up
ara

Bayan Daisy'nin Şoförü

- Driving Miss Daisy (1989)

Bayan Daisy'nin Şoförü Konusu ve Özeti

Bayan Daisy'nin Şoförü
Başrollünde oyuncu Morgan Freeman yer aldığı, yönetmenliğini Bruce Beresford üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Duygusal türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Bayan Daisy'nin Şoförü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 99 dk
Yapım: 1989 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Alfred Uhry
Bayan Daisy'nin Şoförü filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Oscar Ödüllü Filmler listesinde yer almaktadır.
Hakan

Hakan

@alvarez

Şofer Morgan Freeman Abi, sür arabanı gazla
Morgan Freeman abimizin kariyerinin ilerlemesindeki basamaklardan biri. İplik kazıklık mahkum (Brubaker), Şöfer (bu), Kevin Costner'ın yancısı Arap savaşçı (Robin Hood Prince Of Thieves, bilgelik yoluna bu filmde geçiş yapmıştır), sonra gene mahkum (The Shawshank Redemption), general (yükseliş başlıyor, Outbreak), emekliliğine az zaman kalmış detektif (ufak bir düşüş, Se7en), sonra başkan, üstelik iki ayrı ülkenin başkanı, sonra tanrı, yardır gelsin. O ses bende olsa ben de Tanrı olurdum Morgan efendi, böbürlenme.

Neyse ki Morgan'ın "Tanrı"lığından epey önceki zamanlarından bir film bu. Aksi mi aksi, gıccık mı gıcık, ırkçı olduğunun farkında olmayan (balık etrafındaki denizin farkında mıdır?) bir teyze olan Bayan Daisy'nin şöferliğini yapıyor. Öyle ki Kibariye'nin annesine şöferlik yapmayı tercih ederim ben, bu kadının kinayeleri, laf sokmaları karşısında, öyle gıcık bir hatun kendisi. Neyse ki oğlu (Dan Aykroyd'un oynadığı karakter) biraz dengeliyor işleri. Hayalet Avcıları burada da olaya el koyuyor. Let's Go Ghostbusters!

Sıkıcı bir film gelecektir yeni nesile bence, fakat o dönemin ruhunu anlayabilmek adına güzel bir seçim olabilir. Ödülleri de cabası, Morgan Abimizin "Tanrı"lığından önce acemiliğini nerede yaptığını görmek isteyenler için de güzel bir araştırma olabilir. Sana puanım 7,5 kanka. Kıps.
Bayan Daisy'nin Şoförü
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
68
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Oscar Ödüllü Filmler
Akademi Ödülleri tarihi boyunca en iyi film dalında Oscar ödülü kazanmış olan, mutlaka izlenmesi gereken Oscar ödüllü filmler...
79
FİLM
En İyi Film Dalında Oscar Ödülü Alan Tüm Filmler
1928'den bugüne en iyi film dalında Oscar ödülü kazanmış filmler listelenmektedir. Lütfen diğer dallarda Oscar kazanan filmle...
8.1/10
8 oy
Sence kaç puan almalı?
0