up
ara

Black Panther

(2018)

Black Panther Konusu ve Özeti

Black Panther
Sevilen çizgi roman karakteri Black Panther'i ilk defa bir filmin ana karakteri olarak izliyoruz. Süper kahramanımız Black Panther, Kaptan Amerik'daki savaşın ardından vatanına döner ve burada halka liderlik etmek için çalışmalara başlar. Ancak karışık durumda olan ülkesinde bunu yapmak pek de kolay olmayacaktır.
Yapım: 2018 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Mark Bailey
Black Panther filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
Betül

Betül

@betsuru

Görüntü kalitesi genel olarak çok güzeldi fakat biraz karanlıktı sanki. Üç boyutlu gözlüklere oldum olası anlaşamadığım için bana da öyle gelmiş olabilir. Onun dışında konu güzeldi, yaratılan evrende öyle fakat sanki her şey oldu bittiye gitmiş gibiydi. Büyük ihtimalle ikincisi çıkacaktır diye düşünüyorum çünkü en azından bana yarım hissettirdi.
Black Panther
filme 8 verdi
0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

Marvel..
Bilim-kurgu alanında en sevdiğim bir kaç film arasında yerini aldı bile. Film listemin arasına bi yere sıkışıp kalmış ve şans eseri fark ettigim filmlerden ve iyi ki fark etmişim dediklerimden.

Kendi ülkesinde kral olmaya hazırlanan T'Challa, kendi yerinde gözü olan kişilerden haberdar değildir. Tam bir engelin ortadan kalktığını zannederken başka başka engellerle karşılaşması; bizde, aslında klasik bir marvel filmi izlenimi yaratmaya baslamadan(!) hoop ters köşe. Da daaan. Karşınızda hem hayatin içinden(konu itibariyle) hem de tamamen dışından(olağanüstü güçler itibariyle) seyirciyi tamamen etkisi içine alan, hiç sıkmayan enfes bir film. Bunun yanında, görsel efektlerle de desteklenmis kendi türünün namını sonuna kadar hak etmiştir kendileri. Bence tabi.

Konusu dışında değinmem gereken başka bir nokta da karakterler olsa gerek. Çok başarılı oyunculuklar vardı bizim kral dışında. Mesela kralın sevgilisi yada CIA ajanı gibi. Filme renk katmışlardı da diyebiliriz buna.
Yani işin özü bilim-kurgu sevenlere sesleniyorum, tabi ki izleyin.
Black Panther
filme puan vermedi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bu kadar güzel olacağını tahmin etmezdim.Sanırım izlediğim en iyi Marvel filmlerinden biriydi.Kadınların da ana kahramanın yanında onun kadar ön planda olması gerçekten çok hoştu.Afrika'nın müziklerinin,etnik renklerinin-kültüründen parçalarının ve kadının önemini vurgulayıcı tarzda konusunun olması filmin en çok sevdiğim taraflarındandı.Gerisi aksiyon ve görsel efekt kullanımı ama beni yakalayan taraf bu saydığım özelliklerdi.Konusunun bana bir guple Aslan Kral filmini çağrıştırdığını da söylemeliyim.Bir Marvel filminin yanında iyi bir aksiyon filmi olduğunu da belirtmeliyim.Kısaca pişman olmazsınız izlediğinize...
Black Panther
filme 9 verdi
0 yorum
Nehir Laufeyson

Nehir Laufeyson

@nehirlaufeyson

koyu bir Marvel zombies olarak söylüyorum ki bayıldım. görsel efektleriyle,her şeyiyle gerçekten güzeldi. hakkını veren bir yapım oldu.
Black Panther
filme 10 verdi
0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Martin Freeman and Stan Lee in Black Panther (2018) paylaşım fotoğrafı
Martin Freeman and Stan Lee in Black Panther (2018)
Martin Freeman and Stan Lee in Black Panther (2018)
Black Panther
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.5/10
41 oy
Sence kaç puan almalı?
0