up
ara
‹ İtiraf: Bölüm 1

İtiraf: Bölüm 1 Filmi İncelemeleri

oktay

oktay

@koleksiyoncu

dikkat ! dikkat ! dikkat !
Öncelikle direkt sondan diyeceğimi baştan diyeyim.. Film 21+ ve hatta ruhsal ve yaşama tarzınıza göre 40+'da olabilir, bu önemli uyarıyı yaptıktan sonra.. ikinci uyarı(m) Eğer cinsel tabulariniz var ise, cinselliğe bakışınız sabit ise bu film sizi sarsabilir, çünkü sizin belki de bilmediginiz ve yasamadiginiz sahneler, diyaloglar icerebilir. Bu yüzden ciddi rahatsız olabilirsiniz.
Eger buraya kadar yazdıklarımdan bir şikayetiniz yoksa, benim için sorun yok diyorsanız filmimize yavas yavas geçelim...
Bu film öncelikle türkiye(miz) de yasaklandı ama İstanbul bağımsız film festivali İF'de oynatıldı. Filmimiz iki bölüm halinde, yani birincisinden başlamanızı tavsiye ederim, yoksa ikincisinden direkt başlarsaniz hiçbir şey anlayamazsınız.

Bana göre film psikolojik bir film, konusu malum. Bir kadının cinsel hayatı üzerinden yürür gibi gözükse de aslında "psikanaliz seans" şeklinde ilerliyor ve bitiyor. Filmin içinde dediğim gibi rahatsız edici sahneler mevcut olsa da, özellikle 3-5 sahnesinde insanı sarsan sahneler (-ki ben rahatsız olmadım) ve diyaloglar mevcut.
Elbet hepsini yazmayacagim ama örnek olsun diye bir tane paylaşayim. Terapi seansi esnasında şu konuşma film içinde size bir ip ucu verebilir: "ben hiçbiriniz degilim. hele ki senin gibi hiç degilim (terapiste söyler). "empati" gösterilen sahtekarlıktan ibaret. Sizler toplumun ahlak polislerisiniz, mütehcenliğimi ortadan kaldırarak hasta burjuva toplumunun ağrılarını uyuşturmaya çalışıyorsunuz." Film 3-5 sahne için yasaklansa da çok ama cok "edebi+derin" sahneler, konusmalar mevcut. Filmin sonu ise çok sarsıcı. (ikinci devam filmi söylüyorum). Özetle bu filme sadece seks/porno gözuyle bakmadan (-ki asla değil) yukarda belirttiğim duygu ve düşüncede bakıp seyrederseniz çok şey kendinize katabilirsiniz. İyi seyirler...
İtiraf: Bölüm 1
filme 8 verdi
6 beğen · 1 yorum
asu (@asuu)
Kesinlikle ön yargısız izlenmeli..kadının gençliğinde yaptıklarından pişmanlık duyduğunu söylediğinde adamın "kanatların varsa neden uçmayasın " cümlesi ,beğendiğim cümleler içinde birinci sırayı aldı.
06.09.15 beğen cevap
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

Yasak kardeşim..
filmin künyesini okudum izlemeden önce ilgimi çekmedi izlemeyecektim daha sonra türkiyede yasaklandığını gördüm içimde çok fena bi merak uyandı açtım izledim :) Bundan daha ağır cinsel içerikli filmleri bize okulda zorunlu ders olarak izletmişlerdi bana çok ağır gelmedi ama genel olarak öyle algılanmayabilir :)
İtiraf: Bölüm 1
filme puan vermedi
0 beğen · 0 yorum