up
ara

Uyumsuz

- Divergent (2014)

Uyumsuz Konusu ve Özeti

Uyumsuz
Distopik bir ülkede halk, erdemlerine göre beş bölgeye ayrılmıştır. 16 yaşına gelen herkese hayatlarının geri kalanında hangi bölgede yaşamak istedikleri sorulur. Tris, ailesinden ayrılmayı göze alıp herkesi şaşırtan bir karar verirek kendi bölgesinden ayrılır. Ancak çok geçmeden hiçbir grupla eşleşemeyen uyumsuz biri olduğunu öğrenir.
Süre: 139 dk
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Veronica Roth
  • Vanessa Taylor
  • Evan Daugherty
Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar. Beatrice Prior herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Bunun üzerine Tris ve bölgenin diğer üyeleri yaptıkları seçimden sonra hayatta kalmak için oldukça rekabetçi bir başlangıç sürecine girerler. Ağır fiziksel ve psikolojik testlerden geçmek zorunda kalırlar. Bu testler sonucunda değişeceklerdir. Ancak Tris bir sır saklamaktadır. Sırrı herhangi biri öğrenirse kesinlikle bu sonu olacaktır. Görünüşte mükemmel olan toplumunu tehdit eden bir çatışmanın hızla büyüdüğünü gördükçe, sırrının sevdiği insanların hayatını kurtarabileceğini fark eder.
Uyumsuz filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.
RABİA NUR ERDEM

RABİA NUR ERDEM

@rabianrerdem

izlenmesi gereken bir film
Hayatta belkide olduğumuz konumu, seviyeleri bu denli iyi anlatan Harika bir film bence tek yapman gereken uyumlu görünmeye çalışmak bir korkusuz olarak .
Uyumsuz
filme 4 verdi
23 beğen · 8 yorum
Defne faz (@defnefaz)
Güzeldi👌
29.08.18 beğen 2 cevap
Tuba (@tuba361)
Çok etkilenmiştim 👀
29.08.18 beğen 2 cevap
Doğukan (@dogukan85)
Four4;)
29.08.18 beğen 2 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Seyrettim galiba o kadar cok film seyrettim ki tam hatirlayamadim😂
29.08.18 beğen 1 cevap
mineyy_™

mineyy_™

@mineyy

Bilim kurgu filmi akıcı ve heyecan verici işlenemezdi. Baş karakter tres'in korkusuzları seçmesi filmi mükemmel bir hale götürüyor. Kuralsız ve yandaştan farklı👍
Uyumsuz
filme 10 verdi
8 beğen · 0 yorum
Sena

Sena

@sena822

Ben kitaplarını okumuştum( Divergent).1.filmi güzeldi fakat sonrakilerde yönetmen kitaptaki sıraları ve konuları kafasına göre değiştirmiş kitapta konu farklıyken süreyi yakalamak adına sahneleri kesmekle kalmamışlar kitapların konularını da değiştirip sonlarının da saçma bitmesine sebep olmuşlar.Zaten kitaplarını okuduktan sonra fark o kadar belli oluyor ki.Bence zaten bundan dolayı beklenilen ilgiyi görmedi ve sonunu bile tamamlayamadılar.Ayrıca dört adı hep bana saçma geliyordu belki de ben four şeklinde gördüğüm ve okuduğum için.
Uyumsuz
filme puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
serra köken

serra köken

@braveheart10

yetersiz
kitabı okudum.. 500 sayfalık kitap 1 veya 2 saatlik bir film yapılamaz.. oyuncular kalitesiz, kitapta özellikle üstünde durulmuş yerler filmde eksik.. biraz daha özen gösterilse bu şahane kitaptan çok güzel bir filmde çıkabilirdi.
Uyumsuz
filme 6 verdi
4 beğen · 0 yorum
Dark

Dark

@dark

Başarılı ve başarısız yanları var ama ben genede izledim . Beni pek fazla tatmin edemedi . Film ilk sahnelerde çok iyi gidiyordu ama sonlara doğru beni pek sarmadı veya ben tam odaklanamadım . Başroldeki kızada bir türlü ısınamadım ayrıca mantık hatalarınında olduğunu söylemek isterim . Benim listemde orta sınıf filmler arasına listeledim , sonradan tekrar izleyeceğimi de düşünmüyorum . Dediğim gibi beni pek fazla tatmin edemedi ama bir güzel müzik bulmama vesile oldu .. ' RUN BOY RUN '
Uyumsuz
filme puan vermedi
4 beğen · 2 yorum
Gizém (@gizemlik)
Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz acaba mantık hataları derken ne gibi hatalar mesela örnek vererek ve bir de film basta iyiyken sonradan ne sebeple kötü gitti sizce? Sizi tatmin etmeyen neydi? Filmin sonlara doğru nasıl olmasını isterdiniz?
10.04.19 beğen cevap
Eduşka

Eduşka

@edaa

Annem kendini bilmenin erdeminden bahseder ama ben henüz keşfedemedim. Asla sadece kendini düşünmemelisin, her zaman diğerlerine yardım etmelisin.
Uyumsuz
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Bence insanın doğası, kendi düşmanıdır. İnsan doğası saklar, yalan söyler, çalar.. Bunu kökünden söküp atmak istiyorum. Böylece istikrarlı ve barışçıl bir toplumu koruyabiliriz.
Uyumsuz
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Uyumsuz
İnsanın doğası, kendi düşmanıdır. İnsan doğası saklar, yalan söyler, çalar.. Bunu kökünden söküp atmak istiyorum. Böylece istikrarlı ve barışçıl bir toplumu koruyabiliriz.
Uyumsuz
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Mustafa Kerem

Mustafa Kerem

@mustafakerem

Test sonucun Fedakâr, Cesur ve Zeki çıktı.
Yani?
Yani 'Uyumsuzsun!'
Düzen bu 3 vasfı taşıyanları tehdit olarak algılar.
Uyumsuz
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Jeanine: Toplumumuzun ayakta kalabilmesinin tek yolu hepinizin gerçek yerini talep etmesidir.
Uyumsuz
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
41
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler
Fantastik ve bilim kurgu türlerini kendi içinde harmanlayarak izleyiciye sunan, hem fantastik hem de bilim kurgu unsurları iç...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
Müşkülpesentt

Müşkülpesentt

@muskulpesenty

 paylaşım fotoğrafı
En sevdiğim tür olan bilimkurgu şeysinden bir film. Fantastik Distopik bir film olurmuş kendileri ( Distopya, günümüzde ve gelecekte ideal olan toplumun giderek kötüleşeceğini, özellikle düzenin insanları terörize edip toplumsal bağların yok olacağını ortaya koyan bir bakış açısıdır. Bu bakış açısına pesimist yani kötümser bir bakış açısıdır diyebiliriz. Özellikle totaliter ve otariter ya da herhangi bir baskıcı yönetim distopik toplumu ifade eder. Distopik toplumlarda arzu edilmeyen olaylar olur ve kaos hakimdir.) Konusu farklı bölgelere ayrılmış bir toplumda bölgeler beş erdemi temsil ediyor.Bilgeler,Fedakarlar,Korkusuzlar,Adiller barışçıllar ve uyumsuzlar (grupsuz yani bu erdemlerin hepsine veya hiçbirine sahip olmayanları ifade ediyor.) On altı yaşına gelen her bireye hangi grupta yaşayacakları soruluyor vebireyler bu erdemlerden bir tanesini tercih ederek, sadece o amaç doğrultusunda yaşamlarını sürdürüyor. İzleyin ve görün Filmin serisi çıktı kahramanımız Shailene Diann Woodley (yani beatrice) ve yakışıklı sevgilisi four seride devrim yapıyorlar işler karışıyor yakın zamanda onları da izleyeceğim. (galiba bende uyumsuz olurdum ?gibi geliyo bana...)
Uyumsuz
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
8.3/10
553 oy
Sence kaç puan almalı?
0