up
ara

Nuh: Büyük Tufan

- Noah (2014)

Nuh: Büyük Tufan Konusu ve Özeti

Nuh: Büyük Tufan
Modern bir Nuh ve büyük tufan hikayesidir. Nuh peygamber ailesini ve bütün canlıları rüyalarında sık sık gördüğü büyük tufandan koruyabilmek için bütün zorluklara karşın bir gemi inşaa etmeye çalışır.
Süre: 138 dk
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Darren Aronofsky
Nuh, karısı ve 3 oğluyla birlikte yaşamaktadır. Çocukken babası, Tubalcain'ler tarafından öldürülmüştür, büyüdüğünde de bu sefer oklar ona dönmüştür. Bir gün toprağa ekildiğinde hemen yeşeren bir bitki keşfeder, aynı anda büyük bir sel rüyalarına girmeye başlamıştır. Bütün bunları dedesi Methuselah'a anlatır. O da Nuh'un seçilmiş bir kişi olduğunu ve bu kaderden kaçılamayacağını söyler. Bu esnada aralarına Ila adında ailesini ve her şeyini kaybetmiş bir kız katılacaktır. Nuh'un düşmanlarından kurtulmak için o ağaçları ekip odunlarından bir gemi yapması gerekecektir.
Russell Crowe cesaret, fedakarlık ve umudu anlatan epik hikayeden esinlenen Nuh: Büyük Tufan’da başrolde... Film, vizyoner yönetmen Darren Aronofsky tarafından yönetildi.
Nuh'un Gemisi'nin modern tekniklerle anlatılan hikayesi, 2014'ün Nisan ayında Türkiye'de gösterime girdi.
Nuh: Büyük Tufan filmi Uzak Durulması Gereken Zaman Kaybı Filmler listesinde yer almaktadır.
Eduşka

Eduşka

@edaa

:(((
Kesinlikle çok kötü bir film. Nuh peygamberle bir alakası yok sadece tufan gerçek ama tufandan kurtulanlar bile doğru değil ! Eğer tarihi bir film yapacaksan gerçeklerle uyuşmalı senaryo. Rusell Crowe için gitmiştim ama yazık oldu.
Nuh: Büyük Tufan
filme 2 verdi
4 beğen · 1 yorum
Adem Tepe (@ademtepe)
Kesinlikle muhteşem bir film. Film tarihsel bir olayı ele almıyor, Nuh Tufanı tarihsel bir olay değil (en azından henüz değil - siz tarih dersinde bu konuyu gördüğünüzü hatırlıyor musunuz?), çoğu kültürde rastlanan daha çok dini/efsanevi bir anlatıdır. Dolayısıyla gerçeklerle uyuşmalı lafı abes kaçıyor, çünkü bu konuda bütün dünyanın kabul ettiği bir gerçek yok, yine her kültürün (bizde İslam'ın, öte yanda Hristiyanlığın, öte yanda Yahudiliğin vs.) bakış açısı var. Bu düşünceleri bir kenara koyarsak filmin hikayesinin ve yapımının göz doldurduğunu ve insana dair çok güzel mesajlar verdiğini görebiliriz diye düşünüyorum.
18.09.18 beğen 2 cevap
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Bugün özel bir kanalda babam sayesinde izledim bu filmi. Film, gerçekten çok başarılıydı. Gerek efektler gerek senaryo gerçekten muhteşem bir bütünlük oluşturuyordu. Sonunda büyülenmiş bir şekilde kalıyorsunuz. Sonu güzeldi fakat bana göre yarım kalan bir sondu.
Karakterlerinin bir kaçının daha sonra ne yaptığını merak ediyor insan.Tarihten esinlenilmiş olsa da muhteşem bir kurguydu. Evet, anlatılan olaylardan uzak bir kurgu olabilir ama oyunculuk göz dolduran seviyeydi. Yani anlatmak istediğim şu;
Bu filmi inançlarınızı tartmak için değil, sanat zevkinizi geliştirmek için izlemelisiniz.
Nuh: Büyük Tufan
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
Feeling 乇

Feeling 乇

@duygu8

Çok güzeldi..
Fazla söz söylemeye gerek yok.. Harika bir filmdi.
Nuh: Büyük Tufan
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

film olarak
Film olarak güzeldi, görsel efektleri, senaryoyu beğendim. Fakat benim inancıma göre değildi. :(
Nuh: Büyük Tufan
filme 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Selma Yunak

Selma Yunak

@s3lma

Russell Crowe İzlememin sebebi.
Filmde olan efektleri sevsem de kurtarmadı be.
Yıldızım sadece oyuncuya gerisi sevimsiz.
Nuh: Büyük Tufan
filme 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Size bir hikaye anlatayım. Başlangıçta, hiçbir şey yoktu. Sonsuz karanlığın sessizliğinden başka bir şey yoktu. Ancak Yaradan’ın nefesi dünyaya doğru geldi, fısıldayarak; “Işık olsun.” dedi. Ve ışık oldu. Hem de çok güzel oldu. İlk gün. Ve sonra, şekilsiz ışıklar şekillenmeye başladı. İkinci gün. Ve Dünyamız doğdu. Güzel, narin evimiz. Ve büyük, sıcak bir ışık günlere hükmetti. Ve daha az bir ışık, gecelere hükmetti. Ve sabah ve akşam oldu. Bir gün daha. Ve dünyanın suları bir araya toplandı ve tam ortasında kuru toprak ortaya çıktı. Bir gün daha geçti. Ve yerde yeni şeyler yetişmeye başladı. Yaradılışın üzerinde; yeşil, kalın bir örtü oluştu. Ve sular da, hayat ile doldu. Artık var olmayan büyük deniz canavarları vardı. Çok kalabalık balık sürüleri oldu, bazıları hala bu denizlerin altında yüzüyor olabilir. Ve sonrasında, gökyüzü kuşlarla doldu. Ve akşam oldu. Ve sabah oldu. Beşinci gün. Şimdi tüm dünya hayatla doluydu. Sürüngenler, emekleyenler ve yürüyen hayvanlarla… Ve iyiydi de. Hepsi çok iyi olmuştu. Işık, hava, su ve toprak vardı. Hepsi de temiz ve lekesizdi. Bitkiler ve balıklar, kuşlar ve hayvanlar vardı, hepsi kendi türünden sonra. Hepsi, harika bir bütünün parçasıydı. Her şey yerli yerindeydi. Tam bir cennetti. Yaradan’ın avucundaki bir mücevher. Sonra Yaradan, erkeği yarattı. Yanında da kadını. Hepimizin anne ve babasını. Onlara bir seçim sundu. Ya karanlığa kapılıp gideceklerdi, ya da ışığa tutunacaklardı. Ama onlar yasak meyveyi yediler. Masumlukları yok olmuştu. Ve Adem’den bu yana, on nesil boyunca günah aramızda yürüdü. Kardeş kardeşe karşı… Millet millete karşı… İnsanlık, Yaradılış’a karşı… Birbirimizi öldürdük. Dünyayı kirlettik. Bunu biz yaptık. Bunu insanlık yaptı. Her şey çok güzeldi, her şey çok iyiydi ama biz mahvettik. Şimdi… Yeniden başlıyor. Cennet geri dönüyor. Ama bu sefer, bu sefer insan filan olmayacak. Bahçe’ye bir kez daha girersek, onu bir kez daha mahvederiz. Hayır. Yaradan bizi yargıladı. İnsanoğlunun sonu gelmeli.
Nuh: Büyük Tufan
filme 2 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Yaradan bu dünyada olanları umursamıyor. Kabil’i işaretlediğinden beri, kimse ondan haber alamadı. Yalnızız burada. Yetim çocuklarız. Bizi, alın terimizle hayatta kalmaya zorlayarak lanetledi! Bunu yapmak için elimden ne geliyorsa yapmazsam kahrolayım!
Nuh: Büyük Tufan
filme 2 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Su mu? Babam ‘ateş’ olacağını söylemişti. Ben suyu gördüm. Suyla gelen ölümü! Ölümü gördüm, sonrasında gelen yeni bir hayat gördüm.
Nuh: Büyük Tufan
filme 2 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
1
FİLM
Uzak Durulması Gereken Zaman Kaybı Filmler
Bir film ne kadar kötü olursa olsun genelde sonuna kadar izlemeye çalışırız. Fakat bazı filmler dayanılamayacak kadar kötüdür...
51
FİLM
Kitap Kurtlarının İzlemesi Gereken Kitaplarla İlgili Filmler
Kitap, kütüphane, yazarlık gibi konular üzerinden ilerleyen, kitap kurtlarının mutlaka izlemesi gereken kitaplı filmler liste...
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
82
FİLM
Herkesin İzlemesi Gerektiğini Düşündüğümüz Favori Filmlerimiz
Bugüne kadar izlediğimiz filmler arasında, bizi en çok etkileyen, hafızalarımızdan silinmeyen, herkese tavsiye edebileceğimiz...
40
FİLM
En Çok İzlenip Önerilen, Tüm Zamanların En İyi Filmleri
Film önerisi istendiğinde aklımıza ilk gelen ve hala izlememiş olanları gördüğümüzde şaşırdığımız, tüm zamanların en iyi film...
6.5/10
173 oy
Sence kaç puan almalı?
0