up
ara

Amelie Filmi İncelemeleri

Bâtıni

Bâtıni

@faylozabi

Her şeye rağmen
Filmi anlatmak yerine insan üzerindeki etkisini konuşmak daha iyi olur. Yıllar geçecek, birçok zorlukla karşılacağız, bazen düşeceğiz ve hiç ayağa kalkamayacak gibi hissettiğimiz anlar olacak, işte o anlarda iyi bir dost olacak bir filmdir. Film bittikten sonra yüzünüzde bıraktığı taze gülümsemeye selamlar, ona sahip çıkın.
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Mr Potter

Mr Potter

@mrpotter

Müzikleri
Yann Tiersen'i tanımamı sağlamış insanı mutlu eden bir film.
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Ne zaman içim sıkılsa açtığım filmdir. Evet,film sizin büyük beklentilerinize cevap veremeyebilir çünkü bu film ufak şeylerde büyük mutluluğu yakalamak isteyenlerin filmidir. Hayal dünyalarını sınırlandırmayan, bir kalıba sokmayan insanların filmidir. Ufak durumlardan yola çıkarak büyük ve güzel olaylar yaratan insanların filmidir.
Amelie
filme 10 verdi
1 yorum
Feyzanur (@vareste)
Ve suanda tam bu filmi izlerken gelen inceleme :)
09.03.18 beğen 1 cevap
Hakan

Hakan

@hebn

Filmden ziyade müzik efsane insanın içi pır pır ediyor:D
Amelie
filme 8 verdi
0 yorum
melisa

melisa

@melisa929

bu filmi ilk gördüğüm gün izlemediğim için pişman oldum şuan favorilerim arasında ileride çocuklarıma da izletmek istiyorum haha
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Ece

Ece

@tahtabavul

Fazla Abartılmış
Her yerde mutlaka izleyin,harika bir film vb.yorumlarını görüp izledim. Bence sevimli baş rol ,müzikler ve Fransızca'nın güzelliğine kapılıp abartılıyor.Aman aman bir sahnesini hatırlamıyorum. İzleyecekseniz izleyin.Ama beklentiye girmeyin sevimli bir cumartesi akşamı filmi olduğunu düşünüyorum
Amelie
filme 6 verdi
0 yorum
virane

virane

@kabaktadi

Bir İlginç Kadının Hikayesi
Akide şekeri tadında bir film. Zevkle izledim, genel de film boyunca saati kollarım fakat bunu izlerken unuttum, farkına vardığımda kız çoçuğun dudağının kenarından, boynundan ve gözünden ópüyordu. (Bu ayrıntı bile çok tatlı.) Yani filmin sonuna gelmiştim. Kendimden çok şey buldum, herkesin de bulacağını düşünüyorum. Babasının ona her muaine etmek için dokunuşunda kalbinin hızlı atması ve bundan dolayı kalp hastası sanılması falan. Böyle anlatımından mıdır bilmem hep tanıdık hislere dokundu bende. Çekingenliği, tebessümü... o balığın intihar edişleri, onu her yerde görüşündeki çığlıkları. Herkese iyilik yapmaya çalışması. Tüm çocukluklarını beğendim. Film özetle şu; bir sürü çocukluk, bir çocuk. Yani çocuk değilseniz izlemeyin.
"siz bir sebze bile olamazsiniz monsieur colignon, çünkü enginarin bile bir kalbi vardir!"
Amelie
filme 8 verdi
0 yorum
melissa

melissa

@kubramelisa

"Sensiz şu anki duygularım ancak geçmişin kuru bir kabuğu olabilir"
Amelie
filme 9 verdi
0 yorum
melissa

melissa

@kubramelisa

Çok severek izledim çok güzel bir film, komedi sevmeyen biri olarak çok sevdim
Amelie
filme 9 verdi
0 yorum
Minel Alya Bayrak

Minel Alya Bayrak

@daktilokiz

...
Amélie, Audrey Tautou’nun başrolünde olduğu ( oyuculuğu ile hayran bırakan isim), Jean-Pierre Jeunet (kusursuz yönetmen olarak adlandırılan adam) filmi. Fransız yapımı bu romantik komedi, Jeunet ve Guillaume Laurant (bir çok kez senaryo ödülü almış, senaristlerin idolü) tarafından yazılmıştır. Montmartre’de geçen film, modern Paris hayatının idealize edilmiş, alaycı bir yorumudur. Filmde ince ince işlenmiş hayata gönderilen o kadar çok göndermeler var ki bazen seyrinde akıyormuş gibi hissederken sizi bir kapıya ayağınızın serçe parmağını vurmuşcasına sancılar içinde bırakırken, birden o özlediğiniz gülmelerinizin içinde bulacaksınız kendinizi. Ah Amelie...
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Asphodel Sakini

Asphodel Sakini

@asphodelsakini

Bazı insanların takıntılarını yük olarak gördüğünü varsayıp, diğer bazı insanların ise bu takıntılarıyla mutlu olunabildiğini bize gösteren bir film. Bazı insanlar için yaratılmış.

Sadece Yann Tiersen dinlemek için bile izlenebilir. Filmin aksine bu müzikler gerçekten içinizi ısıtıyor. Filmin aksine diyorum çünkü en küçük ve en alakasız olabilecek herhangi şeyden mutlu olan Amelie tarafından bakmadığımızda, diğer karakterleri incelediğimizde aslında bu hikayenin o kadar da mutluluk saçmadığını fark ediyoruz.

Müzikleriyle yolunu bulmuş bir film. Yolunuzun bir kere kesişmesinde sanırım hiçbir sakınca yok.
Amelie
filme puan vermedi
0 yorum
dila boran

dila boran

@dilaboran

Çok farklı bir havası var bu filmin.Çok güzeldi.
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Dahlia Clarke

Dahlia Clarke

@caglaakun

Filmi en çok olarak alışılmadık ayrıntıları insanların en önemli özellikleri gibi sunmasıyla beğendim. Ufacık ve basit görünen şeyler aslında o kadar özel ki, izlediğinizde bunu fark edip gülümsüyorsunuz.
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Zümra

Zümra

@zumracelen

ah amelie.
kült filmdir.bir fransız klasiğidir. alışılmışın dışında bir aşk serüvenidir. Audrey Tautou ve kısa saçlarının güzelleştirdiği bir filmdir. soundtrack ise beni benden almıştır. kesinlikle izlenmeli. şarkıları dinlenmeli. tekrar tekrar izlenilmelidir.

soundtrack;
https://www.youtube.com/watch?v=unCVi4hYRlY
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Gamze

Gamze

@bayanshakespeare

çok çok güzel ve anlamlı bir filmdi.
Amelie
filme puan vermedi
0 yorum
/ 2