up
ara

Geçmişin Gölgesinde

- American History X (1998)

Geçmişin Gölgesinde Konusu ve Özeti

Geçmişin Gölgesinde
Başrollünde oyuncu Edward Norton yer aldığı, yönetmenliğini Tony Kaye üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Suç türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Geçmişin Gölgesinde isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 119 dk
Yapım: 1998 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • David McKenna
Geçmişin Gölgesinde filmi IMDB Top 250 listesinde yer almaktadır.
BAHAR

BAHAR

@bahar49

Bir filmi izledikten sonra ondan bir pay çıkartabiliyorsam, zaman kaybı değildi diyebiliyorsam bu film benim için iyi filmdir. Hele bir de oyunculuk iyi oldu mu bir başka. Edward Norton gibi sevdiğim bir oyuncu ve izleyiciye anlamlı bir düşünceyi sıkmadan izleten bu film, herkesin özellikle de kinin öfkenin kavganın birçok şeyi kaybettirdiği bir ülkede yaşayan insanların izlemesi gereken başarılı bir film.
Geçmişin Gölgesinde
filme 10 verdi
7 beğen · 0 yorum
American History x
Hayat öfkeyle yaşamak için çok kısa ... ben filmlerle ilgili yorumları sevmiyorum yapılmasından da hoşlanmıyorum o yüzden konu hakkında bişey yazmak yerine bende bıraktığını yazmalıyım .. öyle düşünüyorum filmi izlemenizi tavsiye ederim ..
⭐️⭐️⭐️⭐️
Geçmişin Gölgesinde
filme puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Öyle bir döngüdür ki hayat,sevdiklerinle yer değiştirir durur.Çaresiz hep oynarsın aynı oyunu..Bir kere olan herşey,olmaya devam eder.Bir kere kaçtın mı herşeyden,aynı ayak İzlerine basarak kaçarsın sürekli.Bastıkça büyür geçmişin ayak izleri..Arkanda bıraktıkça ansızın önüne çıkarlar.Kendi ayak izlerini takip edip dönemezsin geçmişe.Ama yeterince beklersen eğer,geçmiş eninde sonunda dönecektir sana geri!Geçmişi değiştiremesende,çağırabilirsin ama Kendine..Oyunu bir kere kaybettiysen eğer,silemezsin kayıplarını.Ama yeterli bedeli ödediysen eğer,herşeyini kaybettiğin o masaya birgün oturabilirsin yeniden !!
Geçmişin Gölgesinde
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
merve yazıcı

merve yazıcı

@merveyazici

Öfke bir yüktür. Hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır, buna kesinlikle değmez. Derek "Bir yazıyı alıntı ile bitirmek iyidir" der. Birileri zaten senin söyleyeceğini en iyi şekilde söylemiştir. Daha iyisini yapamıyorsan, onlarınkini alır ve yazını etkileyici bir şekilde bitirirsin. Seveceğinizi düşündüğüm birinden alıntı yapıyorum."Biz düşman değiliz, dostuz, düşman olmamalıyız, hırslarımız zorlayabilir ama yürek bağlarımızı koparamayız. Hafızamızın gizemli yolları tekrar aşıldığında canlanacak ve tabiatımızın iyi yönlerinin yanında olacaktır."
Geçmişin Gölgesinde
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Merve 🗡

Merve 🗡

@mtrv

Derek "Bir yazıyı alıntı ile bitirmek iyidir" der. Birileri zaten senin söyleyeceğini en iyi şekilde söylemiştir. Daha iyisini yapamıyorsan, onlarınkini alır ve yazını etkileyici bir şekilde bitirirsin. Seveceğinizi düşündüğüm birinden alıntı yapıyorum."Biz düşman değiliz, dostuz, düşman olmamalıyız, hırslarımız zorlayabilir ama yürek bağlarımızı koparamayız. Hafızamızın gizemli yolları tekrar aşıldığında canlanacak ve tabiatımızın iyi yönlerinin yanında olacaktır."
Geçmişin Gölgesinde
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

-Bir zamanlar bende herkesi her şeyi suçluyordum; çektiğim tüm acılardan, sıkıntılardan, ailemin başına gelenlerden ötürü herkesi suçlardim; tanrıyı suçlardim,toplumu suçlardım, beyazları suçlardım.. Cevap bulamadım çünkü yanlış soruları soruyordum. Doğru soruyu sormalısın.
-Ne gibi?
-Yaptıkların sana daha iyi bir yaşam sundu mu?
.......
Geçmişin Gölgesinde
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
merve yazıcı

merve yazıcı

@merveyazici

American History X: “I used to blame everybody. Blamed white people, blamed society, blamed God. I didn’t get no answers ‘cause I was asking the wrong questions. You have to ask the right questions. Has anything you’ve done made your life better?
Geçmişin Gölgesinde
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
63
FİLM
IMDB Top 250
IMDB puanlarına göre oluşturulmuş, tüm zamanların en iyi 250 filminin sıralandığı listedir. Listedeki filmlerin tamamı IMDB'n...
11
FİLM
Mahkumların Hayatlarını Konu Edinen Hapishane Filmleri
Bazıları işledikleri suçlar nedeniyle bazıları ise masum oldukları halde özgürlükleri kısıtlanarak kötü şartlar altında mahku...
7
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Edward Norton Filmleri
Dövüş Kulübü, American History X, Sihirbaz gibi ünlü filmlerde rol alan ABD'li oyuncu Edward Norton'un mutlaka izlenmesi gere...
92
FİLM
İzlerken Gözlerinizin Dolacağı En İyi Dram Filmleri
Konusu içinize işleyecek olan, izlerken zaman zaman gözlerinizin dolacağı ve gözyaşlarınızı tutmakta zorlanacağınız en iyi dr...
13
FİLM
İzlenme Rekorları Kıran En İyi Hollywood Yapımı Filmler
Hollywood dünyasından kopup tüm dünyaya yayılan, izlenme rekorları kıran en iyi Hollywood filmlerini bu listede paylaşıyoruz....
8.8/10
154 oy
Sence kaç puan almalı?
0