up
ara

Recep İvedik

- Recep İvedik (2008)

Recep İvedik Konusu ve Özeti

Recep İvedik
Önemli bir iş adamının düşürdüğü cüzdanı bulan Recep İvedik, cüzdanı sahibine vermek için Antalya'ya gider. İş adamı Muhsin Bey, Recep'i ödüllendirmek için otelde kalmasını teklif eder. Teklifi kabul etmeyen Recep, tam otelden ayrılacakken çocukluk aşkı Sibel'i görür. Sibel'i etkilemek için kolları sıvayan Recep'in başından türlü komik olaylar geçer.
Süre: 90 dk
Yapım: 2008 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Serkan Altuniğne
  • Şahan Gökbakar
Adamın biri yolda cüzdanını düşürür, sokaklarda yaşayan başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini farkeder. Akşam evinde televizyon seyreden Recep İvedik, cüzdanın Antalyalı çok önemli bir iş adamına ait olduğunu öğrenince arabasına atlar ve güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca birbirinden komik sürprizlerle karşılaşan Recep İvedik en sonunda Antalya’ya varmayı başarır ve cüzdanı turizmci Muhsin Bey’e teslim eder. İş adamının ısrarlarına rağmen Recep İvedik ne para almayı kabul eder ne de otelde kalmayı... Fakat tam otelden ayrılacakken çocukluk aşkı Sibel’in bir tur otobüsünden indiğini farkeder. Artık Recep İvedik’in tek bir amacı vardır; kendisini tanımayan, hatta hatırlamayan Sibel’e kendini beğendirmek... Recep İvedik’in asıl keyifli tatil macerası bundan sonra başlayacaktır.
Recep İvedik filmi Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri listesinde yer almaktadır.
deriN

deriN

@derinnn

Göbeğinin derisi gerilmiş davul gibi, ayağına ip bağlasalar çocuklara balon diye satarlar be. Camış.
Gergedan gibi vücudu var, türlü türlü huyu var. Kıvırcık vampirella seni. Ağzı dişi yamuk pirana. Kendini temizle önce odayı temizleyecekmiş.
Recep İvedik
5.4 (163 oy)
0 yorum
deriN

deriN

@derinnn

Dalış Hocası : Derinliği 55 m olan koyumuzda tam 300 çeşit balık türü yaşamaktadır.
Recep İvedik : Saydın mı lan ?
Recep İvedik
5.4 (163 oy)
0 yorum
54
FİLM
Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en eğlenceli filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori Türk komedi f...
102
FİLM
100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)
2014 yılında 100. yaşını kutlayan Türk Sineması'nın Kültür Bakanlığı tarafından belirlenen en iyi 100 filmi listelenmektedir....
5.4/10
163 oy
Sence kaç puan almalı?
0