up
ara

Ölümcül Takip

- Chugyeogja (2008)

Ölümcül Takip Konusu ve Özeti

Ölümcül Takip
Ölümcül Takip filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 125 dk
Yapım: 2008 GüneyKore
Yönetmen:
Senaryo:
  • Hongjin Na
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

2008 yapımı bir Kore filmi.
Kore filmlerindeki şiddet ve kanın hiç çekinmeden sergilenmesi bana çok iyi gelmese de, çoğu sahnede tüylerim diken diken olsa da çok etkileyici bir filmdi. Yine Kore filmlerinde sık rastladığım intikam duygusu oldukça yoğun işlenmişti.

Polislikten kovulup hayat kadını pazarlamaya başlayan bir adam iki kadının gittikleri müşteriden geri gelmemesi üzerine bu olayı çözmeyi kafaya koyuyor. Üçüncü kadını da aynı kişinin çağırdığını farkedince bu adamın peşine düşüyor. Psikopat bir seri katil çıkıyor bu işin arkasından. Buraya kadar klasik bir hikaye aslında. Ama buradan sonra suçluyu yakaladığı halde bir türlü polisleri ikna edemiyor, bu iş artık gurur meselesine dönüşüyor onun için.

Filmde beklentilere cevap vermeyen sahneler oldukça fazla. Yani şimdi böyle devam eder heralde dediğiniz çoğu yerde ters köşe yapıyor. Ama son kısım daha farklı olabilirmiş yine de.

Bu süreçte yaşananların yanında filmin ayrıntıları, polislerin umursamaz tavırları, medyaya nasıl yansıyacağı korkusuyla bu işin üstünü kapatma çabaları, kadın pazarlayan bir adamın bir anda bir kızın hayatına kendini adaması...

Filmin sonunda her şey neticelendiğinde emniyet amiriydi sanırım dışarıya çıkınca olayı kendisi çözmüş gibi "gazeteciler yok mu?" sözleriyle karşılıyor bizleri. Bu da en tepedekilerin daha çok dışarıya nasıl göründükleriyle ilgilendiklerini ortaya koyuyor.
Ölümcül Takip
8 (6 oy)
0 yorum
8/10
6 oy
Sence kaç puan almalı?
0