up
ara

Şimdi ya da Asla

- The Bucket List (2007)

Şimdi ya da Asla Konusu ve Özeti

Şimdi ya da Asla
Edward ile Carter'in dünyaları bambaşka olsa da yolları bir hastane odasında kesişir. Zamanla eşsiz bir dostluğa adım atarlar.
Süre: 97 dk
Yapım: 2007 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Justin Zackham
Milyoner şirket sahibi Edward Cole (JACK NICHOLSON) ile işçi sınıfına mensup araba tamircisi Carter Chambers’ın (MORGAN FREEMAN) dünyaları apayrıdır. Yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: “Tahtalı köyü boylamadan önce” hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle farkında olmadıkları bir barışma ihtiyacı. Birlikte, hayatlarının araba seyahatine çıkarlar; ve bu süreçte dost olur, hayatı dolu dolu, içgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler. Her macera, listelerine yeni bir madde ekler.
Şimdi ya da Asla filmi Arkadaşlık - Dostluk Temalı Filmler listesinde yer almaktadır.
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Edward Cole milyoner bir kişi, Carter Chambers ise sıradan bir araba tamircisi, ayrı hayatlardan gelen iki farklı insan. Her ikisi de hastane odasında kanser ile mücadelede.Ortak nokta şu ki hayattaki günleri sayılıdır.Hayatlarında ilk defa kargaşa ve yorgunluktan sıyrılıp oturup hayat boyu yapmak isteyip de yapamadıklarının listesini çıkartarak yola koyulurlar.
İçimizi burktu,güldürdü.İzlediklerimden fazlasını,çok başka şeyler düşündürdü.Hayat hızlı geçiyor.Çok hızlı.Bizi ''ne kadar ömrüm kaldığını bilsem neler yapmak isterdim?'' sorusu ile cevapsız bırakıyor.Tatlı hüzün.
Şimdi ya da Asla
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

İçimizi ısıtan çok güzel bir filmdi.

Edward'ın asistanı en favorimdi :)
Şimdi ya da Asla
filme 9 verdi
6 beğen · 0 yorum
Deren

Deren

@deren

Umarım kulağa bencilce gelmiyordur ama onun ömrünün son ayları benim hayatımın en iyi aylarıydı. O hayatımı kurtardı. Ve o bunu, ben daha farkında değilken biliyordu. Bu adam beni tanımaya değer bulduğu için çok gururluyum. Sonuçta birbirimizin hayatına mutluluk kattığımızı söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden, bir gün ebedi istirahat yerime gittiğimde kapısı olan bir duvarın yanında uyanırsam umarım bana kefil olmak için Carter orada olur ve bana öbür tarafın püf noktalarını gösterir.
Şimdi ya da Asla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Deren

Deren

@deren

"Kopi Luwak dünyanın en pahallı kahvesidir. Bazıları için "gerçek olamayacak kadar iyidir". Kahve çekirdeklerinin yetiştiği Sumatra köyünde vahşi bir yaban kedisi türü yaşar. Kediler çekirdekleri yer, sindirir ve dışkı olarak çıkarırlar. Sonra köylüler, dışkıları toplayıp işler. Kopi Luwak'a o eşsiz tadını ve aromasını veren kahve çekirdekleri ile yaban kedilerinin mide asitlerinin karışımıdır."

- Kahveme bok atıyorsun.
- Kediler benden önce davranmış.
Şimdi ya da Asla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

Şimdi ya da Asla
-Eski mısırlıların ölüm hakkında çok hoş bir inançları varmış. Ruhları cennetin kapısına geldiğinde tanrılar iki soru sorarmış. Cevabına göre girip girilmeyeceğine karar verilirmiş.
-Pekala, merak ettim neymiş o sorular?
-Hayatında hiç, mutluluğu yakaladın mı?
Peki hayatın hiç, başkalarına mutluluk getirdi mi?
Şimdi ya da Asla
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

– Budistler hayata tekrar tekrar geldiklerine inanırlar. Daha yüksek ya da aşağı seviyede hayata gelmen, önceki hayatını nasıl yaşadığına bağlı.
+ İşte ben tam o noktayı anlamıyorum. Demek istediğim, bir sümüklü böceğin ne yapması lazım ki sıralamada yukarı çıkabilsin? Sümükten mükemmel bir eser mi yaratmalı?
Şimdi ya da Asla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Deren

Deren

@deren

- İkinci de böyleydi. Her şeyime karşı çıkardı.
- İkinci?
- İkinci Bayan Cole. Benden resmen nefret ediyordu.
- Belki de kadını "ikinci" diye andığı içindir.
- Vay be, Kyle. Ben hiç o açıdan bakmamıştım.
Şimdi ya da Asla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
34
FİLM
Arkadaşlık - Dostluk Temalı Filmler
İzlerken en yakın arkadaşınızı anacağınız ve onun da izlemesini isteyeceğiniz en iyi arkadaşlık - dostluk temalı filmler list...
33
FİLM
Farkındalık Yaratan Filmler
İzleyicilerde farkındalık yaratan, hayata bakış açılarını değiştiren, terapi tadında kişisel gelişim ve psikoloji filmleri li...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
73
FİLM
Dumura Uğratan Psikolojik Filmler
Konularıyla, oyunculuklarıyla ve şaşırtıcı sonlarıyla izleyenleri dumura uğratan en iyi psikolojik filmler listelenmektedir. ...
17
FİLM
Terapi Filmleri - Sineterapi
İnsan, iyi bir beslenme için nasıl ki yiyecek seçiyorsa, beyin içinde izleyeceklerini seçmeli. İzlediğimiz, dinlediğimiz ve d...
8.8/10
115 oy
Sence kaç puan almalı?
0