up
ara
‹ Tüm Özgürlük Yolu İncelemeleri

Özgürlük Yolu Filmi İncelemeleri

Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci

Gerçek ve yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış harika ve sanatsal diyebileceğim bir yapım. Hukuk fakültesinden mezun olan Christopher aynı zamanda bir atlettir.Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Amacı Alaska’ya gitmektir. Ve bunun için farklı yerlerde kamplar kurar,hayatını etkileyecek yeni insanlarla tanışır ve yoluna devam eder.

Christopher, uzun yolculuğu boyunca sayısız macera ve her türden insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor. Fakat McCandless'ın bu muhteşem yolculuğunun yanında geride bıraktığı ailesinin çektiği acı hakkında bir kaç küçük sahne haricinde pek bir bilgiye sahip olmuyoruz. Christopher, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.


Artık filmin son kısımlarında ise bilgeliği konu alırken , karıştırdığı bir bitkiyi yemesi üzerine ölüyor. İzledikten sonra ağlamadım diyen benim için Ya yalancıdır ya da duygusuzdur :) ağlayın rahat rahat ağlayın. Ve izleyin çünkü bu kapitalist sisteme en iyi baş kaldırıştır. Keyifli seyirler
Özgürlük Yolu
filme 10 verdi
11 beğen · 5 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
İnceleme güzel olmuş ama keşke spoiler vermeseydin.
31.07.18 beğen 2 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Dünyanın sonuna kadar izle cin yapimi 2018
31.07.18 beğen 1 cevap