up
ara

Koç Carter

- Coach Carter (2005)

Koç Carter Konusu ve Özeti

Koç Carter
Koç Carter filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 136 dk
Yapım: 2005 ABD, Almanya
Yönetmen:
Senaryo:
  • Mark Schwahn
sinem

sinem

@snmm

Üniversitede ödev konumdu. Hikaye tipik sıradan ve basit ama insan bazen o kadar bulanıyor ki böyle basit birşeylere ihtiyacım var dediğinde sarıyor
Koç Carter
8.8 (12 oy)
1 yorum
Fesih Mirza (@fesihmirza)
önemli olan ödevlerden ders almak galiba ☺️
22.11.18 beğen cevap
Ziya Bulut Akbala

Ziya Bulut Akbala

@bulutakbala

Çooook güzel bir film basketbola biraz ilgisi olan herkes izlemeli. Ne olursa olsun pes etmeyen ve savaşan koç ve oyuncular topluluğu. Gerçek yaşamdan bir film
Koç Carter
8.8 (12 oy)
1 yorum
Ziya Bulut Akbala (@bulutakbala)
Ayrıca derslerden geçmeyenlere basketbol yok. Prensip sahibi harika bir koç
21.08.15 beğen cevap
Merve Münteha Öz

Merve Münteha Öz

@mervemuntehaoz

Keşke her eğitimci koç Ken Carter kadar duyarlı olsa. Keşke her öğretmen bu filmi izlese ve öğrencilerini daha iyi bir insan yapmayı öğrense. Basketball a da ilgim olduğu için beğenerek izlediğim bir film oldu. Tavsiye ederim.
Koç Carter
8.8 (12 oy)
0 yorum
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

Önereceğim filmler arasında yer aldı bile! İçinde çok fazla mesaj olan mükemmel bir filmdi. Eskiden çok iyi bir basketbolcu olan Ken Carter, mezun olduğu lisenin basketbol takımına koçluk yapmaya başlar. Sert, disiplinli ve kurallarından kendi oğlu için de olsa asla taviz vermeyen farklı bir koç var karşımızda. İlerde ölme veya hapishaneye girme ihtimalleri yüksek olan bu çocukların hayatlarına dokunuşunu anlatıyor. Takım, basketbolda oldukça iyidir ancak derslere ve geleceğe yönelik düşünceleri sıfır. Koç Carter da çocukların basketbola değil derslerine öncelik tanımalarını, sokaklarda harcanmak yerinde burs kazanarak üniversiteye gitmelerini ister ve bu sebeple onlarla bir sözleşme yapar. Tabi böyle davranmasının da kendince sebepleri vardır. Son dakika basketiyle kazanılan klasik filmlerden değil. Kazanılan, şampiyonluktan da öte bir şey.
Samual L. Jackson başta olmak üzere tüm oyunculuk güzeldi ve filmde seçilen müzikler de oldukça iyiydi. Hiç sıkılmadan, zamanın nasıl geçtiğini bile fark etmeden izleyebileceğiniz çok güzel bir yapım.
EK 1
-Richmond lisesi öğrencilerinin sadece yüzde 50'sini mezun eder ve bu mezun olanların sadece yüzde 6'sı üniversiteye gider.
- Bu ülkede siyah erkeklerin yüzde 33'ü 18 ve 24 yaşları arasında tutuklanır.
- Senin başarısız olman için dizayn edilmiş bir sistem görüyorum. 18.11.17
Koç Carter
8.8 (12 oy)
2 yorum
kübra (@namtenahi)
"Son dakika basketiyle kazanılan klasik filmlerden değil." İnceleme güzel olmuş ama ayriyeten bu cümleye bayıldım. Filmi izlenecekler listeme ekliyorum. :)
18.11.17 beğen 2 cevap
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

"En büyük korkumuz hala yetersiz olmamız değil.En büyük korkumuz sanılanın ötesinde güçlü olmamız.Bizi en çok korkutan karanlık değil,kendi ışığımız.Küçük adamı oynaman dünyanın işine yaramaz.Etrafındaki diğer insanların kendilerini güvende hissetmesi için sana yeterince ışık vermez.Bizler parıldamak zorunda olan çocuklarız.Bunu sadece bir kaçımız değil hepimiz yapmalıyız.Kendi ışığımızla etrafı aydınlatırken diğerlerini de bilinçsizce aynı şeye zorluyoruz ve kendi korkularımızdan kurtuluyoruz.Bizim varlığımız diğerlerini de özgür kılıyor.Sadece teşekkür etmek istedim Koç.Hayatımı kurtardınız..."
Koç Carter
8.8 (12 oy)
0 yorum
8.8/10
12 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
1973
2007
2001