up
ara

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları

- The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Konusu ve Özeti

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları
Serinin ikinci filmi olan bu filmde cüceler, Erebor'u ejderha Smaug'tan alabilmek için çıktıkları zorlu yolculuklarına devam ediyorlar. Yolculuklarının bu aşamasında onları Mirkwood Ormanı'na yayılmış olan bir kötülük bekliyor. Cüceler bu kötülükten kaçmaya çalışırken bu defa hiç ummadıkları bir ırkın tutsağı olurlar, elflerin!
Süre: 161 dk
Yapım: 2013 ABD, Yeni Zelanda
Yönetmen:
Senaryo:
  • Fran Walsh
  • J. R. R. Tolkien
  • Guillermo del Toro
  • Peter Jackson
  • Philippa Boyens
Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?
Hobbit: Smaug'un Viranesi adıyla da bilinen film, 2013 Aralık ayında gösterime girdi.
Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler listesinde yer almaktadır.
Selin İpek

Selin İpek

@selinipk

Macera filmlerini oldum olası sevmişimdir.. Ama bu bir harika dostum.. Ejdarha hobbite nefesini hissediyorum dediğinde nefesimi tutmuşum fark etmedem.. Çok çokk çok güzell..
1 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Serinin en iyi filmi.
Bana göre serinin en iyi filmidir.Her ne kadar kitapta olmayan Legolas ve Tauriel gibi karakterlerin filmde yer alıp devam etmesi eleştirilsede ben filme renk kattıklarını düşünüyorum.Legolas bu filmde başrolü üstlenmiş diyebiliriz çok sahnede o vardı ve filme hareket getirmiş yoksa çok yavaş ve hareketsiz ilerlerdi diye düşünüyorum.Bolg la her devasında vs atmaları güzeldi.Bana göre 1 ve 3. seriden daha iyiydi.3. serinin kötü olmasının nedeni 30 dk lık belkide daha fazla kesilmiş sahnesi olması oldu bittiye geldi savaş resmen.3. film çok daha iyi olabilirdi.
0 beğen · 0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Yüzüklerin Efendisi serisi ve ardından çekilen 3 filmlik Hobbit serisi,kimisi gerçek kimisi hayal ürünü fakat her biri birbirinden güzel mekanlarıyla,arkaplanda çalan harika müzikleriyle izleyiciyi büyülüyor.Keyifli bir 3 saat geçirmenizi sağlıyor.
Cücelerin varisi Thorin Meşekalkan,yanına 12 yarenini ve bir de bizim Hobbit'i alarak Dağaltı Krallığını yani atalarının topraklarını tekrar ele geçirip saltanatını ilan etmek için yollara düşer ve serüven başlar.Lakin her zamanki gibi kötülük de boş durmamaktadır.Orklarımız falan yine bolca mevcut,bir de Smaug var ki tam bir baş belası,filme başlarken "Beş Ordunun Savaşı"nı da elinizde bulundurun çünkü vaktiniz varsa,bu filmi bitirdiğinizde hemen diğerine başlamak isteyebilirsiniz.
0 beğen · 0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Bazı insanlar Hobbit'ten Lord of the Rings kalitesi istiyorlar ama yanıldıkları nokta bu bir çocuk kitabından uyarlama film. Evet belki Tauriel olmasa da olurdu ve Legolas'sız da bir Hobbit olabilirdi ama bazı kişilerin abarttığı gibi hayal kırıklığı falan değil. Smaug çok iyi uyarlanmış. O ses.. görüntü.. sanırım beyaz perdede gördüğüm en gerçekçi ejderhalardan biriydi. Benedict'in seslendirmesi ise bir ejderha konuşsa anca böyle olurdu dedirtiyor. Onun dışında mükemmel bir macera-fantastik kitabın, yine harika bir filmi. Sadece keşke kitaba daha bağımlı kalınsaymış.
0 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

İlk Hobbit filminden çok daha iyi. Görsel olarak çok beğeniyorum zaten. Ama seriyi bu şekilde uzatırlarsa ilgi çekiciliği azalacak gibi duruyor. ^^
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Hobbit: Smaugun Çorak Toprakları
Legolas: Bu bizim kavgamız değil.
Tauriel: Hepimizin kavgası bu. Burada nihayet bulmayacak. Öyle bir şer ki bu, her zaferin ardından daha da büyüyecek. Buysa şayet babanın tercihi, kılımızı kıpırdatmayacağız demek. Saklanıp duvarlarımızın ardına, ışıktan uzak hayatlarımızı sürdüreceğiz. Göz yumacağız karanlığın çökmesine. Biz de bu âlemin bir parçası değil miyiz? Söylesene “dostum”, ne ara göz yumar olduk şerrin bize galebe çalmasına?
Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

– Gandalf dur! Ya bu bir tuzaksa?
+ Arkanı dön ve sakın geri gelme. Tuzak olduğundan şüphe yok.
Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
6
FİLM
2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri
Para Avcısı, 12 Yıllık Esaret, Muhteşem Gatsby, Zincirsiz ve daha fazlası... 2013 yılında vizyona giren en iyi 2013 filmleri ...
34
FİLM
Asla Unutmak İstemediğimiz Filmler
Asla unutmak istemediğimiz, aklımızın bir köşesinde hep dursun dediğimiz en etkileyici filmleri bu listede paylaşıyoruz....
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
19
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Benedict Cumberbatch Filmleri
Sherlock Holmes karakteri ile özdeşleşen İngiliz oyuncu Benedict Timothy Carlton Cumberbatch'ın rol aldığı en iyi filmleri bu...
8.9/10
300 oy
Sence kaç puan almalı?
0