up
ara

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Filmi İncelemeleri

Sezgi

Sezgi

@sezgii

İlk Hobbit filminden çok daha iyi. Görsel olarak çok beğeniyorum zaten. Ama seriyi bu şekilde uzatırlarsa ilgi çekiciliği azalacak gibi duruyor. ^^
0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Bazı insanlar Hobbit'ten Lord of the Rings kalitesi istiyorlar ama yanıldıkları nokta bu bir çocuk kitabından uyarlama film. Evet belki Tauriel olmasa da olurdu ve Legolas'sız da bir Hobbit olabilirdi ama bazı kişilerin abarttığı gibi hayal kırıklığı falan değil. Smaug çok iyi uyarlanmış. O ses.. görüntü.. sanırım beyaz perdede gördüğüm en gerçekçi ejderhalardan biriydi. Benedict'in seslendirmesi ise bir ejderha konuşsa anca böyle olurdu dedirtiyor. Onun dışında mükemmel bir macera-fantastik kitabın, yine harika bir filmi. Sadece keşke kitaba daha bağımlı kalınsaymış.
0 yorum
Selin İpek

Selin İpek

@selinipk - İstanbul

Macera filmlerini oldum olası sevmişimdir.. Ama bu bir harika dostum.. Ejdarha hobbite nefesini hissediyorum dediğinde nefesimi tutmuşum fark etmedem.. Çok çokk çok güzell..
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

P.M.
Yüzüklerin Efendisi serisi ve ardından çekilen 3 filmlik Hobbit serisi,kimisi gerçek kimisi hayal ürünü fakat her biri birbirinden güzel mekanlarıyla,arkaplanda çalan harika müzikleriyle izleyiciyi büyülüyor.Keyifli bir 3 saat geçirmenizi sağlıyor.
Cücelerin varisi Thorin Meşekalkan,yanına 12 yarenini ve bir de bizim Hobbit'i alarak Dağaltı Krallığını yani atalarının topraklarını tekrar ele geçirip saltanatını ilan etmek için yollara düşer ve serüven başlar.Lakin her zamanki gibi kötülük de boş durmamaktadır.Orklarımız falan yine bolca mevcut,bir de Smaug var ki tam bir baş belası,filme başlarken "Beş Ordunun Savaşı"nı da elinizde bulundurun çünkü vaktiniz varsa,bu filmi bitirdiğinizde hemen diğerine başlamak isteyebilirsiniz.
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Serinin en iyi filmi.
Bana göre serinin en iyi filmidir.Her ne kadar kitapta olmayan Legolas ve Tauriel gibi karakterlerin filmde yer alıp devam etmesi eleştirilsede ben filme renk kattıklarını düşünüyorum.Legolas bu filmde başrolü üstlenmiş diyebiliriz çok sahnede o vardı ve filme hareket getirmiş yoksa çok yavaş ve hareketsiz ilerlerdi diye düşünüyorum.Bolg la her devasında vs atmaları güzeldi.Bana göre 1 ve 3. seriden daha iyiydi.3. serinin kötü olmasının nedeni 30 dk lık belkide daha fazla kesilmiş sahnesi olması oldu bittiye geldi savaş resmen.3. film çok daha iyi olabilirdi.
0 yorum