up
ara

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek

- X-Men: Days of Future Past (2014)

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek Konusu ve Özeti

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
Aksiyon ve macera için ideal. Ama filmin felsefesi de var. Kim iyi kim kötü her şey görecelidir.
Süre: 132 dk
Yapım: 2014 ABD , İngiltere
Yönetmen:
Senaryo:
  • Matthew Vaughn
  • Simon Kinberg
  • Jane Goldman
Mutantlar soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmak zorundadır zira gelecekte kamplara hapsedilmiş durumdadırlar. Sentinel'ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Planları Sentinel'lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiği için zamanda yolculuğun onda yol açabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine'i Kitty Pryde'ın da yardımıyla geçmişe gönderirler. Trask Industries'in deneyler sonucu ürettiği Sentinel'lerin yapım aşamasına engel olacaklardır. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir?
Yedinci X-Men filminde seriden tanıdığımız karakterlere ek olarak Magneto'nun gençlik yıllarını Michael Fassbender canlandırırken, James McAvoy'u da Charles Xavier'in genç hali olarak seyredeceğiz. Yönetmen koltuğundaysa yine Bryan Singer oturuyor.
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmi IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi listesinde yer almaktadır.
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Serinin son iki filmi efsane olmuş. Ard arda izleyince bağlantılar hiç kopmuyor zaten. Çok farklı bir kapıya çıkardılar finalde. Görsel olarak, geçmiş-gelecek bağlantısı olarak şahane buldum. ^^
0 yorum
Harun Bora Tunç

Harun Bora Tunç

@sadaktakipusat

X - Men evrenini değiştiren film.
X Men Serisinin merakla beklenen Apocalypse adlı filminden önceki yapımıdır. Hikaye gelecek bir zamanı konu alıyor ve 2013'te çekilen Wolverine'in Japonya'da çekilen 2. filminin devamı niteliği taşıyor. Zira filmin son sahnesinden anlayacağımız üzere, gelecek bir zamanda ortaya çıkan bir sorun, mutantların hayatını tehlikeye atıyor. Tehlikeyi bertaraf etmek için de bütün mutantlar işbirliği yapıyor. X Men First Class'tan sonra Profesor X ile Magneto'yu yan yana getiren filmde, geçmiş bir zaman dilimine gönderilip, yapılmış bir hayatı engellenmesi gereken bir mutant aranıyor. Bunun için de geçiş esnasında vücudu parçalara ayrılsa bile yeniden toparlanacak birisi gerek ve bu da özelliklerinden bildiğimiz üzere Wolverine.

Daha fazla aksiyon bekleyen serinin hayranları tarafından fazlasıyla eleştirilse de, The Last Stand'den sonra ciddi manada tatmin edici bir filmdi. Geçmişi anlatmış olmasıyla da, nostalji arayan hayranlar için gayet yerinde bir film oldu diyebilirim. Ancak bununla beraber Apocalypse için de farklı bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Yani, geçmişte yapılan bir değişiklikle yeni bir X Men evrenine geçiş yapılmış olacak. En basit ifadeyle, insanlarla mutantlar arasında yapılmış olan savaşlar hiç yaşanmamış sayılabilir. Serinin devamı noktasında bunu izleyenlere nasıl aktaracakları ise merak konusu. Bekleyip göreceğiz.
0 yorum
Arno Yıldız

Arno Yıldız

@onurarno - İstanbul

Bu silahları bizi yok etmek için yarattınız, neden? Yeteneklerimizden korktuğunuz için mi, yoksa farklı olduğumuz için mi? İnsanlık her zaman farklı olandan korkmuştur. Size şunu söylemeye geldim, bütün dünyaya… Bizden korkmakta haklısınız. Biz geleceğiz! Bu dünyayı miras alacak olan biziz ve yolumuza her kim çıkacak olursa önünüzde ki bu adamlarla aynı kadere katlanmak zorunda kalacak. Bu gün burada gücünüzü sergileyecektiniz onun yerine benim türümün sizinki üstünde yaratabileceği yıkıma dair ipuçları verdiniz. Bu dünyaya bir uyarı olsun. Ve beni dinleyen mutant kardeşlerim size sesleniyorum. Artık saklanmak yok, acı çekmek yok uzun zamandır gölgeler ardında, utanç ve korku içinde yaşıyorsunuz. Ortaya çıkın, bana katılın, türümüzün birlikteliği için savaşalım. Bu gün yeni bir ‘yarın’ başlıyor…
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

– O kadar çok acı var ki!
+ Korktuğun acılar onlarınki değil, seninkiler Charles. Ve ne kadar dehşet verici olsa da onların acısı seni daha güçlü kılacak. Eğer hissetmene izin verirsen, o acıları kucaklarsan seni hayal bile edemeyeceğin kadar güçlü kılacaklar. Sahip olduğumuz en nadide yetenek bu. Yıkılmadan onların acılarını göğüsleyebilmek. Ve olabilecek en insani güçten doğuyor, ümit. Lütfen, Charles. Yeniden ümit etmene ihtiyacımız var.
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Gelecek. Karalık, iki tarafın ve onlara yenemeyeceğimiz bir düşman karşısında yardım etmeye cesaret eden mutantların ve insanların kayıplar yaşadığı perişan bir dünya. Bu yolda ilerlemek bizim kaderimizde mi vardı? Bizden önceki birçok ırk gibi kendimizi yok etmek veya kendimizi değiştirebilecek kadar hızlı evrimleşip kaderimizi değiştirebilir miyiz? Gelecek kesinkes yazılmış mıdır?
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Geçmiş, yeni ve belirsiz sınırsız ihtimallerle ve limitsiz olasılıklarla dolu bir dünya. Kaderimizi belirleyecek sayısız seçenek dolu her seçenek, her an zaman nehrinde bir dalga gibi. Yeteri kadar dalga oluşturursanız, asla kesinliği olmayan geleceği etkileyecek akıntıyı değiştirebilirsiniz.
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Sırf birisinin tökezleyip yolunu kaybetmesi sonsuza kadar kayboldukları anlamına gelmez. Bazen hepimizin ufak bir yardıma ihtiyacı olur. (Charles)
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
13
FİLM
IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi
IMDB puanları baz alınarak oluşturulmuş, 2014 yılının en sevilen ve en yüksek puan alan 10 filmi listesidir....
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
35
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En Heyecanlı ve En Sürükleyici Süper Kahraman Filmleri
Çıkış noktaları çizgi romanlar olmakla birlikte senaristlerin hayal güçlerini de katarak yeniden kurguladığı, sevilen süper k...
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
8.6/10
158 oy
Sence kaç puan almalı?
0