up
ara

İncir Reçeli 2

(2014)

İncir Reçeli 2 Konusu ve Özeti

İncir Reçeli 2
Geçmişini henüz silememiş yaralı bir adam ve ona aşık bir kadın...
Süre: 108 dk
Yapım: 2014 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Aytaç Ağırlar
İncir Reçeli 2 Filmi Hakkında
2011 yılında vizyona giren ilk İncir Reçeli filmi seyirciden yoğun ilgi görmüş, özellikle başroldeki müzisyen ve oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'nun popüler olmasını sağlamıştı.

İncir Reçeli 2 Filminin Konusu
Metin,sevdiği kadın Duygu'nun hayata vedasının ardından iyice içine kapanmıştır. Geçen zaman içerisinde Duygu ile olan hikayesi film olmuştur ve artık herkes onları tanımaktadır. Yardımcısı ile birlikte yaşamakta olan Metin'in evine her gün yeni postalar ve mailler gelmektedir. Metin ise hiç birisini okumamaktadır. Hikayesini anlatmak isteyenler, yeni film teklifleri alakadar etmemektedir onu. Bir gün çalıp söylemekte olduğu bara yeni bir barista dahil olur. Gizem ve Metin'in benzer yaraları ve ortak acıları vardır. İzci onu yalnızlığından çekip çıkartmaya çalıştıkça Metin korkar. Bu fırtınalı aşka kendinizi kaptıracaksınız.
İncir Reçeli 2 filmi Dikkatleri Üzerine Çeken 2014 Yapımı Yerli Filmler listesinde yer almaktadır.
oktay

oktay

@koleksiyoncu

fiyasko
Türk fimlerine mesafeleyimdir ama bu filmin ilki hoşuma gitmişti, doğal olarak ikincisinden de güzel bir beklentim var idi..idi diyorum çünkü tam bir fiyasko...Öncelikle filmin -abartısız-nerdeyse yarisi alkol ve muhabbet, bu kadar alkol benim midemi bulandirdi(-ki icen biriyim) ikinci olarak diyaloglar çok ama çok sıkıci, bir iki edebi /ağdali sözle gecen sahneler..Fınal kısmı ise tam bir facia...Eger ilkini izlemediyseniz ve cok ama çok boş vaktiniz varsa izleyin..İlkini izleyip bunu izlemeye kalkarsaniz emin olun tam bir hayal kirikligi
İncir Reçeli 2
filme 2 verdi
2 beğen · 1 yorum
Arya arya (@sendegilim)
Açıkçası aşk acısı çekenler için umut verici bulduğum bir film.her acı geçer.. Mesaj buydu bence
26.09.15 beğen cevap
La edri

La edri

@yunusdipalan

Ölmediysek eğer anlamsızdır ayrılık

Demek ki neymiş yaraya kadar rakı
İncir Reçeli 2
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
kebikec

kebikec

@kebikecdiyari

ilk filmi idare eder nitelikteydi. şiirlerle, şarkılarla, kliplerle ve biraz da ajitasyonla epey izlendi. ben de gidip sinemada, merakla izleyenlerdendim. ama kötü çıktı film. ikincisini izlemedim. izlemeyi düşünmüyorum. çünkü ilk filmde sosyal mesaj verildi. ve bundan sonrası gişe kaygısı bana göre. fragmanlardan fiyasko olduğu kolayca anlaşılıyor zaten.
İncir Reçeli 2
filme puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Firdevs Çetinkaya

Firdevs Çetinkaya

@hayalimiz_kitap

Facia!!
Filmin ilkini beğenmiştim yalan söyleyemem ama bu film tam bir fiyaskoydu.. O mekandan bu mekana hareket eden sürekli ve boş bir senaryosu vardı.. Gerçekten filmden ne çıkarabilirim diye çok çırpındım ama nafile.. Sadece filmin en sonunda Büyük Usta Müslüm Baba'yı yad etmeleri çok ince bir davranıştı. İnşALLAH üçüncüsü çıkmaz, çıkarsa bile bu çizgide gitmez diyerek tavsiye etmiyorum bu filmi.
İncir Reçeli 2
filme 2 verdi
0 beğen · 0 yorum
zerreden deryaya

zerreden deryaya

@zerredenderyaya

lüzumsuz
içi boş, tutarsız, zaman kaybıydı...
film boyunca kendimi alkol bağımlısı, depresif ruh hastası gibi hissettim
İncir Reçeli 2
filme puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Bir şeyi merak ediyorum. Size de oldu mu hiç? Sofraya iki tabak çıkarıp tek başına yemek yediğiniz, sonra bulaşığın kısa sürdüğüne üzüldüğünüz; çamaşır makinesi dolsun diye çok hafta beklediğiniz, bana çok oldu. Size de oldu mu hiç? Sabah cezveye iki yumurta atıp ikisini de yemek zorunda kaldığınız, önce zil çalıp sonra soğuk anahtarla eve girdiğiniz, her b.ka göğüs gerseniz de sırtınızın kirli kaldığını hissettiğiniz, bana çok oldu. Size de oldu mu hiç? Ölüm haberini aylardır kullanmadığı çorabından aldınız mı, bir kavanoz incir reçeli miras kaldı mı size? Bana kaldı ve hiç bir tat da acıtmadı genzimi bu kadar. Siz en sevdiğiniz şarkıdan atladınız mı hiç? Ben atladım. Yere düşmesi bir ömür sürüyor.
İncir Reçeli 2
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

Öpünce geçmeyen,gözle görülmeyen yaralarımız var.Ama anneden ama babadan ya da yardan.Canımızı yakan,sesimizi kısan anılarımız var.İlla ölmesi gerekmiyor gidenin ya da yüreği yakanın.Yaralanıyoruz işte birinden.Hayali yarabantları yapıştırıyoruz gerçek yaralarımıza.Bir sonraki yüreğe soruyoruz tüm yaşanmış acıların hesabını.İşte o zaman kaybediyoruz.Her sabah yeniden başlıyor hayat,her sabah yeniden öğreniyoruz nefes almayı.Hayatta en pahalı şey aldığımız nefes.Yolu uzun süre aşka düşmemiş bir adama denk gelirse yüreğiniz;çalkalayın.Zira dibine çökmüş olabilir seven yanları.Çünkü,yalnız yaşamak için çok fazla bu hayat.
İncir Reçeli 2
filme 5 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Fatih Kural

Fatih Kural

@byukalaa

- Heey! neden kaçıyoruz?
- ...
- Ben biliyorum. Sen bugünden kaçıyorsun, yarından kaçıyorsun. Dünün dibine batmışsın, dünsüz tek bir nefesin yok. Sen bir kez daha yarım kalmaktan kaçıyorsun. Zaten eksiğiz, daha ne kadar azalabiliriz ki?
- ...
- Avazın çıktığı kadar susmaya devam et sen! Sen güzel olan her şeyden kaçıyorsun. Kendine acıyarak yaşıyorsun. Sen yaşayan, nefes alan her şeyden kaçıyorsun!..
İncir Reçeli 2
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

Sabah cezveye bir yumurta koyunca anlıyorsun ikiden bir çıkınca bir kaldığını.Bulaşık çabuk bitince,tek fincanlık kahve çabuk kaynayıp taşınca anlıyorsun.Her boka göğüs geriyorsun da sırtın kirli kaldığında anlıyorsun onun en olmadık yerinde bittiğini.Kapını soğuk anahtarınla açmak zorunda kaldığında,çamaşır makinesi bir türlü dolmadığında anlıyorsun gittiğini.
İncir Reçeli 2
filme 5 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
S.

S.

@siiravcisi

"Ben insanları arabanın camına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum. Bazen, bir damla aşağı doğru kayarken, başka bir damlaya karışıp, güçlenerek daha hızlı ilerler. Ben de sana karıştım aşkım. İnsanlar acımasız, savurgan. Hiçbir şeyin sonu gelmeyecekmiş gibi davranıyorlar. Bir gün, şoförün camı açabileceğini hiç düşünmüyorlar."
İncir Reçeli 2
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
9
FİLM
Dikkatleri Üzerine Çeken 2014 Yapımı Yerli Filmler
2014'te vizyona giren ve büyük gişe başarısı elde eden 2014 yapımı en iyi yerli filmler listelenmektedir. ...
39
FİLM
Romantizm Kokan En Romantik Filmler
Romantizm olmadan yaşayamayanların mutlaka izlemesi gereken, en romantik aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
159
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, bazen güldüren bazen hüzünlendiren, hafızalarımıza kazınmış unutulmaz Türk filmleri listel...
412
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
Yonca Tezman

Yonca Tezman

@kitapokumakhuzurverir

İncir Reçeli 2 paylaşım fotoğrafı
İncir Reçeli 2
Acı çeken,kalbiyle mantığı arasında kalan,sevilip sevilmeyen,sevipte ayrılan,kalpsizlerin arkasından ağlayan,sevgisi uğruna değmeyen erkek adına yıpranan tüm kadınlara ithafen bugün 25 ci kez izliyor saygıyla eğiliyorum.

Ağlamaya hazırım :(
İncir Reçeli 2
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Fatma

Fatma

@sosyologclara

İncir Reçeli 2 paylaşım fotoğrafı
İncir Reçeli 2
Kafası kendinden bile güzel bu gece. ?
İncir Reçeli 2
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
7.3/10
235 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2011
1992