up
ara

Bana Adını Sor Filmi İncelemeleri

uğurkan

uğurkan

@ugurkan

Hayatımda izlerken ağladığım ilk film, hiç bir zaman unutmayacağım bu yüzden. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim 🤗
Bana Adını Sor
filme puan vermedi
0 yorum
Sıradan bir aşk hikayesi aslında. Fakat buna rağmen etkilemeyi başardı bence. Zengin kız fakir oğlan temalı görünse de ilerleyen dakikalarda tamamen değişiyor ve film başka bir hal alıyor. En kötü zamanında giden mi kalan mıdır gerçekten seven? Sevginin fedakarlık boyutunu içimize işlemek için yapılmış bu film sanki. Eleştirilecek yanları var ama dikkat çekilmesi istenilen konu başka olduğu için göz ardı edilebilir.
Engin Hepileri, rolün hakkını vermiş, Özge Borak ise tek başına gayet iyi bir oyuncu ama sanki bu filmde yanlış partner olmuş gibi duruyor. Ayrıca filmi izlerken sürekli neden ismi "Bana Adını Sor" diye düşünüp durdum, ama filmin sonlarına doğru hüzünlendiren bir sahneyle cevabımı aldım. Filmin duygusal boyutu büyük, tabiki ben ağlamadım ama siz filmi izleyecekseniz ve Çok duygusal biriyseniz ağlamaya hazırlayın kendinizi.
EK 1
Ve filme çok yakışmış olan ve şu ana kadar hiç duymamış olduğum "Sen Kal Ölene Kadar" adlı müthiş şarkıyı da buraya bırakayım:
https://youtu.be/6rn2dDzYfT8 26.10.17
Bana Adını Sor
filme 7 verdi
1 yorum
kalbiyle sevenler zümresi (@kalbiylesevenlerzumresi)
Gerçekten filmle ilgili bütün düşüncelerime tercüman olmuş film analiziniz. Engin Hepileri gerçekten iyi iş çıkarmış, ben çok sulugözüm ama bu film harbiden ağlatır ?
26.10.17 beğen 1 cevap
Zeynep YILMAZ

Zeynep YILMAZ

@zynpylmzgs - İstanbul

....
Ne flimmiş be ağlamaktan içim çikti gerçekte böyle aşk varmıdır bilmem ama sevgiye hastalıkta dahil açlıkta seviyosan ölüceksin ama sevginden vazgeçmiyceksin....
Bana Adını Sor
filme 9 verdi
0 yorum
melissa

melissa

@kubramelisa - Sakarya

Ay ağla ağla gözümde yaş kalmadı
Bana Adını Sor
filme 10 verdi
0 yorum
BANA ADINI SOR
Severek izlediğim.Zaman zaman hüzünlendiğim, zaman zaman güldüğüm karışık duygular hissettirdi bana.Filmin sonu kötü bitti.Gerçek hayyatta kimsenin böyle yaşamasını istemem.Ama herkese izlemeyi tavsiye ederim.
Bana Adını Sor
filme 10 verdi
0 yorum
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Gözyaslarim ve ben beraber izledik :)
Bana Adını Sor
filme 9 verdi
0 yorum
Şura Sarıkol

Şura Sarıkol

@suranursarikol - Adana

Bana adını sor ..
Gerçekten kim seviyor sizi en zor anında fedakarlıgı sadakatı kim sağlar... ? Sevdiğiniz mi sizi seven mi.. Bunları görmek istiyorsanız izleyin.. (ÖLÜM BAZEN ACI DEĞİL LÜTUFTUR)
Bana Adını Sor
filme 10 verdi
0 yorum
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu - İstanbul

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Film bir kaç duyguyu aynı anda yaşatıyor size. Kurgusu harika, roller muhteşem. Gerçek aşk ve sadakat o kadar güzel işlenmişti ki. Gözyaşlarıma hakim olamadan hıçkıra hıçkıra izledim. Filmin başlarında bu kadarını beklemiyordum beni fazlasıyla yanıltan bir film oldu.
Bana Adını Sor
filme 10 verdi
0 yorum
Bilge Koçak

Bilge Koçak

@bilgekocak - Konya

Yakın zamanda izlemiş olduğum duygu yüklü bir film. Sadakat ve aşk tam anlamıyla verilmiş. İzlerken çok üzüldüğüm ve empati kurduğum ben olsam ne yapardım dediğim ve benimkide dert mi diyerek her halime sukur ettigim bir film.
Bana Adını Sor
filme puan vermedi
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Ay filmde o kadar hastalık vardı ki ciğerim soldu. Çok da üzüldüm tabii. Ve bu kadar dram arasına sığdırılmış müthiş bir Kafkas dansı vardı ki böyle bir zariflik olamaz. Değinmeden geçemeyeceğim ''Engin Hepileri'' hayatının rolünü oynamış. Bir sonraki yapımında bunun üstüne geçmesi lazım :)
Bana Adını Sor
filme 10 verdi
0 yorum