up
ara

Şrek 3

- Shrek the Third (2007)

Şrek 3 Konusu ve Özeti

Şrek 3
Harold hastalandığında taht için yeni bir varis bulma görevi Shrek'e kalır. Eğer onu bulamazsa, tahta kendisi geçmek zorunda kalacaktır.
Süre: 93 dk
Yapım: 2007 ABD
Senaryo:
  • William Steig
  • Chris Miller
  • Andrew Adamson
  • Jeffrey Price
  • Peter S. Seaman
  • Aron Warner
  • Jeff Snow
Kral Harold hastalanınca taht için uygun bir varis bulmak Shrek’e düşer. Aksi takdirde tahta geçeceği için çok sevdiği bataklıktan ayrılmak zorunda kalacaktır. Bu konuyla ilgili olarak Eşek ile Çizmeli Kedi’yi görevlendiren Shrek, taht için en doğru varis olarak gördüğü kişiyi gözüne kestirir. Bu kişi, Fiona’nın asi ruhlu kuzeni Prens Artie’den (Justin Timberlake) başkası değildir. Öte yandan çok çok uzaklarda Fiona’yı bir zamanlar yüzüstü bırakıp terk eden eski nişanlısı Prens Charming, tahtı ele geçirmek için peri masallarından topladığı kötü adamlar ordusuyla kentte fırtınalar estirmektedir. Ancak kenti savunmaya kararlı olan Fiona ile annesi Kraliçe Lillian’ın peri masallarındaki iyi insanları yanlarına topladığından haberi yoktur. Shrek, Eşek ve Çizmeli Kedi’nin, “geleceğin kralı” olarak gördükleri Artie’yi daha mükemmel olması için değiştirme çabası devam ederken, diğer tarafta Fiona ve prensesler ordusu ise Prince Charming’i durdurmak zorundadır. Bunu başaramazlarsa ortada Artie’nin hüküm süreceği bir krallık kalmayacaktır.
Şrek 3 filmi Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri listesinde yer almaktadır.
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

Animasyonun kralı
Animasyon filmlerinin kralı sayılabilir. Gerçekten çok zekice yapılmış, kurgulanmış bir film. Çocuklardan ziyade yetişkinler için yapılmış. Hala arada izler kahkahalarla gülerim. Gülmek isteyenler düşünmeden izlemsi gereken bir film.
Şrek 3
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
138
FİLM
Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri
Yukarı Bak, Buz Devri, Çılgın Hırsız, Kayıp Balık Nemo ve daha fazlası... Mutlaka izlemeniz ve çocuklarınıza izletmeniz gerek...
25
FİLM
Büyümek mi? C'mon! Çocuk Ruhlular için Tüm Zamanların En İyi Animasyonları
Animasyonlara bayılan çocuk ruhlu sinema severler buraya! Tüm zamanların en iyi animasyonlarını burada paylaşıyoruz....
256
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Seri Filmler
Birden fazla filmden oluşan, yeni filminin çıkmasını dört gözle beklediğimiz, hepsi olmasa da birçoğu kitap uyarlaması olan e...
8.1/10
189 oy
Sence kaç puan almalı?
0