up
ara

Aşk

- Her (2013)

Aşk Konusu ve Özeti

Aşk
Yalnız bir yazar ve yeni aldığı işletim sistemi arasındaki alışılmışın dışındaki aşk hikayesi.
Süre: 126 dk
Yapım: 2013 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Spike Jonze
Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir. Kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore'u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

1999'da Being John Malkovich filmiyle Oscar adaylığı kazanan çok yönlü sinemacı Spike Jonze'un son uzun metrajlı filmi, yalnızlık ve yaratıcılık sıkıntısı çeken bir yazarın dram ve komediyle yoğrulan öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Filmin başrolünde Joaquin Phoenix yer alırken, Scarlett Johansson da gizemli bilgisayar uygulamasına sesiyle hayat veriyor.
Aşk filmi 2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri listesinde yer almaktadır.
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Modern zaman insanın yalnızlığına ağıt. Bir ses arayışı. Gelecekte yaşanması çok muhtemel; cismen var olmayan işletim sistemleriyle bağ kurmak, arkadaş olmak, aşık olmak... Nasıl sonuçlar doğuracağı, neler hissedileceği açıklanıyor filmde.

İzlerken aklıma Black Mirror dizisi geldi. Yanlış hatırlamıyorsam 2.sezonun 1.bölümünde işlenmişti buna benzer bir konu. Beni asıl sarsan o olmuştu. Black Mirror izlememiş biri olsaydım muhtemelen bana ‘vay canına ! ‘ dedirtecekti. Ama biz neler neler gördük Black Mirror da. Ah ah .

Filmi izleyin .Ama Black Mirror u daha çabuk izleyin.
Aşk
filme 8 verdi
8 beğen · 1 yorum
inci öztürk (@inciozturk)
o dizi efsaneydi gerçekten siz söyleyince benzerlikler taşıdığını ben de fark ettim keşke devam etse:(
15.02.16 beğen 1 cevap
Noname

Noname

@noname13

Yalnızlık ve Yaratıcılık sıkıntısı çeken bir yazarın bir işletim sistemine aşık olmasını anlatan kimi zaman komik cogu zaman hüzünlü hikayesi. . İnsanoğlu gerçekten oraya doğru mu gidiyor bizde gerçek hayatta bulamadığımız ilişkileri yapay zekalarda mi aramaya başlayacağız insan bunu kendine sormadan edemiyor. izleyin izleyin.
Aşk
filme 8 verdi
7 beğen · 0 yorum
Ayşe Ç.

Ayşe Ç.

@aysecil

“Her”
Film Theadore’un(phoenix) bir işletim sistemi olan Samantha ile ilişkisini anlatıyor. Dış görünüşe aldanmadan sevebilmek aslında. Hatta vücudu olmayan birini sevmek..Phoenix son dönemde içine kapanan ve gerçek ilişkileri güçlü olmayan biri. Film konu ve içerik bakımından oldukça marjinal bir yapıya sahip. Durgun olmasına rağmen insanı sıkmıyor. İzlemenizi öneririm..
Aşk
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

HER
Öncelikle muhteşem bir oyunculuk gösterisi izlemek için izlenmeli bu film. İnsan beyninin ve teknolojinin insanlığın önüne getirdiği son noktayı konu alıyor. yaşamdan kopan ve bir yazılımla aşk yaşayan ve yaşadığı bu aşkı gerçekmişçesine izleyicisine geçiren bir film. Mutlaka izlenmeli.
Aşk
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Film boşanma sürecinde olan Theodore'un sadece sesten ibaret olan, Samantha isimli bir yapay zeka programı ile kurduğu ilişkiyi, hatta ilişkiden öte bağı konu alıyor. Bu program sayesinde hayattan yeniden zevk almaya başlayan Theodor, günden güne Samantha'ya bağlanmaktadır, hatta ikili sevgili gibi takılmaya başlar. Ancak Theodor'un atladığı bir detay vardır, Samantha sadece onunla konuşan, ona özel bir program değildir.
Görmediği, dokunamadığı, sadece sesini duyduğu bir varlığa aşık olabilir mi insan? Geleceğe ve insan ilişkilerine dair kafanızda soru işaretleri oluşturan bir film. İzlenmeli :)
Aşk
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

ilginç olan ne biliyor musunuz? Vücudum olmadigi için baslarda çok endise ediyordum. Ama artik bunu seviyorum. Vücudum olsa herhalde buna katlanamazdim. Yani sinirlarim yok, her an her yerde olabilirim. Zaman ve mekan kavramlariyla kisitlanmak zorunda degilim. Sonuçta ölüp gidecek bir vücudum yok neyse ki.
Aşk
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

– Nasil birisi peki?
+ Adi Samansa. Çok karmasik ve ilginç birisi.
– Bir dakika! Affedersin. Bilgisayarinla mi çikiyorsun?
+ O sadece bir bilgisayar degil. Kisiligi var.
– Sadece istedigim seyleri yapmaktan ibaret degil.
+ Öyle bir sey demedim. Sadece gerçek hisleri kaldiramamana üzüldüm.
Aşk
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

– Ama kalp içini doldurabilecegin bir kutu degildir. Sevdikçe büyümeye devam eder. Ben senin gibi degilim. Ama bu seni daha az sevecegim anlamina degil aksine daha çok sevdigim anlamina geliyor.
+ Bu çok saçma. Ya benimsindir, ya da degilsindir.
Aşk
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

– Yoksa ona (işletim sistemine) asik mi oluyorsun?
+ Bu beni bir kaçik mi yapar?
– Hayir… Hayir, bence bu.. Bence asik olan herkes biraz kaçiktir zaten. Yapilacak en çilginca seylerden biri bu. Deliligin toplumca kabul gören sekli gibi.
Aşk
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

– Bir de ufak bir piyano parçasi besteledim.
+ Sahi mi? Dinleyebilir miyim? Ne hakkinda?
– Düsündüm de, beraber hiç fotografimiz yok. Bu sarki bizim fotografimiz olabilir. Beraber anlarimizi yakalayabildigimiz.
Aşk
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
6
FİLM
2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri
Para Avcısı, 12 Yıllık Esaret, Muhteşem Gatsby, Zincirsiz ve daha fazlası... 2013 yılında vizyona giren en iyi 2013 filmleri ...
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
82
FİLM
Herkesin İzlemesi Gerektiğini Düşündüğümüz Favori Filmlerimiz
Bugüne kadar izlediğimiz filmler arasında, bizi en çok etkileyen, hafızalarımızdan silinmeyen, herkese tavsiye edebileceğimiz...
8.1/10
178 oy
Sence kaç puan almalı?
0