up
ara

Locke

(2013)

Locke Konusu ve Özeti

Locke
Başrollünde oyuncu Tom Hardy yer aldığı, yönetmenliğini Steven Knight üstlendiği film
Gerilim türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gerilim, Dram türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Locke isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 85 dk
Yapım: 2013 İngiltere, ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Steven Knight
Nil

Nil

@nill

Sadece araba, yol, telefon ve Tom Hardy
Film tek mekan filmlerine güzel bir örnektir. Bu da hiç sıkmadan, bir yol hikayesi sunar size. Fakat yol boyunca tek oyuncumuz olan Locke'un hayatını ve neden hayati öneme sahip işinin arasında o arabada olduğunu öğreniyoruz.
Bir inşaat firmasında çok önemli bir pozisyonda olan Locke işlerini bırakıp acilen hastaneye gitmek zorunda kalıyor. Nedenini bilmiyoruz ilk olarak ama zaman geçtikçe öğreniyoruz. Filmde görülen tek adam Tom Hardy. Telefonda konuştuğu kişilerin sadece sesleri var. Gece ve araba yolculuğu.. yol boyunca da pişmanlıklar, yanlışlıklar ve insan hayatına ne kadar etki edebileceğini resmen yaşıyoruz. Güzel ve keyifli bir film. Sizi sıkmadan kendinizle hesaplaşmaya itiyor.
Locke
filme 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Bütün bunların kader olduğunu düşünüyorsun, değil mi baba? Her tarafında pis parmak izlerin var. Küçük tohumları ektiğin için olmasının zorunlu olduğunu düşündün. Seni adam edeyim biraz. Durum nasıl olursa olsun sıva ve tuğlayla daha iyi hâle getirebilirsin. Hayatın boyunca kılını kıpırdatmadığın için bunu bilmiyorsun, amına koyduğumun yavşağı. Ama biliyor musun? Bir durumu ele alıp etrafında bir daire çizip bir çözüm yolu bulabilirsin. Ondan öylece kaçamazsın. Kıçıkırık bir barın köşesinde başıboş mutlu biriymiş gibi oturursun. Elimde bir kürekle sana gelebilseydim gerçekten gelebilseydim seni mezarından çıkarsaydım da cehennemde mutlu bir gün olsaydı çünkü bir anlığına senden kurtulurlardı. M25’e doğru gidip Dover’a doğru yönelirim ya da başka bir yere gidip yüzleşmem, değil mi? Çok para kazan, birikim yap, Crossrail’da çalış. Sadece kürek sallayarak günde 500 kazanıyorlar.. senin gibiler için kürek sallayarak. Benim için en kötü olan yere gideceğim, benim için dünyadaki en kötü yere gideceğim, bu kadına rağmen. Bu üzgün, yalnız, hayattan bezmiş kadına rağmen. Onun için üzülüyorum. Onun için üzülüyorum. İyi ve kötü arasında ne kadar fark olabilir ki?
Locke
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

– Bana bu kadından bahsettiğinden beri tanıdığım kişiden çok uzak bir yere gidiyorsun. Hayır, aslında tanıdığım kişi olabilir. Mutfaktaki ayak izlerin, çok zor çıkıyor ve onları ufalamam gerekiyor. Her yere ardında beton bıraktın.
+ Katrina, seni seviyorum. Bir hata yaptım. Bu kadın için hiçbir şey hissetmiyorum ve bu akşam doğru şeyi yapmaya çalışıyorum çünkü şu an yalnız başına ve bebek benim yüzümden oldu. Ve bu şekilde dünyaya gelmenin nasıl bir his olduğunu biliyorum. Bir insan dünyaya geliyor ve bu benim yüzümden. O yüzden bir şekilde düzeltmeliyim.
– Aman Tanrım.
+ Gelmemi bekleyeceğini ve konuşup bazı şeyleri düzeltebileceğimizi söylemeni çok istiyorum. Yarın eve gelebileceğimi çocuklarla konuşabileceğimi, normal biri olarak eve geleceğimi dışarı çıkarak veya bir şeyler içerek konuşabileceğimizi gerçekten bilmek istiyorum. Sadece bir yöne doğru gitmediğimi bilmeni istiyorum. Güneş doğduğunda geri geleceğimi bilmeni istiyorum.
Locke
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Stefan iyi biridir. Çukuru düzeltip diğerlerini kontrol edecek. 12 pompanın hepsi çalışacak. Dur ve devam et olacak. Kuzey, güney, doğu ve batı kapıları kendilerine düşen çeyrek betonu alacak. Bebek doğacak. Katrina da iyi olacak. Sabah iyi olacak. Bu şekilde olabilir. Duam böyle. Bebek doğduğunda oğlan yedi yaşında ya da kız yedi yaşında olduğunda iyi olduğunu söyleyecek. Soyadı da Locke olacak. Locke iyi olacak. Hepimiz iyi olacağız. Çünkü… Çünkü soyadını düzelttim. Locke’lar işe yaramaz bir soydu ama ben bunu düzelttim.
Locke
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

– Ivan, az önce Sean’ı ceplerini karıştırırken gördüm. Bir telefon numarası aradığını söyledi.
+ Şimdi mi? Şu an bir telefon numarası mı lazım sana?
– Nasıl göründüğünü biliyorum, ama bir dur ve devam et işaretini doğrulamam gerekiyor. Yarın döküm olacak. Büyük bir… Tarihi olacak. Avrupa’daki en büyük döküm olacak.
+ Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu Ivan? Ben evde üzüntüden kahroluyorum ve sen yolları mı kapatıyorsun?
– Kapatma değil, dur ve devam et.
+ Kadın doğum yapıyor ve sen yolları kapatıyorsun.
Locke
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

– Şunu dinle Gareth. İki saat önce şantiyeden ayrıldığımda bir işim, bir karım, bir evim vardı. Ve şu an hiçbiri yok. Elimde hiçbir şey kalmadı. Sadece ben ve içinde bulunduğum araba var. Hâlâ araba kullanıyorum ve o kadar.
+ Ivan, hayatını sikip atmışsın, o seni ilgilendirir ama Chicago zıvanadan çıkacak.
– Bu akşam iki kelime öğrendim.
Locke
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
21
FİLM
Tek Mekanda Geçen ama İzleyiciyi Bunaltmayan Etkileyici Filmler
Sadece bir mekanda çekilmesine rağmen zekice kurgulanmış olan senaryoları sayesinde izleyiciyi sıkıp bunaltmayan sürükleyici ...
22
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Tom Hardy Filmleri
Mad Max: Fury Road, Inception, The Dark Knight Rises gibi izlenme rekorları kıran pek çok filmde rol alan başarılı oyuncu Tom...
8/10
10 oy
Sence kaç puan almalı?
0