up
ara

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Kahramanların Savaşı - Captain America: Civil War (2016)

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Konusu ve Özeti

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
Marvel aleminde sivil savaş başlıyor! Süper kahramanlara karşı oluşturulacak bir yasa tasarısı yüzünden kahramanlar arasında görüş ayrılığı oluşur. Bu yasa tasarısına göre, süper kahramanların bir otorite tarafından kontrol edilmesi planlanmaktadır. Bir grup, hükümet baskısı olmadan özgürce insanları korumaya devam etmek isterken, diğer grup, hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekler ve iki grup arasında mücadele başlar.
Süre: 167 dk
Yapım: 2016 ABD
Senaryo:
  • Mark Millar
  • Stephen McFeely
  • Christopher Markus
  • Jack Kirby
  • Joe Simon
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Filmi Hakkında Genel Bilgiler
2014 yılında Kaptan Amerika : İç Savaş filminde oynayacak karakterlerle görüşülmeye başlanıldı. Çekimler ise 2015 yılının Nisan ayında Atlanta’da başlandı. Filmde Chris Evans Kaptan Amerika rolü ile Robert Downey Jr. İse yine İron Man rolü ile izleyicileri ile buluşuyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Primetime Emmy Bir Komedi Dizisinde En İyi Yönetmenlik Ödülü sahibi Anthony Russo ve Joe Russo oturuyor.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Filminin Konusu
Yenilmezler 2: Ultron Çağı filminde yaşanan olaylardan sonra dünyada kurulmuş olan hükümetler arasında yeni bir anlaşma imzalanacaktır. Bu anlaşma ile süper kahramanların hepsini takip etme açısından, onlar için yeni bir düzenleme getirilecektir. Bu yasa sayesinde tüm kahramanlar denetlenebilecekti.

Bu konu ise süper kahramanlar arasında görüş ayrılığı getirir. Kimisi bu yasayı kabul ederken kimisi etmez. Kendi aralarında anlaşmazlık yaşayan süper kahramanlar bölünmeye başlar. Bölünen kahramanların başlarındaki kişiler ise Kaptan Amerika ve İron Man’dir. İron Man tarafı ile Kaptan Amerika tarafları sıkı bir mücadeleye başlayacaklar ve birbirlerine karşı savaşacaklar.
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri listesinde yer almaktadır.
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

EN İYİ MARVEL FİLMİ
Yılın en iddalı birkaç filminden biri.Öncelikle sunu söylemeliyim Marvelin en iyi filmi olmuş.Avengers'den çok daha iyi bir yapım karşımızda.Film yapım aşamasındayken Captain America ve Iron Man ve olursa bir kaç kahraman olur diye düşünmüştüm fragmanlar geldikçe kahramanlar tahminimden çok daha fazlaydı.Tabi ki Örümcek Adam'ın fragmanda gözükmesi çok konusulmuştu.Filmin çok iyi reklamıda yapıldı yaklaşık 50 Tv Spot 10 klip ve 2-3 uzun fragman verildi.Avengers'i gişe konusunda geçeceğini düşünüyorum.Gişe tahminleride oldukça yanıltıcıydı ilk olarak ABD'de 450 milyon dolar gişe yapılması beklenirken bu rakam şuan 600 milyon dolarda ve şuan gişesi ABD hariç 290 milyon dolar Pazartesi bu rakamın 700 milyon doları geçeceğini düşünüyorum.Tüm zamanların en çok gişe yapan filmleri sırasında ilk 5'de olacaktır.Filme dönecek olursak tüm kapışmaları 2. kısma saklamışlar ama ilk yarı durak geçmiyor aksiyon tozunda iyiydi.Black Panther karakterini çok sevdim filmde ön plandaydı performansı baya iyiydi.Vision karakterini çok etkisiz buldum çok daha şeyler bekliyordum güçlü bir karakter ama baya arka planda kaldı gücünü pek göremedik.Scarlet Witch karakteri Vision kıyasla daha ön plandaydı.Yeni Örümcek Adamımız Tom Holland genç
yaşına rağmen çok iyi performans sergilemiş fragmanda pek sahnesi olacağını düşünmüyordum ama neredeyse tüm karakterlerle savaştı.Baya güldüm oldukça sempatik bir Örümcek Adam vardı.Yeni solo filmini bekliyorum Iron Man'ınde yer alması heyecan verici olacak.Winter Soldier karakterini oldukça sık görüyoruz zaten film onun üzerine kurulmuş.Kahramanların birbiriyle savaşması heyecan vericiydi Iron Man ve Captain America önderliğindeki iki takım birbirine oldukça hasar veriyorlar diğer Marvel yapımlarından farkıda bu olsa
gerek çok agresifler ve daha kanlı bir yapım diyebilirim.Zevkle izlenebilecek bir yapım.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Efsanevi!
Film kimse kusura bakmasın ama Marvel evreninin en iyi filmi olmaya aday, bana göre evrenin en iyi filmi Captain America: Winter Soldier idi fakat Civil War çok rahat geçti.
Öncelikle şöyle bir şey var, baştaki tartışma konusu Sokovia antlaşmasını imzalayıp imzalamamak. Steve, Wanda, Sam, Clint, Scott ve Bucky imzalamak istemedi; Tony, Rhodes, Vision, Natasha imzalamak istedi. T'Challa'nın hikayesi çok farklı, spoiler olur diyerek onu hiçbir şekilde eklemiyorum. Peter, nam-ı diğer Spider-Man de ayrı mevzu zaten.
Olaya objektif bakmak gerekirse Avengers (New York) ve Avengers: Age of Ultron (Sokovia) filmlerinde yaşananlar ve kahramanların solo filmlerindeki şehirlere verdiği zarar asla göz ardı edilemez bir gerçek. Özellikle Hulk'un verdiği zararlar bence az buçuk bir şey değil kesinlikle. Sokovia son damla oldu her şey için. Devletin onlardan istediği sabah 8 akşam 5 masa başı mesai yapmaları değil dikkat edilirse. Sadece uzaylıların, ultra güçlü robotların istila edilebildiği bir dünya var olduğundan ötürü yalnızca ihtiyaç duyulduğu zaman olaya müdahale etmeleri. Çünkü geride bıraktıkları eser korkunç. Kim ne derse desin, Avengers filminde görüldüğü üzere ortada mahvolmuş New York vardı fakat herkes savaş bitince döner yiyerek eve dağıldı. Tamam, İntikamcılar -çevirisinin aslı İntikamcılar'dır, Yenilmezler değil- milyonlarca insan kurtardılar fakat masumlar da hayatını kaybetti aynı orantıda. Devlet sadece bunu kontrol altına almaya çalışıyor. Age of Ultron'da da Tony'nin yaptığı bir hata yüzünden Sokovia'ya oldu olanlar. Kısıtlanmak istemiyor olabilirler ama denetim altına alınmak gerekir bana göre.
Zaten Steve'in asıl amacı Bucky'i de korumak, sonuçta Winter Soldier ve yaptığı terör olaylarından dolayı aranıyor tüm dünyada.
Ben bu olayda Tony'nin düşüncesine katılıyorum. Zaten filmin sonlarına doğru Steve'in Bucky'nin Tony'e haksızlıkları ortaya çıkıyor.
Ve bana göre şöyle bir şey de var, Steve'in takımındaki tek artı Wanda. Kız gerçekten güçlü ve Vision'a bile zarar verebiliyor. Havaalanındaki sahneyi izleyen anlar, 2-3 kavgada Wanda burnunu sokmasa Tony'nin takımındakilerin çok kolay galip gelebileceği şeylerdi.
Tony'e sürekli acı çektiriyorlar. Yapmasınlar!
Ama film cidden harikaydı, hakkı yeniyor. Ayrıca Tony&Peter ve Bucky&Sam sahneleri gerçekten çok komikti. Hak ettiği değeri göreceğine inanıyorum. Zaten yönetmenler Russo kardeşler, Age of Ultron'daki gibi hayal kırıklığı yoktu.
0 yorum
ilker yıldırım

ilker yıldırım

@ilkeryildirim

Mükemmel..
İlk gün ilk seansa gidecek kadar beklediğim bir filmdi. Beklentim çok yüksekti ve bunun karşılanamamasından korkuyordum. Ancak film en başından bitimine kadar beni fazlasıyla tatmin etti. Büyük ihtimalle yapılan en iyi Marvel filmi birçok açıdan. Yenilmezlere yeni katılan karakterle süper, eskiler zaten çok iyi. Çizgi roman okuyan biri olarak; oradaki uçukluğun verilemeyeceğini ve konunun başta şekilde işlenmesi gerektiğini düşünüyordum ancak bu bir yandan da endişelendiğim bir konuydu. Elinizde olağanüstü kahramanlar varken konuyu oturtamamak çok kötü olurdu. Ancak çok iyi kurgulanmış senaryo. Çizgi romandaki kadar uç noktalar yoktu. Örümcek adam konusuna gelirsek beklediğimden çok daha fazla süre verilmiş ve bu iyi de olmuş bence. 16 yaşında süper güçlü bir çocuk ve onun esprileri gayet iyi adapte edilmiş filme. Kara panter ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldu bu filmde.
Filmde direk kötü olmuş diyebileceğim bir şey olmasa da Vision' ın biraz az kullanıldığını düşünüyorum. Sonuçta oldukça güçlü bir karakter ve filmde Thor ve Hulk yokken güç sıralamasında baya bir üstte kalıyor olmasına rağmen pek etkisini göremedik.
Söylemeden edemeyeceğim bir şey ise; sonu iyi ki çizgi romandaki gibi olmamış. Spoiler olmasın diye söylemeyeceğim ancak çizgi roman gayet üzücü bitiyordu.
Kesinlikle izlenmesi gereken inanılmaz bir yapım olmuş deyip konuyu kapatalım.
0 yorum
yunusEMRE

yunusEMRE

@yunusemree - Ankara

beklentimi yarım bırakan bir film
filimin aksiyon sahneleri ve efektleri konusunda bir şey diyemem ama konusu kısıtlanmış yeni bir seri çıkarta bilmek için ve ciddi anlamda beni tatmin etmedi ve spiderman artık o kadar çok oynadılar ki karakterle suyu çıkıtı resmen neyse umuyorum ki yeni seride konusu ciddi anlamda efektler kadar çalışılmış bir film izleriz inşallah
0 yorum
Zihni Uygun

Zihni Uygun

@zihniuygun

Kahramanların Savaşı değil, İç Savaş!
İlk olarak filmin ismi bu, bu konuda bir anlaşalım. Sadece gişe yapması için hangi mantıkla kahramanların savaşı diye çevrildi aklım almıyor.
Neyse şimdi gelelim filme, film şuana kadar izlediğim en iyi marvel filmi olmakla kalmıyor sanırım en iyi süper kahraman filmi.
Karakterlerin her biri çok güzel işlenmiş, psikolojileri filme net birşekilde yansıtılmış. İlk defa gördüğümüz black panther ve spıderman gibi karakterleri bile sanki daha önce izlemişiz gibi sevdik benimsedik.
Aksiyon sahneleri yerinde ve kaliteliydi. Avengers'ın diğer iki filminde ki aksiyon sahnelerinde iki dövüş olur herşey biterdi ama bunda sürekli bir kaçma kovalamaca strateji var.
Ve ayrıyetten filmle ilgili olumsuz görüş yapıp çizgi roman daha iyiydi diye insanlara da bir iki lafım var: Evet haklısınız, buradaki hikaye çok daha basit ama bu filmin kötü olduğu anlamına gelmiyor. İç Savaş gibi bir çizgi romanı filme uyarlamak neredeyse imkansız. Öncelikle onca karakteri bir araya telif hakkı yüzünden bir araya toplamanız imkansız. Hadi topladınız diyelim her birinin hikayesine nasıl vakit ayırabileceksiniz? Spıderman ve Black Panther için zamanları vardı, diğer karakterlere de gayet iyi vakit ayırabilmişlerdi ama tüm bu çizgi romanda ki karakterleri iki buçuk saaate insanların anlayabileceği şekilde sığdırmak olasılıksızdı. Belki önceden diğerlerinin solo filmi olsaydı olabilirdi ama bu şekilde olmaz.
Ve son olarak evet benimde filmle ilgili iki olumsuz eleştirim var. Zaten bir puanı da o yüzden kırdım: 1. Spıderman aksiyon sahneleri ve replikleri çok güzeldi ama o kostüm ne? Daha doğrusu o kostüm nerede? Tamamen bilgisayar efektiydi ya. Adam durarken bile bilgisayarla yapılmış. Neden bir kostüm dikme gafletinde bulunamadılar çok merak ediyorum.
İkinci olarak film çok güzeldi fakat sonu malesef diğer marvel filmlerinden farksız bitti. Daha dramatik olmasını isterdim, bu noktada çizgi romana uysalardı çok güzel olurdu.
2 yorum
Ayşe Yılmaz (@ayseyilmaz)
Yanılmıyorsam çizgi romanda Kaptan Amerika ölüyordu değil mi ? İzleyicinin ve başta kendimin buna dayanabileceğini sanmıyorum.. :(
19.05.16 beğen cevap
Zihni Uygun (@zihniuygun)
evet ölüyordu çizgi romanda ama sanırım geri de geliyordu. Filmde de Doctor Strange getirebilirdi sonra geri. Ölmesini bende istemem ama hep iyilerin kazanması da çok klişe oldu malasef :)
21.05.16 beğen cevap
büşra

büşra

@busraozknc - Konya

"Düşmanların yıktığı bir imparatorluk yeniden doğabilir. Ama ya içten parçalanırsa.. İşte o zaman sonsuza dek ölür."
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Lades

Lades

@lades

Pek çok insan seni bir kahraman gibi görse de ‘vigilante’ terimini kullanmayı tercih edenler de var.
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

S: Üzgünüm Tony. Başka imkanım olsa bunu yapmazdım. Fakat o benim dostum.
T: Ben de öyleydim.
0 yorum
Lades

Lades

@lades

Bazı sınırları kabul etmezsek, kötü adamlardan farkımız kalmaz.
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Lades

Lades

@lades

Başına buyruk ve sınırsız yetkin var gibi hareket ettin.
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
28
FİLM
Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri
En beğendiğimiz ve herkes izlemeli dediğimiz 2016 filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Lütfen sadece 2016'da vizyona giren fil...
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Chris Evans filmleri
Daha çok aksiyon filmlerinde rol alan, Captain America, The Avengers, Thor gibi pek çok ünlü filmin başarılı oyuncularından o...
6
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gerken Sebastian Stan Filmleri
Gossip Girl, Once Upon a Time gibi popüler dizilerin yanı sıra Captain America, Black Swan gibi izlenme rekorları kıran başar...
35
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En Heyecanlı ve En Sürükleyici Süper Kahraman Filmleri
Çıkış noktaları çizgi romanlar olmakla birlikte senaristlerin hayal güçlerini de katarak yeniden kurguladığı, sevilen süper k...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Stan Lee in Captain America: Civil War (2016) paylaşım fotoğrafı
Stan Lee in Captain America: Civil War (2016)
Stan Lee in Captain America: Civil War (2016)
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.9/10
161 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2000
1988
1992
1961