up
ara

Kader

(2006)

Kader Konusu ve Özeti

Kader
Başrollünde oyuncu Engin Akyürek yer aldığı, yönetmenliğini Zeki Demirkubuz üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Psikoloji türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Kader isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 103 dk
Yapım: 2006 Türkiye ,  Yunanistan
Yönetmen:
Senaryo:
  • Zeki Demirkubuz
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Yıkılmış aile hayatının içinden daha da çıkmaza ulaşmanın filmi bu bana göre.Kaderini insan bazen kendi elleriyle çiziyor ışte.Yapma kizim,yapma kardeşim mahvetme hayatını dedim durdum her sahnede.Ama bazen o yurekteki sızı söz dinlemiyor kafasının dikine gidiyor.Uğur ve Bekir in hikayesini izleyeceksiniz Kader isimli bu filmde.Biraz durağan ve olayların tekrarı bunaltabilir.Argo iceriyor Bunu da belirtmek gerekir.Çocuklara izletmeyiniz tavsiyesinde bulunacagim👍
Kader
filme 7 verdi
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

karamsarlık yüklü filmlerden. Filmin özeti bence : ''Herkesin inandığı bir şey vardır bu ... hayatında, benimkisi de sensin. Napayım?''

Bir de Neşet Baba'dan ''hata benim, günah benim, suç benim'' kısmı var.
Kader
filme 8 verdi
0 yorum
Rue

Rue

@rue - Ankara

-Bekir, Bekir ne istiyorsun, gerçekten ne istiyorsun Bekir? Bu iş nereye gidecek böyle?
+Nereye giderse…
-Ne demek nereye giderse?
+Öyle işte, olmuyor sensiz. Gel İstanbul’a dönelim.
-Ne olacak dönersek?
+Pederle arayı düzeltirim, işi gücü tekrar yoluna koyarım, beraber yaşarız, istersen evleniriz. Ya da bi daire tutarım size, annenle kardeşini alırız, size bakarım. Zagor’a da bakarım. Yine gidersin ziyaretine, hiç değilse bu sefalet biter, biraz mutlu oluruz.
-Bekir, boş konuşuyorsun, kendini cevat sandın galiba, olmaz bu dediklerin; dünyada olmaz.
+Neden?
-Ya, ben bunları kabul etmem, bir daha dönmem İstanbul’a.
+Ama neden?
-Dönmem işte…
+Ya ailen, onlar ne olacak?
-Ne olursa olsun.
+Lan bütün hayatın boyunca, o...... mu yapacaksın?
-Evet, yapacağım.
+Peki neden?
-Nedeni yok.
+Nasıl yok ya.
-Yok işte, ben böyle istiyorum.
+Kötülük ama bu istediğin.
-O zaman kötülük istiyorum.
+Tamam, o zaman ben burada kalırım.
-İstemiyorum.
+Ne zararım var sana ya?
-İstemiyorum Bekir, hoşlanmıyorum senden işte.
+Ne yapıyorum ki ben sana?
-Ne yaptığın önemli değil, istemiyorum zorla mı? Bu böyle olmaz, bu gidişle kötü olacak, gururunu kırdıracaksın, daha fazla kötü olmadan hemen geri dön.
+Bana akıl verme lan!
-Sana akıl vermiyorum, olacağı söylüyorum. Hadi her şeyi bir kenara bıraktık, ya Zagor, duyarsa bu sefer kafana sıktırır.
+Nah sıktırır, o kadar kolay değil işte o.
-Nasıl kolay değil, ne çabuk unuttun başına gelenleri? Günahsız insanlara acı çektirmeye, çocuğunu öksüz bırakmaya değer mi?
+Seninki değiyor mu? Ailen ne durumda biliyor musun, ne yiyorlar, ne içiyorlar haberin var mı? Takılmışsın bir psikopatın peşine, gidiyorsun ya.
-Bu seni ilgilendirmez.
+Lan insan bile değil o be. Sizi koruyan, evinize ekmek getiren adamı kalleşçe öldürdü, hem de ciğeri beş para etmez, adi bir kulampara uğruna. O sübyancı puşt, şimdi senin kardeşini s....., haberin var mı, arkadaşları da ananı. Sen burada, bütün bunlara sebep olan o i... için or.... yapıyorsun.
-S... git lan!
+Sen s... git, a.... koduğumunun o.....!
-Bu, seni son görüşüm olsun lan, bir daha yoluma çıkarsan, allahıma, kitabıma vurdururum seni, hem de kafana sıka..
+S.... git lan! S.. git, ağzını burnunu kırarım şimdi senin.
Kader
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sen de anla artık başka yolu yok bunun. Yazıkmış, kılmış, tüymüş hepsi hesap edildi bunların ya. Her şeye hazırım diyorum sana. De ki iyilik ediyorsun, de ki sevap işliyorsun. Herkesin inandığı bir şey vardır bu a* kodumunun hayatında. Benimkisi de sensin ne yapayım… Geçen gece çocuk hastaydı. İlacı bitmiş, almak için dışarı çıktım. Sağa sola saldırıp nöbetçi eczane arıyoruz. Birden durup dururken içim cız etti. Bi baktım gene aynı karın ağrısı… Öyle özlemişim ki seni, dönerken bir meyhane gördüm. Bi tek içeri girdiğimi hatırlıyorum bir de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az dört cigaralık… Sonra gözümü bir açtım karşıdan karlı dağlar geçiyor, bir daha açtım başımda bir çocuk, kalk abi diyor Kars’a geldik. Otobüsten indim yürümeye başladım. Dedim Allahım nerdeyim ben, burası neresi. Sonra güç bela burayı buldum, kapının önünde durup düşündüm. Dedim Bekir, bu kapı ahret kapısı burası sırat köprüsü. Bu sefer de geçersen bir daha geri dönemezsin, iyi düşün dedim. Düşündüm düşündüm, ama olmadı. Dönemedim. Sonra bak oğlum dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle. Yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi.
Kader
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Rue

Rue

@rue - Ankara

Geçen gece çocuk hastaydı ilacı bitmiş, almak için dışarı çıktım. Sağa sola saldırıp nöbetçi eczane arıyoruz. Birden durup dururken içim cız etti. Bir baktım gene aynı karın ağrısı. Öyle özlemişim ki seni. Dönerken bir meyhane gördüm. Bir tek içeri girdiğimi hatırlıyorum. Bir de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az dört cigaralık. Sonra gözümü bir açtım karşıdan karlı dağlar geçiyor. Bir daha açtım, başımda bir çocuk. Kalk abi diyor. Kars’a geldik. Otobüsten indim. Yürümeye başladım. Dedim, Allah’ım neredeyim ben, burası neresi? Sonra güç bela burayı buldum. Kapının önünde durup düşündüm. Dedim Bekir, bu kapı ahiret kapısı, burası sırat köprüsü. Bu seferde geçersen bir daha geri dönemezsin. İyi düşün dedim. Düşündüm ama olmadı. Dönemedim. Sonra bak oğlum dedim kendi kendime. Yolu yok çekeceksin. İsyan etmenin faydası yok. Kaderin böyle. Yol belli. Eğ başını usul usul yürü şimdi..
Uğur ağlar..
Bekir ağlar..
Kader
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Furkan Karakaş

Furkan Karakaş

@furkankarakas19

Geçen gece çocuk hastaydı. İlacı bitmiş, almak için dışarı çıktım. Sağa sola saldırıp nöbetçi eczane arıyoruz. Birden durup dururken içim cız etti. Bi baktım gene aynı karın ağrısı… Öyle özlemişim ki seni, dönerken bir meyhane gördüm. Bi tek içeri girdiğimi hatırlıyorum bir de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az dört cigaralık… Sonra gözümü bir açtım karşıdan karlı dağlar geçiyor, bir daha açtım başımda bir çocuk, kalk abi diyor Kars’a geldik. Otobüsten indim yürümeye başladım. Dedim Allahım nerdeyim ben, burası neresi. Sonra güç bela burayı buldum, kapının önünde durup düşündüm. Dedim Bekir, bu kapı ahret kapısı burası sırat köprüsü. Bu sefer de geçersen bir daha geri dönemezsin, iyi düşün dedim. Düşündüm düşündüm, ama olmadı. Dönemedim. Sonra bak oğlum dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle. Yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi.
Kader
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu - Bursa

Sen de anla artık, başka yolu yok bunun! Yazıkmış, kılmış, tüymüş hepsi hesap edildi bunların ya. Her şeye hazırım diyorum sana. De ki iyilik ediyorsun, de ki sevap işliyorsun.. Herkesin inandığı bir şey vardır bu a* koduğumun hayatında. Benimkisi de sensin. Ne yapayım?
Kader
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
102
FİLM
100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)
2014 yılında 100. yaşını kutlayan Türk Sineması'nın Kültür Bakanlığı tarafından belirlenen en iyi 100 filmi listelenmektedir....
aşk mı saplantı mı? paylaşım fotoğrafı
aşk mı saplantı mı?
Geçen gece çocuk hastalandı. İlacı bitmiş almak için dışarı çıktım. Sağa sola saldırıp nöbetçi eczane arıyorum. Birden durup dururken içim cız etti. Bi baktım gene aynı karın ağrısı. Öyle özlemişim ki seni. Dönerken bi meyhane gördüm, bi’ içeri girdiğimi hatırlıyorum bi de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az dört cigaralık. Sonra gözümü bi açtım karşıdan karlı dağlar geçiyo. Bi’ daha açtım başımda bi’ çocuk, kalk abi diyo Kars’ a geldik. Otobüsten indim yürümeye başladım. Dedim Allah’ ım neredeyim ben, burası neresi? Sonra güç bela burayı buldum. Kapının önünde durup düşündüm, dedim Bekir bu kapı ahiret kapısı, burası sırat köprüsü. Bu seferde geçersen bi’daha geri dönemessin, iyi düşün. Ama olmadı, dönemedim. Sonra bak oğlum dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin. İsyan etmenin faydası yok kaderin böyle. Yol belli, ey başını usul usul yürü şimdi! ”
Kader
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Ateş Böceği (@concensus)
Onu olduğu gibi her şeyiyle kabul etmek hak iddia etmemek (masumiyette değişiyor da) kadın da onu seviyordu filmde ama başka türlü...Neyse saplantı işte
11.06.19 beğen 1 cevap
8.8/10
58 oy
Sence kaç puan almalı?
0