up
ara

Kara Bela

Karabela (2015)

Kara Bela Konusu ve Özeti

Kara Bela
Kudret, kendi halinde sakin bir hayat yaşayan bir adamken, bir arkadaşı yüzünden bir soyguna karışır ve hayatı tepetaklak olur.
Süre: 105 dk
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Burak Aksak
Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli, hem de komik birçok olay gelecektir.
Kara Bela filmi İzlerken Katıla Katıla Güleceğiniz En İyi Komedi Filmleri listesinde yer almaktadır.
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Kaybedenler Ekspresi
Kara Bela, Burak Aksak'ın Leyla ile Mecnun dizisinden sonra yazıp yönettiği ikinci sinema filmi. Hızlı, akıp giden bir senaryo çıkmış ortaya. Açıkcası fragmanı izleyince bu kez olmamış gibi hissetmiştim ama kesinlikle çok eğlenceli, güzel bir film olmuş yine.
Kudret, Kara Bela adını verdiği arabasıyla bir yolculuğa çıkar. Kısa zamanda Kara Bela bir kaybedenler ekspresine dönüşür adeta. Ve peşlerinden türlü takıntıları olan bir zabıta-polis-mafya ekibi gelmektedir. Tabi ki aşk yine gönüllerde.
Yazmadan edemeyeceğim, bir palyaço sahnesi var ki umut salacak Leyla ile Mecnun severlerin yüreğine :)
Kara Bela
filme 10 verdi
15 beğen · 0 yorum
Gizem Cebeci

Gizem Cebeci

@gizemcebeci

Leyla ile Mecnun'u özlediğimi fazlasıyla tekrar bana hissettirdi. Oyuncuların performanslarından tutun, filmin senaryosuna kadar oldukça başarılıydı, bu ülkede komedinin sadece küfürle olmadığını yine gösterdiği için Burak Aksak'a teşekkürler. Ve biz hala o geminin geleceğini umut ediyoruz ^^
Kara Bela
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Snlbyrk

Snlbyrk

@sanlibayrak

Çok fazla beğenemedim. Leyla ile Mecnun dan esintiler vardı insanı mutlu ediyor ama bence Burak AKSAK film yapacaksa dram filmi yapmalı. Leyla ile Mecnun da dramatik sahneler denk geldiğinde o kadar derin işliyordu ki bunu sinemada yapsa efsane işler çıkar diye tahmin ediyorum.
Kara Bela
filme 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
abdurrahim

abdurrahim

@jesus

Burak aksak farkı
Gülümseyerek ve zaman zaman da kahkaha içinde izleyeceğiniz çok hoş bir film olmuş. Burak Aksak yine kendinden bekleneni vermiş ve AT gibi bir film yapmış. Nedense yaptığı her filmin baş rol erkek oyuncusu bize biraz Mecnun'u anımsatıyor. Tavsiye ederim,seveceksiniz.
Kara Bela
filme 10 verdi
2 beğen · 1 yorum
ahmet-samsa (@samsa)
'at gibi bir film' güzel bir tanım olmuş ;)
08.12.15 beğen cevap
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Güzel filmdi.Olay örgüsü çok güzel oluşturulmuş,oyuncuları ise iyi seçilmişti kanaatimce.Yani "keşke şu rolde de şunun yerine bu oynasaydı" dediğim bir karakter olmadı açıkçası.Cengiz Bozkurt yine döktürmüş,dans sahnesiyle de dumura uğrattı resmen =) Onun dışında karakteristik ses tonuna hayran olduğum usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nun ismini zikretmemek olmazdı.
Film,sıradan bir hayat süren,4 çocuk sahibi kahramanımızın başına gelen ani ölüm ve ayrılıklar silsilesi sonucunda İstanbul-Gaziantep arası bir maceraya atılmasını konu alıyor ve tam bir yol hikayesi karşımıza çıkıyor.Güldürmek için bel altı çalışmanın gereksizliğini gösteren bir yapım olduğu için ayrıca takdir ettim zira film,duygusunu izleyiciye başarılı bir şekilde yansıtıyor.Yani duygulandıracağı yerde duygulandırıyor,güldüreceği yerde güldürüyor.Tavsiye olunur.
Kara Bela
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Zekice dile getirilmiş ince esprileri olan bir film olmuş. Argo diline fazlaca yer verilmiş ama abartıya yer yok. Kahkahalarla izlediğim yapım. Cengiz Bozkurt'un etkisi var tabii. Eğlenceli kişilik, filmlerinde de görüyoruz
Kara Bela
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Nereye gidiyorsun? Hiçliğin ortasında bir yere. Şehir merkezine nasıl gidilir. Önce sağa sonra sola dön, şehir merkezi orada. (intihar sahnesinden)
Kara Bela
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
veli kolsuz

veli kolsuz

@velikolsuz

Sen konuştuğun zaman "susun lan" işareti yaparak tribünlere koşan adamım. Bi de gülsen var ya memlekete üçlü çektiririm allah canımı alsın.
Kara Bela
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
A

A

@as

-Çarpışan arabalara bindik ya. Ben ona hiç çarpmadım.
- Eee yani?
-İnsan sevdiğine hiç çarpar mı abi? Anlamıştır dimi benim onu sevdiğimi?
Kara Bela
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

Kudret: yüzün gülüyo aşık. Sen çok mu seviyon kızı?
Güven: seviyom be abi. " seni seviyom" yazan ayı verdim ona.
Kara Bela
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
103
FİLM
İzlerken Katıla Katıla Güleceğiniz En İyi Komedi Filmleri
İzlerken katıla katıla güleceğiniz, gülmekten karnınıza ağrılar girecek olan, tüm zamanların en çok izlenen, en iyi komedi fi...
159
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, bazen güldüren bazen hüzünlendiren, hafızalarımıza kazınmış unutulmaz Türk filmleri listel...
19
FİLM
2015'in En Çok İzlenen Yerli Filmleri
2015'te vizyona giren ve büyük gişe başarıları elde etmiş olan en iyi 2015 yerli filmleri listelenmektedir. Lütfen sadece en ...
9
FİLM
Bir Yere Çakılıp Kalmayı Sevmeyenlerin İzlemesi Gereken Yol Filmleri
Bulunduğunuz yere çakılıp kalmayı sevmiyor ve kendinizi sık sık yollara atıyorsanız bu filmlerde kendinizi bulacaksınız. Yolc...
54
FİLM
Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en eğlenceli filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori Türk komedi f...
Lotus

Lotus

@lotus

Karabela paylaşım fotoğrafı
Karabela
https://www.youtube.com/w...h?v=QmfWV39bF8I

Hepimiz hiçliğin ortasındayız.
Kara Bela
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
13 beğeni · 7 yorum beğen ikon
Lotus (@lotus)
Sen konuştuğun zaman "susun lan" işareti yaparak tribünlere koşan adamım. Bi de gülsen var ya memlekete üçlü çektiririm allah canımı alsın.
18.09.17 beğen 3 cevap
Ahmet Sağlam (@ahmetsaglam)
burak aksak filmlerini severim , bunu da sevdim
18.09.17 beğen 1 cevap
Gayb (@gayb)
Güzeldi
18.09.17 beğen 1 cevap

@

 paylaşım fotoğrafı
Kara Bela
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
8.5/10
247 oy
Sence kaç puan almalı?
0