up
ara

Bulantı

(2015)

Bulantı Konusu ve Özeti

Bulantı
Başrollünde oyuncu Ercan Kesal yer aldığı, yönetmenliğini Zeki Demirkubuz üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Yerli türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Bulantı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Zeki Demirkubuz
Çiğdem Şentürk

Çiğdem Şentürk

@cigdemsenturk

Sevginin karşıtı nefret değildir
Sevginin karşıtının nefret değil kayıtsızlık olduğunu net şekilde sergilemiş Demirkubuz.
Öyle sahneler vardı ki izlerken kendimi gülmekten alamadım. Millet ciddi bir yüzle filmi izlerken ben kıkır kıkır gülüyordum... Çünkü özellikle kadın erkek ilişkilerinde benzer diyaloglar dönüyor ve erkek "ne yaptım ki şimdi" cümlesiyle sıyrılıveriyor. Evet, bir şey yapmış olmuyor. Asıl incitici olan yan bu belki de. Bu yüzden suçlayamıyor bile onu seven kadın. Komik yani...

Bir de keşke Demirkubuz oyuncu bulabilseydi de kendisi oynamasaydı ya... Cidden çok tutuk ve duygusuzdu. Gerçi yaptığı rol de bunu gerektiriyordu zaten. Ama gelecek sefer lütfen lütfen lütfen oyuncu bulsun...
Bulantı
filme 6 verdi
0 yorum
Fatih Bildirici

Fatih Bildirici

@kaanarkan - Ankara

ÇokKadın1Erkek
Teoman'ın bir kadın bir erkek şarkısı aklıma geldi film bittiğinde, ikili ilişkilerde istisnasız yaşanan birçok şey Zeki Demirkubuz'dan başka türlüsü beklenemeyecek sadelikte sinemaya aktarılmış. Çağlar çorumlu çok kısa rolüne rağmen harika oynamış Zeki Demirkubuz başrolde oyuncu olmamasına rağmen gayet iyiydi ama ben olsam Nejat İşler gibi bir karakterle filmi ayrı bir noktaya taşırdım o kayıtsızlık, serserilik, ciddiyet ve pişmanlığı çok daha iyi yansıtabilecek bir isimdi. Çizgi dışı işleri seven herkes illaki izlemeli.
Bulantı
filme 8 verdi
0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan - Antalya

Demirkubuz'un sondan bir önceki filmi(2016), yine buram buram varoluşçuluk kokuyor. Salt kötünün olmadığı bu hikayede bir üniversite hocasının hayatı anlamlandırma(ma)ya çalışmalarını ele alıyoruz bu sefer. Yine benzer filmlerinde olduğu gibi tüm karakterlerin kendilerine göre haklılıkları, hayal kırıklıkları var. Ana tema "herkes kaybeder" düşüncesi. Bu yüzden de filmin başı ve sonu iyi irdelenmeli. Evet güzel şeyler anlatıyor Demirkubuz ancak bu filmle pek de üstüne bir şey koyamadı önceki filmlerinden. Göndermeleri ve NBC'ye selamı güzeldi. Hikaye sıradandı. Kendisi hariç oyunculuklar başarılıydı. Müzik kullanımı yoktu ve görsellik genel anlamda önceki filmlere göre daha iyiydi.
Bulantı
filme 6 verdi
0 yorum
a

a

@ahminelmevt

Bulantı
— Çaktırmıyorsun ama çok alıngansın sen ya.
— Nerden çıktı bu şimdi?
— Öylesin işte, hem baya alıngansın.
— Bak daha demin şakasına sahtekarlık yapma dedim, gözümün önünde beş sene yaşlandın ya, bu kadar çok mu memnunsun kendinden?
— Kibirlimi demek istiyorsun?
— Evet öyle demek istiyorum, çok kibirlisin.
— Olabilir.
Bulantı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
a

a

@ahminelmevt

Bulantı
Yaşadığınız şey anormal olmasına anormal ama kim bilir neyin karşılığı, neyin ihtiyacı bu.
Bulantı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.6/10
29 oy
Sence kaç puan almalı?
0