up
ara

Tamam mıyız? Filmi İncelemeleri

Nurdann

Nurdann

@nurdann

Ve filmden çıkarabileceğim sonuç ''kan bağının ne önemi var ki...''
Tamam mıyız?
filme 9 verdi
0 yorum
RamazanFurkanKaya

RamazanFurkanKaya

@ramazanfurkankaya

Harika Bir Film arkadaşlar öneririm :-)
İhsan bedensel engeli nedeniyle annesine bağımlı olarak yaşamak zorunda olan ve içerisinde kısılıp kaldığı bu hayata günbegün daha fazla küsen genç bir adamdır. Hayalleri vardır; asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğü bu hayallerin uktesi ve annesine yük olduğu fikrinin ağırlığıyla yaşamdan kopmaktadır. Temmuz ise idealleri doğrultusunda baba evinden ayrılan ve bu süreçte ayaklarının üzerinde durmak için çabalayan bir heykeltıraştır. Geçinebilmek amacıyla çocuk romanlarında çizerlik yapar ve iyi gittiğini sandığı bir ilişkisi de vardır. Bir anda sevgilisi tarafından terk edilmesi ve elindeki işi kaybetmesi hayatını daha da altüst eder. Temmuz ve İhsan'ın yolları hayatlarının böylesine karanlık bir döneminde kesişir ve bu tesadüf ikisinin de yeniden doğmasını sağlar.
Tamam mıyız?
filme 10 verdi
0 yorum
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

Aşk mı? YOK
Dram mı? YOK
Polisiye mi? DEĞİL
Ama o kadar etkilendim, o kadar hayranlıkla izledim ki...
O roller, o kurgu, o enerji..
Hayat enerjim yerine geldi. Yaşama olan sevincim yenilendi. Uzunca etkisini atamam, herkese anlatırım😊😍
Tamam mıyız?
filme 10 verdi
0 yorum
Su Tekelioğlu

Su Tekelioğlu

@sutekelioglu

Gerçekden izlediğim en iyi filmlerden birisi...Engelli bireylerin nasıl hayata tutunduklarını onların ailelerinin nasıl durumlarda olduklarını anlatıyor..Ayrıca ailesi onunu özelliklerinden dolayı onu dışlayan bir insanın hayatını ve bu iki insanın nasıl birlikte zorluklardan geçtiğini
Tamam mıyız?
filme puan vermedi
0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

'Çünkü biz farklıyız'
Ne kadar çok ayrım var.. Dinler, renkler, ırklar, diller, zenginler, fakirler, engelliler, gayler, lezbiyenler..
Neden inatla ötekileştiriyoruz anlamak istemediklerimizi? Kim dışlanmak ya da olması gerektiğinden farklı doğmak ister ki?
Farkındalık yaratan çok hoş, içten ve samimi bir filmdi. Aras Bulut'un oyunculuğu ayrıca renk katmıştı filme.

"Vazgeçmeyeceğiz, inatla yaşamaya devam edeceğiz. Kim bırakıp gitmek ister ki bu güzelliği?"
Tamam mıyız?
filme 8 verdi
0 yorum
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

Babalar öper mi evlatlarını?
Bir tarafta zengin bir aile çocuğu olmasına rağmen tercihi yüzünden babası tarafından dışlanan bir genç. Diğer taraftaysa doğuştan engelli olduğu için babasının kendisini suçlayıp nefret ettiği oğlu. Ve her iki tarafta da annelerin "babalarına" rağmen çocuklarının üzerine titreyişi.

Bu iki genç tesadüf eseri karşılaşarak aralarında dostluk başlayacak Ve bu dostluk aslında birbirlerini tamamlayacaktır.

Film bittikten sonra bir süre öylece kalakaladım. Amaç engelliler için farkındalık yaratmak belki ama ben daha çok filmdeki sözde baba karakterlerine takıldım. Bir baba ne pahasına olursa olsun oğlundan nasıl vazgeçebiliyor. Bir baba nasıl oğlunun kokusuna ihtiyaç duymaz ben anlamıyorum. anlamak da istemiyorum.
Ve bu film sayesinde Hakan Günday'ın Kİnyas ve Kayra kitabını ilk fırsatta alıp okuyacağım.

Bitirmeden Temmuz'un (zengin olan çocuk) babasıyla arasında geçen konusmayı sizinle paylaşmak istiyorum:
"Hatırlıyor musun, benden utandığını benim bir hata olduğumu söylemiştin. Ben senin milyonlarca spermlerinden biriyim. Ben böyle bir hataysam eğer, bu senin hatan. O yüzden benden utanmaya hakkın bile yok. Ben ilk önce koşmuşum anamın rahmine, ben milyonlarcasını bıraktım geride. Bence ben bir şampiyonum, BABA!"
Tamam mıyız?
filme puan vermedi
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy

Başarılı bi dram
Film kendini izlettiriyor sıkmıyor hikayenin içine alıyor sizi düşünmenizi sağlıyor ve güzel yanlarından biri de okumayı özendiriyor izlenmesi gereken yapımlardan
Tamam mıyız?
filme 7 verdi
0 yorum
Kadir Durukan

Kadir Durukan

@kadirdurukan

Çok İçten
Kendi iç huzurunu arayan bir sanatçı ve kendi durumuyla barışık görünen ama nefret eden bir genç. Film çok içten ve çok günlük hayat akışından arınmış bir film. İzlerken gönül ferahlaması ve karakterlere karşı sevgi hissederek izlenen bir film.
Tamam mıyız?
filme 9 verdi
0 yorum
ayse gülce

ayse gülce

@aysegulce

İçten bir hikaye, abartısız senaryo ve müthiş finaliyle izlemeye deger bir Çağan Irmak filmi.. "İnsan eti ağırdır abi, taşıyamazsın. bakma sen benim ufacıklığıma, dünyanın en ağır yüküyüm ben " cümlesi filmin konusunu özetlese de, sen benim kanatlarımsın cümlesi müthiş finali yapar..Herşeyin çıkar üzerine kurulu olduğu günümüz dünyasında, iki insanın birbiriyle sebepsiz de dost olabileceğini göstermesi açısından önemli bir filmdir ayrıca..
Tamam mıyız?
filme 9 verdi
0 yorum
Hanne

Hanne

@hanneylmz

izle! izlettir!
Bazı Yerli filmleri izlemeyi iple çekmiş olmama rağmen hayal kırıklığına uğramıştım. Ama adına tesadüfen rastladığım bu filmi izledikten sonra demek yapabiliyormuşuz dedim .İstenince ve içten gelince gerçekten oluyormuş ! Hikaye, karakterler, replikler gerçekten çok iyiydi . Mutlaka izleyin ve izlettirin !
Tamam mıyız?
filme 8 verdi
0 yorum
Mustafa

Mustafa

@mecazzadam

tamam mıyız ? diye soracak birini arayıp duracağız belki de ..
Hayata boş gözlerle değil.. sindire sindire kocaman bir farkındalıkla bakmamız gerekiyor.. ama bu farkındalığa ulaşmak elbet zorlayıcı bir sürecin meyvesi oluyor genelde.. ve bu meyveyi elde etmek bazen çok fazla olay akışı ve süreçlere yayılıp sizi sınayabiliyor..

işte film karakterimizin sınandığı zamanlar .. ilhamını bulup onun peşinden gidişi konu ediliyor . zengin bir ailenin cocugu olmasına rağmen tercihlerinden ötürü babası ile yaşadığı tatsız bir olay nedeni ile de evini ve yaşamını ayırmış.. annesi tabi ki bir çınar ağacı kadar arkasında ve uzaktan uzağa koruyup gözeten durumunda .

siz mesela rüyanıza giren ve size rüyanızda işaretler göstermeye çabalayan birinin yüzü ile gerçek yaşamda karşılaşsanız ne hissederdiniz ? film burdan yola çıkıyor ve karşılaşma anından itibaren biri karamsar diğeri hırslı ve deli fişek iki zıt karakterin finalde buluştuğu ortak payda ile sonlanıyor

ortak payda şu :

şimdi tamam mıyız ? :)
tamam mıyız sorusuna gelinceye kadar gecen süreci de film de izleyin artık :)

iyi seyirler
Tamam mıyız?
filme puan vermedi
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Çarpıcı. Müthiş bir oyunculuk. Aras Bulut yani ne söylesek az onun için.
Tamam mıyız?
filme 10 verdi
0 yorum