up
ara

Ali Baba ve 7 Cüceler

- Ali Baba ve 7 Cüceler (2015)

Ali Baba ve 7 Cüceler Konusu ve Özeti

Ali Baba ve 7 Cüceler
Işlerini büyütüp geliştirip zengin olma hayali kuran Şenay ve İlber, hiç ummadıkları şekilde en olmamaları gereken yerde olurlar. Zenginlik hayali kurarken büyük bir tehlikenin içinde bulurlar kendilerini. Artık tek düşündükleri ve yapmaları gerekwn hem kendilerini hem de dünyayı bu tehlikeden kurtarmaktır.
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Cem Yılmaz
Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar.

Şenay Cüccaciye’nin ortakları Şenay ve İlber, bahçe cüceleri satmaktadır. Yeniliğe ve gelişmeye açık şirketleri yeteri kadar ilgi görmeyince,Sofya’da yapılacak bir fuara katılmaya karar verirler. Bu fuar da işlerini büyütecek yeni insanlarla tanışarak şirketlerini geliştirmeyi planlamaktadırlar. Fuar’da planları istedikleri gibi gitmez, yanlış zamanda yanlış yerde olmanın bedelini başlarını kısa sürede belaya sokarak öderler. Oldukça karmaşık bir ağın içine, iyilerle kötülerin savaşının tam ortasına düşmülerdir.

Zengin işadamı Mançov’un kirli işlerini öğrenmek onlar için iyi olmayacaktır. Tehlikeli ve acımasız bir düşman kazanmayı başaran ikili, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur. Karşılaştıkları zorlukları kendi yöntemleri ile çözmeye çalışırken en yakın yardımcıları, hızla Şenay’ın kalbini kazanan güzel Rus kızı Veronika ve eski Rus askeri Memedov olacaktır. İnsanlığı tehdit eden kötü bir adamı adalete teslim etmek o kadar kolay değildir. Şenay ve İlber için hayat artık eskisi gibi olmayacaktır. Artık para kazanmaya çalışan birer esnaf değil, insanlığın kurtuluşu için mücadele eden birer kahraman olma yolundadırlar.
Ali Baba ve 7 Cüceler filmi 2015'in En Çok İzlenen Yerli Filmleri listesinde yer almaktadır.
Cem Işık

Cem Işık

@EndiseUzmani - Ankara

Önce bu filme gidin, sonra hangi filme gideceğinizi düşünürsünüz.
Film film gibi. Cem Yılmaz galiba artık çok emek dökmek yada yorulmak istemiyor gibi geldi. Replikler espriler felan güzel. Lakin çatışma sahneleri gerçekten çok kötü. Yani dipdibe ateş ediyorlar birbirlerine. kimse vurulmuyor. yani absürd olsun diye yapılsa anlarım ama ciddi yapmışlar.
Onun dışında gidin izleyin derim.
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 8 verdi
0 yorum
Gulsah A.

Gulsah A.

@gaydin

Ciddi bir emek harcanmıs ,kurgusu güzel ,eğlenceli bir film . Ama gülmekten yıkılmıyorsunuz tabı. Her anında komedi beklenmesın ama vurucu replıkler var.:) Cem yılmaz ve oyuncularını tebrık edıyorum emekten ötürü
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 6 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Bir film yapalım denilmiş ve yapılmış sanki. Nerede o Gora , Arog ... 4-5 olay dışında salt küfür. Asla komedide küfüre karşı değilim ama küfürle yapılan komediye karşıyım. Kesinlikle Cem Yılmaz düzeyinde değildi film. Salonda filmi yarısında bırakıp gidenler oldu. Ya da çok üst düzey biz anlayamadık.
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 4 verdi
0 yorum
SILA

SILA

@bilkenter - Ankara

Başarılı Bir Geçmiş Zaman Parodisi
Cem Yılmaz'ın her filminden kahkahalara boğulmayı bekleyen insanlarına hoşuna gitmeyecek bir film; ancak iç.inde yerli yerinde söylenmiş ince esprileri var. Göndermelerin ve montajların filmde işlenişinin yanı sıra Türkler'in Batı hayranlığını tatlı bir dille eleştirmiş ''CMYLMZ''. Bence gayet başarılı bir filmdi, izlenmeye değer..
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 8 verdi
0 yorum
Özge ?

Özge ?

@okumagunlugu - Eskişehir

İşin içinde Cem Yılmaz olunca her dakika gülmeyi bekleyebilirsiniz, gösterilerindeki tadı almak isteyebilirsiniz ama ikisini birbirine karıştırmamak gerekir.
Ben izlerken keyif aldım. Küfürlü sahneleri vardı evet Türk komedisinde beklenir hep fakat çok kaliteli replikleri de vardı. Ayrıca film kültürü olanlar filmde yer alan ufak göndermeleri de fark eder diye düşünüyorum. Filmin tatlılığı da o detaylarda.
Son olarak filmi Cem Yılmaz ve ekibiyle izleme şansını yakaladığım için ayrı bir keyif aldım. :)
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 8 verdi
0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07 - Antalya

* saçlarınız yanıyor
ŞENAY: ne
*saçlarınız yanıyor, dans pistinde çok iyiydiniz
Şenay: bir içki söyleyelim (ilber le diyalogu)
Şenay: my name is Şenay
Ilber: my name is Ilber
Senay: Türkçe'yi güzel konuşuyorsunuz
* siz ingilizce. I nasıl konuşuyorsaniz, içki için teşekkürler
(Kız yanlarından ayrilir)
Ilber: bir arkadaşı var mı diye sorsaydın
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Sedat

Sedat

@bedbin63 - Şanlıurfa

"- Bak bakalım insanları uyuşturup düşünmelerini engelleyen çipi Türkiye'ye de satmışlar mı?
+ Türkiye'ye ne satacaklar oğlum, baksana zaten benzin 5 TL" gibi bişeydi :)
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu - Bursa

Uykucumuz, bilginimiz, meraklımız, neşelimiz, şaşkınımız yedi cücelerden oluşan, gerçekten saymakla bitmeyen cüceler.
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Cüceleri satıp gidecektim Manço. Madem oyun istiyorsun o halde oyun başlasın.
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme 2 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban - İstanbul

Cüceleri satıp gidecektim Manço. Ama madem oyun istiyorsun, o halde oyun başlasın...
Ali Baba ve 7 Cüceler
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
19
FİLM
2015'in En Çok İzlenen Yerli Filmleri
2015'te vizyona giren ve büyük gişe başarıları elde etmiş olan en iyi 2015 yerli filmleri listelenmektedir. Lütfen sadece en ...
17
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Cem Yılmaz Filmleri
Yahşi Batı, İftarlık Gazoz, G.O.R.A. gibi izlenme rekorları kıran filmlerde rol alan Türk komedyen, oyuncu, senarist ve yönet...
54
FİLM
Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en eğlenceli filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori Türk komedi f...
6.5/10
173 oy
Sence kaç puan almalı?
0