up
ara

Düğün Dernek 2 Filmi İncelemeleri

Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

Aynı kadro ile yine biraraya gelip tek kelime ile döktürmüşler karakterler. Daha özgün espriler yapılmış, küfürlerde minimum tutularak Akıllıca bir güldürü anlayışı benimsenmiş düğün dernek sünnette. Tek sorun filmin akışında ki dengesizlik. Onu da görmezden geliyorum.
Düğün Dernek 2
filme 10 verdi
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Hala bir Kural-Cemcir fanı değilim ama bu film sanki ilkinden daha iyi olmuş.
İlk filmde İsmail'in oğlunun düğün macerasını izleyip bir es vermiştik,şimdi ise onun oğlunun sünneti telaşı başlıyor ve ekip tekrar bir araya geliyor.Organizasyon denildi mi bu ekip gerçekten de gözünü budaktan sakınmayan cinsten.Yine türlü badireler atlatarak,türlü maceralar yaşayarak aldıkları görevi yerine getirme çabasındalar ama bu organizasyon olayının daha devamı gelecek gibi çünkü tüpçü Fikret'in hamlesiyle yeni bir kulvar açılmış oldu :)
Bu filmde oyuncu kadrosu biraz daha canlı,Ahmet Kural ilk filmdekinden daha enerjik,izlerken başınızı döndürüyor resmen,ayrıca Ayhan Taş da ilk filmin kadrosunda yoktu,bu filme o da dahil olmuş.Nükhet Duru ve Mustafa Keser hamleleri ise resmen "Combo" olmuş.Ben şahsen senaryodaki "dinamik replik" diye tabir ettiğim (sinemaya bir terim mi kazandırdık ne?) sahneleri ayrıca beğendim.Mesela 82 Anayasasında kıza asılamazsın diye bir kanun mu var deyip sonra kanun kitapçığını açıp bakması ve aha da buraya yazıyorum olayını,gerçekten de yazarak göstermeleri güzeldi.
Düğün Dernek 2
filme 7 verdi
0 yorum
AYMESEV

AYMESEV

@tubaacam

MÜKEMMEL
Bence bu filme hiç bir şekilde kötü denilemez ben sinemada izledim ve sahnelerine gülmeyen yoktu çok çok eğlenceli bir film gülmeyi bilen herkes izlemeli bence.
Düğün Dernek 2
filme 10 verdi
0 yorum
Ahmet Salman

Ahmet Salman

@ahmetsalman

Yine hayal kırıklığı
Birkaç espiri dışında gerçekten de sırf para kazanmak adına çekilmiş bir film. 3. Şu çıkacak bakalım orda ne olacak gerçi umudum yok ya o da ayrı bir husus
Düğün Dernek 2
filme 4 verdi
0 yorum
Robin Hood

Robin Hood

@robinhood

.?
Mükemmel bir film 21 martta tekrar uzun bölümü çıkıcak diye duydum sabırsızlıkla bekliyorum.
Düğün Dernek 2
filme 10 verdi
0 yorum
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara

Süper Bir kadro iyi bir komedi **
Ekip yine bir araya toplanır bu seferki amaç sünnet bizde altın kuraldır erkek torun'un sünneti yapılır ama nasıl yapılır ekibin başına gelmeyen kalmaz. Birbirinden ilginç olaylar peşini bırakmaz ekibin. Bana kalırsa ilk filmin arkasında kaldı daha büyük bir beklentim vardı ondan sanırım ama yinede eğlendiğim sahneleri vardı. zaten bu ekip ne çekse izlerim.

******
İyi Seyirler.
Düğün Dernek 2
filme 7 verdi
0 yorum
Özge

Özge

@ozzge

Panik yoook çok eğleneceğuuuk !
Bayıldım. Zaten bu kadronun yaptığı her işi severek takip ettiğim için kesinlikle çok sevdim. İzlenilmesini şiddetle tavsiye ediyorum :)
Düğün Dernek 2
filme 10 verdi
0 yorum
Gülizar Çalık

Gülizar Çalık

@gulizarcalik

Amatör olduğu çok belliydi. Kayda değer bir kaç kaliteli espiri dışında film fiyaskoydu bence.
Düğün Dernek 2
filme 4 verdi
0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

Yine Güldük
İlk filme -mecburen- gitmiştim. Beklentim yoktu. Bu kadar güleceğimi hiç düşünmemiştim. Sinemadan çıktığımda hala gülüyordum.
İkinci film biraz zoraki olmuş fakat yine film bittiğinde hala güldüğümü fark ettim.
Ben bu iki adamı çok beğeniyorum. Mizahları süper. Her bulundukları projeye gözüm kapalı giderim.
Düğün Dernek 2
filme 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

VASAT
Öncelikle film de yer alan tüm oyuncular çok değerli bizim için. O yüzden eleştirilerim şahıslar için olarak algılanmasın. İlk filmini de bir çok arkadaşımdan öneri alarak izlemiştim. Ancak ilk film de yaşadığım hayal kırıklığını tekrar yaşadım. AHMETtKURAL ve MURAT CEMCİR'le ilk tanışmamda oh be sonunda bel altı şaka yapmadan güldüren insanlar çıktı demiştim. Çünkü son dönemde gerek ŞAHAN GÖKBAKAR,ATA DEMİRER,VE CEM YILMAZ gibi oyuncuların alternatifi olmuşlardı komedi dalında. Ancak dizi Dünya'sından sinema Dünya'sına atıldıkları ilk film de onlarda diğer komedyenlere uyarak üsluplarını değiştirdiler benim gözümde.Gişelerde ne kadar hasılat yaptıkları ve kaç kişi tarafından izlendikleri hiç önemli değil.Önemli olan bundan 1 sene sonra tekrardan o kadar insana kendilerini izletebileceklermi yada unutulup gideceklermi?
Amacım sadece düşüncelerimi aktarmak kimseyi yargılamak değil.
Sürç-i lisan ettiysek AFFOLA :)
Düğün Dernek 2
filme 8 verdi
0 yorum
bookish

bookish

@bookish

Hayal Kırıklığı
Bence birinci filmi çok daha iyiydi. İkinci film bana biraz zorlama geldi. Bence ilk filmdeki kalitesini biraz düşürmüş bu film. Çok az yerlerde güldüm. Hatta ilk yarı mimik oynamadı, öyle söyleyeyim. Çok mu kötüydü? Tabii ki de değildi. Sonuçta bir emek var. ''Berbat'' deyip karalayıp atmak olmaz tabii ki. Zaten Murat Cemcir ve Ahmet Kural'ın oluğu bir film ''vasatlar'' kategorisine giremez bence. Ama dediğim gibi ilk filmde beklenti çokça yükseltildiği için ikinci film biraz basit geldi bana.
Düğün Dernek 2
filme 6 verdi
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

İlk filme göre evet, enerji biraz düşük geldi. Ve bir de ben Sivaslıyım ağızları çok farklı yörelere kayıyor ya. Sivas'ta sabit kalmıyor :D Bir anda Kastamonu oluyor bir anda Ege ahahah :D Yine de eğlenceli, klasik bir mizah anlayışı oturttular. Beklenilen şey oldu artık, aaa Ahmet Kural ve Murat Cemcir mi şöyle olur dedirtebiliyorlar.
Düğün Dernek 2
filme 6 verdi
0 yorum
Cemile Yetim

Cemile Yetim

@yetimcemile

Serinin birinci filmine göre daha az komikti. Komik olan yeri çok komik, komik olmayan yeri de hiç komik değildi aralarda değil uçlardaydı.Gidip izlenebilir bir film fakat çok da güzel değildi.
Düğün Dernek 2
filme 6 verdi
0 yorum
Elif Ebru

Elif Ebru

@elifebru

ORTA ŞEKERLİ
Boş vakit varsa izlenesi. Yani replikler komik ama belli bir konusu yok -tamamen şahsi fikrim çünkü birlikte izlediğim arkadaşlarım fazlasıyla beğendi- Repliklerin çoğu ilk filmin tekrarı geldi bana. Sivas dilini hep komik bulmuşumdur. İzlerken eğlendim. Ama keşke değişik bir olsaymış. İlk filmde düğün vardı aynı meydanda sünnet var. Çok fazla tekrar buldum. Ama oyunculuklar şahane ona bir şey diyemeyiz. Üçüncü filmin çıkacağının sinyallerini filmin sonunda verdiler. Onu bekliyoruz diyelim ne diyelim...
Düğün Dernek 2
filme 6 verdi
0 yorum
ali akdemir

ali akdemir

@orfe

eh işte
oyunculuk olmasa çekilir dert değil.. izlemesiniz de bişey, hatta hiç bişey kaybetmeyeceğiniz bir film.. çok boşta iki saatiniz varsa gidin eğlenin.. hani olur ya insanın canı hiç bişey yapmak istemez.. bu duruma birebir iyi gelir.. ama özellikle iki saat ayırmayın yazık edersiniz.. izlenecek onca film var buna kadar..
Düğün Dernek 2
filme 6 verdi
0 yorum
/ 2