up
ara

Nadide Hayat

(2015)

Nadide Hayat Konusu ve Özeti

Nadide Hayat
Eşinin vefatından sonra hayata geri dönen, hayata tutunmaya çalışan ve hep yapmak istediklerini yapmak için geç kalmadığını gören kadının mücadelesini, komik ve duygulu şekilde anlatan bir filmdir.
Süre: 118 dk
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Ali Demirel
  • Çağan Irmak
  • Volkan Sümbül
  • Emre Özdür
Nadide, evlilik hayatını, üniversite eğitimi ve iş yaşamına tercih ederek 50 yaşına gelmiştir. Eşini kaybettiğinde, kendisini haftada bir gün ziyarete gelen kızı ve torunu ile, iş hayatına yeni başlamış, eve neredeyse gelmeyen oğlunu beklerken bulur! Yalnız ve orta yaşlılar için öngörülen dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivite de aradığı mutluluğu bulamaz! Ta ki, bir gün gazetede bir haber görene dek! Nadide bu haberin ardından kendisini önce okul sıralarında, sonra da kendisini mavi sulara atacağı bir macerada bulur!

Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği Nadide Hayat'ın başrolünde Demet Akbağ yer alırken kadroda kendisine Yetkin Dikinciler, Efecan Şenolsun, Gizem Erdem Ümit Erlim, Sadi Celil Cengiz, Sevil Akı isimleri eşlik ediyor.
Nadide Hayat filmi Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri listesinde yer almaktadır.
Misafir

Misafir

@misafir000

Bu kadronun omuzlarına daha güçlü bir senaryo yüklenmeliydi. Hafif kalmış. Çağan Irmak sıradan, basit bir film yapmak istemiş sanki.
Nadide Hayat
filme 6 verdi
4 beğen · 0 yorum
Esra Yılmaz

Esra Yılmaz

@esrayilmaz0

Sadece film olarak değerlendirilirse güzel br film ama değerlendirmeyi "Çağan Irmak filmi" olarak yapacaksak, Sayın Irmak'ın filmleri arasında sıralama yapılırsa bence en kötüHayal kırıklığına uğradım. Nerede o her Çağan filminin boğazcdüğümleten duygusallığı? Nerede o hayatın her anında olabilecek gerçekçilik?
Nadide Hayat
filme 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

yüreğinin götürdüğü yere...
Ne bekliyordunuz ki yerden yere vuranlar.. İzledim, gayet keyif aldım, düşündüm, bol bol güldüm, duygulandım. Bana zevkle geçirdiğim dakikalar verdi. Animasyonlu, atmasyonlu, bol bol güldüren yanıyla sağladı bunları. Demet Akbağ nasıl bir oyuncu olduğunu bu filmde bir kere daha göstermiş.Elbette eksikleri vardır ama gömülecek bir film değil. Ön yargılardan arınmış olarak izleyebilirsiniz.
Nadide Hayat
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
elmas

elmas

@elmassahin

Bilindik Çağan Irmak filmlerinden farklı bir film Nadide Hayat. İçinde aşk da var azim de var başarı da var. Öyle ağlamalı hönkürmeli sahneler yok bu kez hatta animasyonlara bile yer verilmiş. Senaryo bilindik bizden bi iş samimi sıcak ama Demet Akbağ adeta bir Nadide olmak için doğmuş. Bir rolün hakkı ancak bu kadar verilebilirdi. Film vermesi gereken dersleri gayet açık seçik veriyor. Bence vakti olanlar gidip izlemeli.
Nadide Hayat
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
Cemile Yetim

Cemile Yetim

@yetimcemile

Çok eğlendiğim bir filmdi.Özellikle karetta kerattaların konuşturulduğu kısım müthişti.Konu olarak diğer filmlerden farklı bir konuya sahip.Oyunculuklar müthişti.Zaten filme sırf Demet AKBAĞ oynadığı için gitmiştim. Hiç pişman olmadım aksine eğlenerek izledim.Tavsiye ederim :)
Nadide Hayat
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Choory

Choory

@choory

"...Diyenler sadece konuşanlardır Nadide Hanım. Yaşamak isteyip yaşayamadıkları için, korkak oldukları için başkalarını ayıplayıp intikam alırlar; kendilerince. Ben senin yaşadığını sanmıştım. Şu an bu koyda sen öldün galiba. Al sana bi kaos daha."
Nadide Hayat
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğen · 0 yorum
Sedanur Sönmez

Sedanur Sönmez

@sedanursonmez

Bu hayat benim. Yarısını başkaları için yaşadım. Geriye ne kadar ömrüm kaldı bilmiyorum. Belki kırk yıl, belki bir gün. Geriye Kalan hayat benim ve ben nasıl istiyorsam öyle geçecek. Ben bu gemiden mutlu ineceğim.
Nadide Hayat
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

Nadide: siz birbirinize tosba mi diyorsunuz?
Karetra: ee evet, ne diyecektik ki? Siz bize ne diyorsunuz?
Nadide: Karetra Karetra
Karetra: niye iki kere söylüyorsunuz
Nadide Hayat
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Hanne

Hanne

@hanneylmz

Her şeyin sonunda insanın kalbi kırılır. Mühim olan o sona kadar neler yaşadığımız...Hayat deneyip yanıldıklarımız !
Nadide Hayat
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İrem

İrem

@olimposs

Dişlerini göster onlara ısır demiyorum ama dişlerin oldugunu bilsinler
Nadide Hayat
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
54
FİLM
Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en eğlenceli filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori Türk komedi f...
8/10
101 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2016
2014