up
ara

Kardeşim Benim

(2016)

Kardeşim Benim Konusu ve Özeti

Kardeşim Benim
Yıllardır küs olan Ozan ve Hakan babalarının cenazesinde bir araya gelir ve babalarının vasiyeti ile bu küslüğü sonlandırmak isterler.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Zafer Külünk
Kardeşim Benim Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Filmin başrollerinde Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver paylaşmaktadır. Yönetmenliğini ise Mert Baykal yapmıştır.

Kardeşim Benim Filminin Konusu
Hakan otuz yaşında sakin bir yapıya sahiptir. Müzikle ilgilenmektedir. Ozan da pop müzikle ilgilenmektedir ve Hakan ile küstür. Hakan kendini magazinden kendini uzak tutmaya çalışsa da kardeşi Ozan ile olan küskünlüğü magazin gazetecilerinin dikkatini çekmiştir. Aralarındaki küslük yıllardır devam etmektedir. Hatta bu küslük o kadar ilerlemiştir ki babaları hastalansa da farklı zaman dilimlerinde ziyaret etmişlerdir. Babaları ise çocukların anneleri öldükten sonra düğünlerde şarkı söyleyerek hayatını devam ettirmektedir. Bu yüzden farklı farklı yerlerde yaşamışlar ve sürekli yer değiştirmişlerdir. Babaları çalıştığı için Ozan’ın yanından ayrılmaması gereken ve ona bakan Hakan olmuştur. Çocukluğunu bir çocuk gibi değil de yetişkin olarak geçiren Hakan’ın Ozan ile olan ilişkileri zedelenmiştir.

Babaları vefat ettiğinde ise babalarının ölümü iki kardeşi bir araya getirecektir. Cenaze görevlerini yerine getirip normal hayatlarına geri dönmek isteyen ikiliyi ise vasiyet sürprizi beklemektedir.
Kardeşim Benim filmi Uslanmaz Romantiklerin İzlemesi Gereken Filmler listesinde yer almaktadır.
Ömer Faruk

Ömer Faruk

@danismanhocam

Film hiçte tadı yok.Bildiğin hiçbirşey yok.Yok kardeşlik hikayesi falanmış yok böyle birşey ergenler gibi kavga edip duruyorlar,saçma işe yaramayan kadınıda eklemişler.Senaryo zaten sıfır, müzik ve duygu da bulunmuyor.sırf işte biri kendince popçu diğeride rol yapan tanınan biri olduğu için hatırla izlenmeye çabasında.
Kardeşim Benim
filme 2 verdi
0 yorum
darkest hour

darkest hour

@darkesthour

Çerez filmlerden diyebilirim.Hoş vakit geçirmek isteyenler için iyi seçim olur.Ne abartılacak kadar iyi ne de yerilecek kadar kötü.Kimi yerlerde kopukluk olmuş onu da seyirciye bırakmışlar sanırım.Murat Boz eğlenceli tarafını filmde de gösteriyor ama Burak Özçivit'in yanında geri planda kalıyor biraz.İzlenebilir..!
Kardeşim Benim
filme puan vermedi
0 yorum
Gizem Ünlü

Gizem Ünlü

@gizemunlu - İstanbul

Kötü
Oyunculara yazık olmuş. Hissederek oynadıkları konusunda bir sözüm yok ama senaryo vasattı. Film uzundu bir süreden sonra baydı. Sinemada para verip izlemeye değmez.
Kardeşim Benim
filme 4 verdi
0 yorum
Ebru Rabia

Ebru Rabia

@erkizilel - İstanbul

Filmi yaklaşık iki hafta önce seyrettim. Açıkçası beni filme çeken şey oyuncu kadrosuydu. Bir tarafta yakışıklılıkta zirve yapmış Burak Özçivit, diğer tarafta Burak Özçivit'ten altta kalır yanı olmayan sempatik Murat Boz. Birde yanlarına güzel oyuncu Aslı Enver eklenince filme kesin giderim diyorsunuz. Usta bir oyunculuk, usta bir senaryo izledim diyemem ama kötü diyip filme harcanmış olan emeğin hakkını da yiyemem. Ailenizi, arkadaşınızı alıp gidebileceğiniz bir film. Genel olarak filmi beğendim. İzlerken hoş vakit geçiriyor ve yüzünüzde oluşan tebessümleri engelleyemiyorsunuz.
Kardeşim Benim
filme 7 verdi
0 yorum
ilkan

ilkan

@ilkann - Mersin

kardeşliğin hikayesi
Gerek senorya gerek oyuncu kadrosu olarak güzel ve keyifli bir film olmuş gerçekten
Böyle yolculuk tarzı filmleri hep beğenirim. Maceralı geçer bu tarz filmler
izlemenizi tavsiye ederim açıkçası
Kardeşim Benim
filme 9 verdi
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal - Kastamonu

"Yaşadıklarımdan öğrendiğim tek bir şey var, kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını."

Belki de insanları anlamaya çalışmak bu kadar zor olmamalı... Anlamak demiyorum, bu çok zor, ama denemek bu kadar zor olmamalı...

Güzel konu, komik değil ama eğlenceli bir film... Tek sorun Murat Boz'un oyunculuk konusunda daha çok fırın ekmek yemesi gerektiği. E bu durum Burak Özçivit'i de etkilemiş sanki ama bunun eleştirisi de bana düşmez zaten. ?

Keyifliydi! ? İyi seyirler...
Kardeşim Benim
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Büşra Rümeysa

Büşra Rümeysa

@busrarumeysa - İstanbul

"Bu videoyu izlediğinize göre ben çoktan ananızın yanına gitmişim demektir. Şimdi beni iyi dinleyin bu sizden baba olarak son istediğim. Yıllardır konuşmuyordunuz bakalım bunu da konuşmadan çözebilecek misiniz? Eğer sizde biraz babalık hakkım varsa…"

"Şarj bitmesinde akşam çocuğun ödevi var."
Kardeşim Benim
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu - Bursa

* Eğer biraz daha devam edersen işte o zaman ateşteyi göreceksin.
- Seviyorsun, bal gibi seviyorsun.
* Önüne bak! Frene bas, frene bas!
Kardeşim Benim
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu - Bursa

*Baya rüya gibi ya.
-Niye?
*Yani yolda kalıyorum, iki ünlü müzisyen gelip seni kurtarıyor falan. Yani biraz inanılmaz.
Kardeşim Benim
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu - Bursa

-Güzel kız.
*Biraz sana yükseliyor gibi geldi, enteresan. Normalda ilk dakikadan bana asılması lazım.
-Hep öyle olur.
Kardeşim Benim
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
59
FİLM
Uslanmaz Romantiklerin İzlemesi Gereken Filmler
Başlarından ne geçerse geçsin uslanmayan ve aşktan vazgeçmeyen kişilerin izlemesi gereken romantik aşk filmleri listelenmekte...
14
FİLM
Başrollerinde Kardeşlerin Yer Aldığı Filmler
Eğer bir kardeşiniz varsa bu filmler tam size göre. Başrollerinde kardeşlerin oynadığı, kardeşlik ve aile temalı en iyi filml...
7
FİLM
En İyi 2016 Yerli Filmleri
Kardeşim Benim, İftarlık Gazoz, Kocan Kadar Konuş: Diriliş ve daha fazlası... 2016 yılında vizyona giren en iyi yerli filmler...
8
FİLM
En İyi 2016 Yerli Komedi Filmleri
2016 yılında vizyona giren ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak adından sıkça söz ettiren, 2016'nın en iyi yerli komedi f...
54
FİLM
Tüm Zamanların En İyi Türk Komedi Filmleri
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi, en komik, en eğlenceli filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori Türk komedi f...
7.1/10
159 oy
Sence kaç puan almalı?
0