up
ara

Bizans Oyunları

Geym of Bizans - Geym of Bizans (2016)

Bizans Oyunları Konusu ve Özeti

Bizans Oyunları
Kahpe Bizans filminin devam filmidir. Filmde Güney Amerika'dan Anadolu'ya göç eden Türklerin hikayesi anlatılmaktadır.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Gani Müjde
Bizans Oyunları Geym of Bizans Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Ülkemizde iki buçuk milyon kişi tarafından izlenen Kahpe Bizans filminin yıllar sonra çekilen ikinci filmidir.

Bizans Oyunları Geym of Bizans Filminin Konusu
Bu filmde izleyicileri Güney Amerika’dan Anadolu’ya göç eden Türklere karşı çıkan Mayalar’la karşı karşıya kalınıyor. Filmin yönetmenliğini yapan kişi Kahpe Bizans’ında yönetmenliğini yapan Gani Müjde üstleniyor. Ayrıca senaryosu da Gani Müjde’ye ait olan filmin kadrosunda Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Gürkan Uygun gibi bir çok ünlü isim bulunuyor.
Bizans Oyunları filmi En İyi 2016 Yerli Filmleri listesinde yer almaktadır.
Ece

Ece

@tahtabavul

Berbat Bir Komedi
Film bel altı şakalar ve cinsellikten başka bir şey içermiyordu. Komedi de değildi bana göre. Seansı uyduğu için gittiğim rezil bir senaryo idi. Oyuncu kadrosundan daha iyisini bekleyerek girmiştim. Güldüğüm tek sahnesi de "çapulcu musun vay " kısmı idi. Vaktinize ve paranıza yazık bence gitmeyin.
Bizans Oyunları
filme 2 verdi
0 yorum
Firdevs Çetinkaya

Firdevs Çetinkaya

@hayalimiz_kitap

Hayal kırıklığı, gitmeyin!
Ortada bit senaryo göremedim açıkçası. Filmde herkes kendi capinda eğlenmiş. Paranıza ve zamanıñıza yazık, gitmenizi tavsiye etmem. Ayrıca çok fazla cinsel içerik vardı. Aile ile gidilebilecek bir film değil. Gani Müjde'den böyle bir senaryo beklemezdim.
Bizans Oyunları
filme 2 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Film bence komikti.Evet küfür , cinsellik vardı fakat bu ülkede ''grinin elli tonu'' ''taht oyunları'' gibi bir çok dizi/filmler gişe rekorları kırıyor. Türkler yapınca niye bu tarz düşünceler çıkıyor ortaya anlamıyorum. Kesinlikle abartıldığı gibi kötü filan değildi. Oldukça komik sahnelerde vardı. İzlenilebilir tabi +15 :)
Bizans Oyunları
filme 7 verdi
2 yorum
OnurSakarya (@onursakara)
Taht oyunları ile bu filmi kıyaslaman asrın hatası oldu.
11.02.16 beğen cevap
Eduşka (@edaa)
Kıyasladığım noktayı keşke anlayabilseydin.
11.02.16 beğen cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

Filmde grinin elli tonundan boğaziçi caz korosunun 'çapulcu musun vay'a kadar günümüz esprilerinin hepsi kullanılmış. Hatta espri ile karışık ülkenin şu an ki durumuna ince göndermeler vardı. Bence eğlenceli bir filmdi. Bütün önyargıları bir kenara bırakıp izleyebilirseniz eğlenmiş olarak çıkarsınız. Şarkı klipleri ayrıca eğlenceliydi. Tabii ki 'Muhteris' favori adamım oldu :)
Bizans Oyunları
filme puan vermedi
1 yorum
Sedat (@bedbin63)
İzleyenler basit ama kismen eglenceli diye belirtmislerdi ama gidip gormek gerek galiba :)
03.02.16 beğen cevap
Arif Oğuz

Arif Oğuz

@arifoguz

vasat bir yerli komedi filmi....
sinemaya gittiğimde dedemin fişi ve bu film arasında kararsız kaldım ve bu filme girdim. tv de izlediğimiz tanıtım çalışmalarında ve yorumlarda filmin başarılı olduğu izlenimi bırakmıştı bende. bu yüzden beklentim yüksek bir şekilde filmi, izlemeye başladım. ama film ilk yarıya kadar vasatında altındaydı bence, espriler cok sıradandı, yani espriler resmen geliyorum diyordu. en basit örnek; bizans prensesi ile sevgilisi haberciden için eli kulağında birazdan gelir diyor ve arka sahneden haberci eli kulağında geliyordu... gibi. ilk yarı inanın vakit kaybı diye çıkmayı bile düşündüm ama 2. yarıda olağan yerli yapım komedi türündeydi.
Bizans Oyunları
filme 3 verdi
0 yorum
7
FİLM
En İyi 2016 Yerli Filmleri
Kardeşim Benim, İftarlık Gazoz, Kocan Kadar Konuş: Diriliş ve daha fazlası... 2016 yılında vizyona giren en iyi yerli filmler...
8
FİLM
En İyi 2016 Yerli Komedi Filmleri
2016 yılında vizyona giren ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak adından sıkça söz ettiren, 2016'nın en iyi yerli komedi f...
159
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, bazen güldüren bazen hüzünlendiren, hafızalarımıza kazınmış unutulmaz Türk filmleri listel...
5.5/10
52 oy
Sence kaç puan almalı?
0