up
ara

Zootropolis: Hayvanlar Şehri

- Zootopia (2016)

Zootropolis: Hayvanlar Şehri Konusu ve Özeti

Zootropolis: Hayvanlar Şehri
Hayvanların yaşadığı bir şehir olarak geçen Zootopia’da Judy ismindeki tavşanın polis olarak göreve başlamasından sonraki olayları konu alan animasyondur.
Süre: 108 dk
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Jared Bush
Zootropolis: Hayvanlar Şehri Filmi Hakkında Genel Bilgiler

Yönetmenliğini En İyi Animasyon Filmi Oscar'ı sahibi olan Byron Howard yapmıştır. Howard’ın yanı sıra Rich Moore, Jared Bush’da eşlik etmiştir. Seslendirmelerde ise Idris Elba, Ginnifer Goodwin gibi isimler yapmıştır.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri Filminin Konusu

Hayvanların yaşadığı bir şehir düşünün. Tam bir şehir olan Zootopia’ya zaten şehirde bulunan Judy isimli tavşan polislik için başvurur. Polislik mesleğine kabul edilen tavşanın davası ise bir tilkinin içerisinde bulunduğu davadır. Tilkimiz ise Nick isimin de, arada sırada dolandırıcılık yaparak hayatını geçirmektedir. Şimdiki dava da ise Nick isimli tilki işlemediği bir suçla suçlanır. Judy, Nick’e yardım etmek ister. Amaç Nick’i temize çıkarıp onu aklamaktır.
Zootropolis: Hayvanlar Şehri filmi Üzgünken İzlenebilecek Mutlu Eden Filmler listesinde yer almaktadır.
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

Son zamanlarda animasyon filmlerine sardığım doğrudur, iyi de yapmışım. Gayet eğlenceli oluyorlar. Bu film de oldukça iyiydi. Hayvanlar aleminde biz insanların nasıl yaratıklar olduğumuzu gözümüze sokmuşlar. Gayet mutlu huzurlu barış içinde yaşarken birilerinin çıkarları uğruna nasıl ortalığın karıştığını eğlenerek izlemiş oldum. Birçok kişinin de dediği gibi çok güzel mesajlar vardı filmde ve ben de en çok tembel hayvanları sevdim, benim bile ateşimi çıkardı tembellikleri :) Sadece dikkatimi çeken hayvanlar şehrinin adı görselde Zootopia iken konuşmalarda Zootropolis olarak geçmesiydi. Velhasıl her yaş grubuna hitap eden, izlerken de oldukça eğlenceli vakit geçireceğinize inandığım bir animasyon olmuş.
Zootropolis: Hayvanlar Şehri
filme puan vermedi
2 yorum
kübra (@namtenahi)
Şu sıralar animasyonlara saran birine Kubo'nun Sihirli Telleri'ni tavsiye edebilirim. Benimde en son izlediğim ve beğendiğim bir animasyondu. :)
16.01.18 beğen 1 cevap
zeyrek

zeyrek

@zeyrek


Film kimlere hitap ediyor?: Film herkese hitap ediyor ama toplum düzeni ile ilgili ayrıntıları daha çok yetişkin izleyiciler kavrayabilir.
Nerede, ne zaman, kimle: Evde, eşimle seyrettim.
Filmin mesajı: Toplumdaki kutuplaşmaları birileri tetiklemediği sürece insanların dostça yaşayabileceği, hayvanlar üzerinden anlatılmaya çalışılmış. Kötü huyları tetikleyen zararlı alışkanlıklar, menfaatler ve güç unsuru üzerinde durulmuş. Bu kötü niyetli kişilere yardım eden aşağılık komplekslilerin de her zaman var olacağı vurgulanmış.
Rahatsız edici sahneler: Rahatsız edici bir sahne yoktu.
Senaryo üzerine: Özgün bir senaryoydu ve tahmin edilebilirliği düşüktü. Sonunda kimlerin kazanan olacağını tahmin ediyorsunuz ama bu süreçte değişen dengeleri tahmin edemiyorsunuz. Seyrettikçe gerçek hayattan kişilerle eşleştirme yapabiliyorsunuz ama :)
En iyi sahnesi: Tilkinin tavşanın üzerine yürüdüğü sahne :)
Filmin sonu: Adı üstünde ütopya pardon zootopya :) O yüzden mutlu sonla bitiyor. Gerçek dünya böyle olamıyor maalesef.
Zootropolis: Hayvanlar Şehri
filme puan vermedi
0 yorum
Ebru G.

Ebru G.

@ebrug

Çok başarılı bir animasyondu bana göre. Verdiği mesajı layıkıyla aktardı. İçinize dönüp bir sorgulayın. Değişmesi gereken kim? Değişim önce sizinle başlar. Değişim benimle başlar. Değişim bizimle başlar. Herkes huzurlu ve güzel bir yer olsun istiyorsa farklılıkların yol açtığı huzursuzluğun, korkunun bizi bölmesine müsaade etmemeliyiz mesajını da yapıştırıyor bize. Tabii bir de önyargının, farklı ve ürkütücü görünen kısma sırf görüntüsünden ötürü genelleme yapılarak atılan iftiranın bir toplumu nasıl parçaladığını da gözler önüne seriyor. Animasyondan birçok duygu ve mesaj çıkartılabilir. Sıkmadan vermesi gereken mesajı gayet güzel vermiş.
Tembel hayvanlar çok iyiydi yalnız. Bir de Shakira. Sürekli o koyunun saçıyla oynanıp durması da güldürdü. Yapılan benzetmeler yerindeydi. Ayrıca birkaç film diziden kareler yansıyor gibiydi. Misal mafya babasının The Godfather'ın Don Vito Corleone'unu anımsatması. Ya da lokomotifi laboratuvar yapıp kimyasallarla uğraşan koyunun kıyafeti de dahil olmak üzere Breaking Bad'in Walter White'ını anımsatması gibi.
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram


Film kimlere hitap ediyor?: Film her yaştan insana hitap ediyordu.
Nerede, ne zaman, kimle: Tam gününü hatırlamasamda geçen hafta yurtta internetten izledim.
Filmin mesajı: Her şeyi denemek gerektiğini ve kalıplara uymayı bırakmak gerektiğini düşündüm ben. Sırf insanlar bana kadın maden mühendisi mi olur dedi diye bölümümü bırakacak değildim :)
Rahatsız edici sahneler: Açıkçası her sahneyi sevdim ben ama bir sahnede tilki ve tavşan kaçarken ölecekler diye acayip korktum.
Senaryo üzerine: Senaryo tahmin edilebilir değildi bence şahsen ben koyundan beklemezdim!
En iyi sahnesi: Koyunun tilkiyi silahla zehirlemeye çalıştığı sahnede çok gülmüştüm.
Filmi beğenenlere tavsiye: Minyonlar, şirinler, nemo yok ya ben seçemiyorum tüm animasyonlar çok güzel oluyor. :)
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

KEYİFLİ.
Film şuan en çok gişe yapan filmler arasında 2016 yılında 2. sırada Captain America'dan sonra 1 milyar doları yaklaştı gerçekten muazzam bir rakam.Hakını vermişler filmin keyifle izlenebilecek bir yapım.
Film kimlere hitap ediyor?: Film bence herkese hitap ediyor herkes izleyebilir.
Nerede, ne zaman, kimle: Geçen hafta tek başıma izledim evde.
Filmin mesajı: Asla mücadeleyi bırakmamak lazım imkansız denilen şeyler mücadele sonucu gerçekleşebilir.
Rahatsız edici sahneler: Hayır yoktu.
Oyuncular: Tilki ve tavşan karakteleri çok iyiydi.
Filmin sonu: Evet güzel bitti.
Film hataları: Hayır son derece başarılı bir yapım.
0 yorum
Sultan Nur KORKUSUZ

Sultan Nur KORKUSUZ

@sultannurkorkusuz

Zootropolis: Hayvanlar Şehri
Senin derdin ne? Ben başarısız olunca kendi zavallı acınası hayatın çekilir mi oluyor?
Zootropolis: Hayvanlar Şehri
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Buse Mıhçıokur

Buse Mıhçıokur

@busemihciokur

-Seni kırdıklarını asla belli etme
+Demek...Sende kırılabiliyorsun
Zootropolis: Hayvanlar Şehri
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
64
FİLM
Üzgünken İzlenebilecek Mutlu Eden Filmler
Üzgün olduğumuz anlarda bile gülümsetmeyi başarabilen mutluluk verici filmler listelenmektedir. Sen de tebessüm ederek izledi...
22
FİLM
Sevimli Dostlarımız Hayvanların Rol Aldığı Filmler
Sevimli dostlarımız olan hayvanların rol aldığı, içimizi ısıtan, hayvan sevgimizi pekiştiren filmleri bu listede paylaşıyoruz...
29
FİLM
Polisiye Film Merakılılarının Mutlaka İzlenmesi Gereken Polis - Dedektif Filmleri
Çözülmesi en zor, sırlarla dolu olayları çözmeye ve suçluları yakalamaya hazır mısın? Polisiye film tutkunuysan bu liste tam ...
139
FİLM
Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri
Yukarı Bak, Buz Devri, Çılgın Hırsız, Kayıp Balık Nemo ve daha fazlası... Mutlaka izlemeniz ve çocuklarınıza izletmeniz gerek...
10
FİLM
2017 Oscar Ödülü Almış Filmler
2017 yılında 89.su düzenlenen Akademi Ödülleri'nde farklı dallarda Oscar Ödülü kazanan tüm filmler listelenmektedir. ...
8.7/10
99 oy
Sence kaç puan almalı?
0