up
ara

Demolition

Yeniden Başla - Demolition (2015)

Demolition Konusu ve Özeti

Demolition
Karısını trafik kazasında kaybettikten sonra toparlanamayan Davis’in, hayatına sıfırdan başlamasını konu alan filmdir.
Süre: 100 dk
Yapım: 2015 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Bryan Sipe
Demolition Filmi Hakkında Genel Bilgiler

Demolition filminin yönetmenliğini Genie Altın Makara Ödülü sahibi Jean-Marc Vallée yapmıştır. Filmin senaryosu ise Bryan Sipe tarafından yazılmıştır. Filmin başrol oyuncusu ise Davis Mitchell rolü ile ABD'li oyuncu Jake Gyllenhaal, Karen Moreno rolünü ise Avustralyalı oyuncu Naomi Watts oynamıştır.

Demolition Filminin Konusu

Filmimizin kahramanı Davis’dir. İşinde oldukça başarılı olan Davis yatırım bankacısıdır. Davis, bir gün trafik kazası geçiren karısını kaybetmiştir. Bu konuda oldukça acılı günler geçirmiştir. Ölen eşinin babası ise Davis’in çalıştığı şirketin sahibidir. Davis’in patronu olan Phil, onu düştüğü bu acıdan kurtaramaz. Ona çok yardım etmeye çalışsa da Davis kendini bir türlü toparlayamaz.

Davis bir gün yiyecek şirketine şikayet yazar. Şikayet mektubunun ardından tekrar mektup göndermeye devam eder. Her şikayet mektubunda giderek kendisi ile ilgili şeyler yazmaya başlayan Davis bu mektuplarda kendi hayatını sorgulamaya başlar.

Mektuplar ise yemek şirketinde müşteri temsilcisi olan Karen’in dikkatini çekmeye başlar. Bu mektuplar sayesinde Karen ve oğlu Chris, Davis’e yardım etmek isterler. Davis onlarla beraber hayatına sıfırdan başlamasına inanır.
Demolition filmi Hem Güldüren Hem Duygulandıran Dram Filmleri listesinde yer almaktadır.
Faruk Dinçel

Faruk Dinçel

@dincel

Güzel hikaye
Film eşini kaybetmiş bir kişinin girdiği bunalım, dağılma ve kendisini toplama sürecini anlatıyor. Filmde her şey ayarındaydı. Ölüm kaçınılmaz fakat hayat devam ediyor fikrini de vermişler kanısındayım. Eğlenceli bir film olarak tanımlanamaz fakat duygu doluydu. Hissettirdi. Bunalıma girmiş bir kişiyi de çok iyi tasvir etmişler. Sonu ise çok iyiydi.
Bence sitede aldığı puanı hak ediyor. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir zamanda İzleyin derim.
Film kimlere hitap ediyor?: Fİlm her yaşa hitap ediyor fakat film ilişkiler, bunalım gibi konular üzerine odaklandığından dolayı çok genç arkadaşlar zevk almayabilir.
Senaryo üzerine: Filmin en kuvvetli yönü hikayesiydi. Gerçekten güzel hikayeydi. Kimi zaman güldürdü kimi zaman ağlattı kimi zaman ise özendim. Eşini kaybetmiş bir kişinin girdiği bunalımın anlatılması pek özgün olmayabilir ama bence senaryo üzerinde tatmin edici seviyede çalışılmış.
Oyuncular: Jake Gyllenhaal'ı NightCrawler filminden biliyordum. O hikaye de harikaydı. Oyunculuğu özellikle son sahnelerde, eşinin babası ile konuştuğu sahnede gayet iyiydi. Hollywood filmlerinde artık kötü oyunculuğa az rastlıyoruz. Yani oyunculuk gayet iiyydi.
En iyi sahnesi: Spoiler vermek istemem ama sonu çok iyiydi. (Spoiler) Eşinin anısı için düşündüğü şey çok iyiydi.
Demolition
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Eğer bir şeyi onarmak istiyorsan her şeyini parçalara ayırmalısın. Ve neyin önemli , seni neyin güçlendireceğini çözmelisin. İnsan kalbini onarmak bir arabayı onarmaya benzer. Her şeyini inceleyeceksin. Sonra hepsini birleştirebilirsin.
Demolition
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Bir adam eşini kaybeder ve dul kalır. Bir çocuk, ailesini kaybeder ve öksüz kalır. Ama evlat kaybetmek, buna kelimeler kifayetsiz kalır. Kalmalı da.
Demolition
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
sultaniyegah

sultaniyegah

@reyhann

-Bir adam eşini kaybeder ve dul kalır.
Bir çocuk, ailesini kaybeder ve öksüz kalır.
Ama evlat kaybetmek.. Buna kelimeler kifayetsiz kalır.
Demolition
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Süleyman Akman

Süleyman Akman

@suleymanakman1994

Karısı ölen adama dul, ailesini ölen çocuğa yetim denir. Fakat çocuğunu ölen aile için bir kelime yok. Olmamalı da.
Demolition
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Süleyman Akman

Süleyman Akman

@suleymanakman1994

Küfür etmek güzeldir fakat çok kullandığın zaman kelime değerini kaybeder ve seni bir salak gibi gösterir.
Demolition
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
6
FİLM
Hem Güldüren Hem Duygulandıran Dram Filmleri
Türü dram olan fakat bazı sahneleriyle izleyiciyi güldürüp eğlendiren duygu yüklü en iyi dram filmlerini paylaşıyoruz. Lütfen...
7.8/10
36 oy
Sence kaç puan almalı?
0