up
ara

Race

Rüzgarın Oğlu - Race (2016)

Race Konusu ve Özeti

Race
Gerçek bir yaşam öyküsünü konu alan filmde, olimpiyatlarda altın madalya sahibi olan başarılı sporcu Jesse Owens'ın hayatı anlatılmaktadır.
Süre: 134 dk
Yapım: 2016 Almanya
Yönetmen:
Senaryo:
  • Joe Shrapnel
  • Anna Waterhouse
Race Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Almanya yapımı olan Race filminin yönetmenliğini birçok ödülün sahibi olan Stephen Hopkins yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse birlikte yazmıştır.Filmde Jesse Owens’ı Stephan James canlandırırken Larry Snyder rolünü ise Jason Sudeikis canlandırmıştır.

Race Filminin Konusu
Jesse Owens 1913 yılında Alabama’da doğmuştur. 1980 yılında ise hayatını kaybetmiştir. Atletizm sporcusu olan Jesse ömrüne dört altın madalya sığdırmayı başarmıştır. 1936 yılının Olimpiyatlarında uzun atlama dalında kırdığı rekor tam yirmi yıldan fazla süre boyunca kırılamamıştır.

Jesse atletizmi bıraktıktan sonra bile sporla ilgilenmeye devam etmiş, gençleri spora yönlendirecek çalışmalarda yapmıştır. Film Jesse Owens’in biyografini anlatıyor.
Çiğdem Şentürk

Çiğdem Şentürk

@cigdemsenturk

ABD'li zenci bir atletin olimpiyatlara, Nazi Almanya'sına gönderilmesini konu alan biyografik bir film. Biyografik film tutkunları için özellikle önerebilirim.
Film kimlere hitap ediyor?: Nazi Almanya'sını merak edenler, ırkçılığın ABD'de ve Avrupa'da nasıl bir seyir izlediğini merak edenler.
Race
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
8.3/10
12 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2014
2017
2004