up
ara

İllet

(2015)

İllet Konusu ve Özeti

İllet
Aydın ile Taner ailelerinden kalan bir dağ evinde yaşayan iki kardeştir. Aydın'ın tek isteği, kardeşini sevdiği kız ile evlendirebilmektir. Ancak işler istedikleri gibi gitmez. Bir gün bilmeden, kanser olan bir kızın ölümüne sebep olurlar. Kızın abisi, ikiliden intikam almak için korkunç bir yola başvurur. Ateist bir cin ile anlaşma yaparak Aydın'a büyü yapar. Bu olayın ardından iki kardeş için ölüm kalım savaşı başlar.
Süre: 80 dk
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Soner Acar
İllet Filmi Hakkında Genel Bilgiler
21 Ekim 2016'da vizyondaki filmler arasında yer alan İllet filminin senaristliğini ve yönetmenliğini Soner Acar yapmaktadır. Filmin kurgusu ise Adnan Kervan tarafından yapılmıştır. Oyuncular arasında ise Soner Acar dışında Aydın Sidal, Taner Karamahmutoğlu, Gülçin Özlen gibi isimler yer almaktadır.

İllet Filminin Konusu
Aydın ve Taner Kemerburgaz’da yaşayan iki kardeştir. Anne ve babalarını yıllar önce kaybetmişlerdir. Yaşadıkları ev, ikiliye ailelerinden yadigar kalmıştır. Aydın, kardeşinin mutlu olmasını istemektedir. Taner ise bir kızı sevmektedir. Aydın bir abi olarak kardeşinin sevdiği kızla evlenmesi için çabalamaktadır.

İkilinin aile dostu olan Can’ın ise bir kız kardeşi vardır. Kız kanser hastasıdır. İkili farkında olmadan bu kızın ölümüne sebep olurlar. Can ise bunun sonucunda intikam almak ister. İntikam için cinler alemini seçer. Tanrıya inanmayan bir cin ile anlaşma yapar. Bu anlaşma ile Aydın’a büyü yapılmıştır ve ölüm ikilinin etrafında kol gezmektedir.
0/10
0 oy
Sence kaç puan almalı?
0