up
ara

Karanlık Sular Filmi İncelemeleri

Alp y.

Alp y.

@alpy

Zaman Kaybi
Klasik haline gelmis bir konuyu guzel bir basrol oyuncusu ile cozer izletirim mantigi. Izlenebilecek sayisiz guzel yapim var
Karanlık Sular
filme 3 verdi
0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Tek kişilik dev kadro dedikleri bu olsa gerek! Black Lively mükemmeldi.. Gossip Girl'den tanıyıp sevdiğim için filmi duyar duymaz mutlaka gitmem gerek dedim ki köpekbalığı filmlerini de çok severim zaten. Tek başına filmi sonuna kadar hiç sıkılmadan izlettirdi, gayet başarılı buldum. Hatta sonlara doğru resmen sinema koltuğunu sıkmaya başladım gerilimden, o derece heyecanlıydı. İyi ki gitmişim diyorum.
Karanlık Sular
filme 10 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Bu yılın merakla beklediğim filmlerden biriydi.Köpekbalığı içeren filmleri genelde severim bu filmde sevdiğim filmlerden biriydi.Kısıtlı mekan ve neredeyse tek oyuncu filmin yıldızı Blake Lively'in yer aldığı yapım oldukça başarılı.Baştan sona heyecanlı, sürükleyici ve çok gerçekciydi önemli olanda bu olduğunu düşünüyorum.İlk sahnedeki çekimler oldukça başarılıydı.Film 100 milyon dolara yakın gişe elde etmiş fena bir hasılat değil.Herşeyin bu kadar kısıtlı kullanıldığı film çekimleriyle ön plana çıkmış, beklentimi yanıltmadı.
Karanlık Sular
filme 8 verdi
0 yorum
Oz

Oz

@oznurs26

Klasik köpekbalığı ve kurtulma çabasını anlatan filmlerden tek farkı; bu kadar dar kadro ile güzel bir ürün ortaya çıkmasıdır sanırım. Genelde bu tarz filmler çok kabalık bir kadro ile başlayıp en sonunda bir ya da bilemedin iki kişi kalırlar. Bu filmde ise tek bir kızımız var ve yan ekip olarak bir kaç kişi. Şans yönünden kısmetini alan kızımız yaralanarak kurtuluyor, kendisi tıp okuduğu için yaralanınca kendi kendisine müdahale etmek zorunda kalıyor, belki de filmde en beğendiğim yer burasıydı. Filmin farklı varyantları olduğu için deniz, kayalık(sular çekilince ada) ve köpekbalığı standart bağlamlar. Kızın mücadelesi için izlenilir.
Karanlık Sular
filme 7 verdi
0 yorum
Misliyna

Misliyna

@misliyna

The Shallows…
Usta yönetmen Jean-Luc Godard‘ın çok meşhur bir sözü vardır, “Bir film için ihtiyacınız olan, bir kız ve büyük beyaz bir köpekbalığıdır.” Godard’ın bu sözüne uyan yeni bir film ile karşı karşıyayız; The Shallows…

Köpekbalığı temalı filmler denilince aklımıza ilk olarak 1975 yılında Steven Spielberg tarafından çekilen Jaws gelir. O yıllarda film, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinde büyük başarılar elde etmiş ve hemen sonrasında devam filmleri çekilmiştir. Bu film, maddi getirisi bakımından Hollywood’un yüzünü güldürmüş ve Yeni Hollywood’un başlangıcı sayılmıştır. Ardından “Open Water” ve “Deep Blue Sea” gibi filmlerle köpek balığı hikayeleri devam etmiş beklenen ilgiyi pek görememiştir. Blake Lively‘nin başrolünde yer aldığı yeni filmimiz “The Shallows” ise tüm tabuları yıkmaya hazır, oldukça iddialı ve sert bir film olarak karışımıza çıkıyor ve Jaws’tan kalan ilgiyi bir kez daha üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak, şunu belirtmeliyim ki bir Jaws kadar iyi olması için üzerine daha çok fırın ekmek yemesi gerekiyor. Çünkü, Jaws’ın çekildiği dönemde usta yönetmen Spielberg teknolojinin nimetlerini en iyi şekilde kullanarak hikayesi ile aklımızda yer edicenecek şahane bir film serisi ortaya koymuştu. Şimdiki zamana geldiğimizde ise bir üst seviyede çekilen The Shallows’ın gidişatı ise sadece Jaws’dan sonra çekilen filmleri gölgede bırakacak kalitede ilerliyor. Yani gönlümüzün birincisi yine Jaws, hep Jaws…

theshallows

2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde çekimleri tamamlanmış olan The Shallows filminin yönetmen koltuğunda daha önce Gece Takibi, Mumya Evi, Kimliksiz, Non-Stop ve Evdeki Düşman gibi akılda yer eden filmlerin yönetmenliğini yapmış olan İspanyol yönetmen Jaume Collet-Serra oturuyor. Filmin senaryosunu ise Anthony Jaswinski üstleniyor. Filmin konusu ise şöyle; Nancy (Blake Lively) tıp fakültesinde okuyan bir öğrencidir. Okuldan atılmasıyla birlikte annesini Meksika’da ziyarete gider. Sörf yapmayı seven Nancy, biraz kendini dinlemek için Cennet Koyu’na uğrar ve orada sörfçülerle tanışır. Yalnız takılmayı seven Nancy, tek başına sörf için uygun dalgayı yakaladığı bir anda köpekbalıklarının saldırısına uğrar ve son çare olarak bir kaya parçasına tutunur. Kıyıya çok yakın olmasına ve çevresinde gezen köpekbalıklarına rağmen oraya ulaşmak, Nancy’nin asıl sınavı olacaktır. Hatırlayacağınızı düşünerek Gossip Girl dizisinde yer alan Serena rolüyle tanıdığımız ve gönlümüzde taht kurmuş olan Blake Lively bu filmin tek kadını. Filmdeki performansı ise takdire şayen, alkışlanılacak cinsten ve gerçekten mükemmel. Sony Pictures tarafından paylaşılmış olan fragmanlarında da diğer başrol oyuncularına göz gezdirdiğimizde karşımıza Oscar Jaenada ve Sedona Legge gibi isimlerin çıkıyor.
Kaynak : http://www.kulturelmasi.com/the-shallows-en-iyi-kopek-baligi-filmi-olabilir-mi/
Karanlık Sular
filme 8 verdi
0 yorum
eda önbey

eda önbey

@edaonbey

Film sadece Blake Lively için izlenir.Kadın gerçekten çok güzel maşallah ama film genel olarak pofffff köpekbalığı filmlerinde hayvancağzın zekasının öne çıkmasından gıda geldi artık tamam heycan orda ama başka birşey yapın ama kadın harika gerçekten:-)
Karanlık Sular
filme puan vermedi
0 yorum