up
ara

Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı

- The Purge: Election Year (2016)

Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı Konusu ve Özeti

Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı
Arınma saati başlamadan önce arkadaş olan gençlerin kendilerine o gece için güvenli bir yer bulmalarını ve o gece yaşananları anlatmaktadır.
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • James DeMonaco
Arınma Gecesi 3 Filmi Hakkında Genel Bilgiler

The Purge 3 filmi 2013 yılında izleyicisi ile buluşan Arınma Gecesi’nin üçüncü filmidir. Seri filmin yönetmeni ise yine Korku filmlerinden tanımış olduğumuz James DeMonaco’dır. Senaryosu da yine yönetmene ait olan filmde oyuncular arasında Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson gibi isimler yer alıyor.

Arınma Gecesi 3 Filminin Konusu

Arınma Gecesinin gerçekleştiği o akşam suç işlenmesi yasak olan bir ülkede o geceye mahsus olarak suç işlenmektedir. Ülkede ki bütün insanların içlerine saklanmış olan sadist ve oldukça dehşete düşürecek şeyler serbest bırakılıyor. Herkes istediğini öldürüp istediğinin canını yakabiliyor. Suç işlemenin serbest bırakılacağı o gece ise arınma saati başlamadan önce arkadaş olan bir grubun güvenli bir şekilde saklanabileceği bir bölge bulup arınma saati başlamadan evlerine geri dönmelidirler.
Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı filmi İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler listesinde yer almaktadır.
Oz

Oz

@oznurs26

Başından sonuna kadar ilgi ile izlediğim, aksiyonun hiç durmadığı bir film. Serinin diğer ilk iki filmini bilen kesinlikle az buçuk bunun nasıl olduğunu tahmin eder. Konu olarak ise purge yandaşları yani arınma taraftarları ile bunun ortadan kalkmasını isteyen taraflar. İlk on dakikada iyi ve kötüyü çok kolay seçiyorsunuz. Diğer arınma gecelerini izlediğim için bu bana çok tanıdık hissini verdi, maskeler olsun, sokaklar olsun daha önceden bildiğim yerlermiş gibiydi. İkinci filmdeki Frank Grillo'nun başrolde olup kurtarıcı rolünü üstlenmesi bu filmde de devamlılığını sürdürmüş, belki başka biri olup yabancı bir yüz güzel olabilirdi ama Grillo yine yakışmış rolüne.Serinin diğer filmlerini bilenler için hafif, bilmeyenler için ağır bir film diyebilirim. Diğer filmleri bilmiyorsanız da anlamak için biraz daha çabalamanız gerekebilir.
2 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Sevdiğim serilerden biri olan Arınma Gecesi yine son filmiyle yanıltmadı beni aksiyonu, heyecanı herşeyi yerindeydi.Frank Grilloilk yine döktürmüş.Film gişede de oldukça başarılı 10 milyon dolar bütçesinin yanında 110 milyon dolar gişe yapmış bir korku-gerilim için güzel bir hasılat bütçeye de baktığımızda baya iyi bir gişe elde etmiş.Film dolu doluydu o gerilimi, heyecanı zaten ilk dakikada hissettiriyor severek izlediğim bir yapım oldu.
3 beğen · 0 yorum
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Herkes her şeye sahip olsunmuş.Herkes her şeye sahip olamaz.Hepimize yetecek kadar yok.
Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
8.3/10
33 oy
Sence kaç puan almalı?
0