up
ara

Spectral

(2016)

Spectral Konusu ve Özeti

Spectral
Spectral filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 107 dk
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • John Gatins
  • George Nolfi
  • Ian Fried
Abdullah Eryılmaz

Abdullah Eryılmaz

@abdullaheryilmaz

Son derece güzel bir konu nasıl çöp edilir bu film ile görmüş olduk. Ruhun bedenden ayrılması ve yaşama hakkını elinden alanlara savaş açması güzel işlenmiş. Oyunculuklar daha iyi olabilirdi. Yüksek bir bütçe ile çekilse gerçekten çok güzel bir yapım ortaya çıkabilirdi. Bu hali ile hafta sonu boşluğunuzu dolduracak bir yapım olmuş.
Buradan sonrası film hakkında spoiler içeriyor!

Spoiler!!!


bose einstein yoğunlaşmasını temel alıyor film. Savaş esirlerinin ruhlarını bir şekilde bedenlerinden ayırıp gözle görülemeyen fakat dokunduğu zaman anında dondurup öldüren, duvarlardan geçebilen varlıklar haline getirilmiş ve bir şekilde bu ruhlar serbest kalıp şehrin içerisine dağılmışlar. Amerikan askerlerinden birisinin garip bir şekilde ölmesi üzerine inceleme için çağırılan ana karakterimiz ve bir grup asker bilmedikleri bu düşmanla yüzleşip ne olduğunu anlamak ve yenmek zorundalar. Netflix Bu tür yapımlar yapmaya başladığı zamandan beri çok yol katetti ve Spectral bu başarının ilk örneklerinden birisi.
Filme kişisel notum 7.5/10 :)
Spectral
filme 8 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Netflix dizilerden sonra sinemaya da iyice yönelmeye başladı bu filmle çok iyi bir iş çıkarmışlar ilginç ve güzel bir bilim kurgu olmuş.Baştan sona aksiyonu-gerilimi son derece yerinde sıkmayan bir yapım.
Spectral
filme 8 verdi
0 yorum
7.8/10
15 oy
Sence kaç puan almalı?
0