up
ara

Karanlığın Elli Tonu

Fifty Shades Darker (2017)

Karanlığın Elli Tonu Konusu ve Özeti

Karanlığın Elli Tonu
E. L. James'in romanlarından uyarlanan serinin ikinci filmi olan Karanlığın Elli Tonu, 10 Şubat 2017'de izleyicilerle buluşuyor. Yaşadıklarından sonra Christian'dan uzak durma kararı alan Anastasia, bu kararını uzun süre devam ettiremez ve kendisini yeniden Christian'ın kollarında durur. Çift, ilişkilerini düzene sokmak için çaba harcasa da Christian'ın geçmişinden çıkıp gelen bazı kişiler, büyük engellere sebep olacak.
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • E. L. James
  • Niall Leonard
Anastasia tutkulu milyoner Christian Grey ile yaşadığı ilişkisini geride bırakmaya çalışmaktadır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmaz. Yeniden bir araya gelen çiftin yaşadıkları zorluklar barışmalarıyla birlikte bitmeyecektir. Christian geçmişinden gelen şeytanları ile yüzleşmek zorunda kalırken, Anastasia da Grey'in geçmişinde kalan ancak onu unutmamış kadınların öfkeleriyle ve kıskançlıklarıyla yüzleşecektir.
Başrollerini Dakota Johnson ve Jamie Dornan'ın üstlendiği filmin kadrosunda Tyler Hoechlin, Kim Basinger, Marcia Gay Harden, Bella Heathcote ve Marcia Gay Harden gibi isimler yer alıyor.
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

İlki hariç serinin diğer kitaplarında oldukça sıkılan biri olarak söylüyorum ki bu filmde aynı sıkıcılıktaydı.Yönetmen ya da senaryoyu kim yazdıysa hayranların gazabını çekmemek için filmle kitap arasında milim oynamamış.Bu da filmi benim açımdan kitaptaki sıkıcılığa mahkum etmiş.Oyunculuklar konusunda burada sıkıntı bence yine Dakota Johnson'daydı.Kendisini fizik olarak aşırı beğeniyorum ;fakat ilk filmde kitaptakinin tersine utangaçlığın kıyısından bile geçmeyen aşırı girişken ve cesur bir Anna çizmişti.Bu filmde de gerçekten duygu yoksunu,nerdeyse sıfır mmikle oynayan bir Anna vardı.(Hele kaza sahnesinin sonrasında ne kadar soğuktu hali)Neyse sanırım herkes Jamie Dornan'ın Grey olması konusunda hemfikiriz :).Ama bence o da ilk filmde daha inandırıcıydı ve gerçekten Grey'in ruh hallerini daha iyi yansıtabliyordu bence.Bu filmde sanki daha mekanikti oyunculuğu.
Neyse geldi geçti -izledik bitti :)Tavsiye mi sadece kitap hayranlarına ya da romantik filmleri sevenlere ...
Karanlığın Elli Tonu
filme 6 verdi
1 yorum
SweetHexe (@glbn)
Seriyi okumak bana yetti sanırım. Filminin hiç merak etmedim :) seri de güzeldi ama zaman zaman kendini tekrar etmesi okuyucuyu zaten sokuyordu
19.02.17 beğen cevap
Misliyna

Misliyna

@misliyna

Ruh yok
ilk filmde ki o çekim kaybolup gitmiş resmen... Oysa ilk filmde ikili daha birbirine yaklaşmadan şimşekler çakıyordu ortalıkta... Durağan bir oyunculuktan öteye geçilememiş ne yazık ki... Christian Grey ve Anastasia Steele haricin de ki herkese anlık zoraki sahneler verilmiş ve geçiştirilmiş... Neyse önümüzdeki sene serinin son filmini bekleyelim bakalım... :)
Karanlığın Elli Tonu
filme 6 verdi
1 yorum
vurucamkırbacı (@vurucamkirbaci)
Evet bence de biraz zorlama kurgu dekor betimlelemeler ayrıca arada yastık var bu yüzden Şahin K serisi yada Aydemir Akbas filmleri kadar gerçekçi değil
07.04.17 beğen cevap
7.1/10
35 oy
Sence kaç puan almalı?
0