up
ara

The Mummy

Mumya (2017)

The Mummy Konusu ve Özeti

The Mummy
İlki 1932 yılında çekilen ünlü film serisi Mumya'nın yeni filmi, Tom Cruise, Russell Crowe gibi başarılı oyuncu kadrosuyla yeniden beyazperdede. Filmde, askeri bir birliğin keşfettiği bir mezarın açılması sonucunda ruhu özgür kalan öfkeli bir kraliçenin intikam almak için saçtığı dehşeti izleyeceğiz.
Yapım: 2017 ABD
Senaryo:
  • Billy Ray
  • Jon Spaihts
Sıkıca mühürlenmiş olan antik bir mezar yüzyıllardır unutulmuş bir çölde yatmaktadır. Ancak askeri bir operasyon sonucu keşfedilir ve açılır. Zamansız bir şekilde hayatı elinden alınan antik kraliçenin ruhu da uyanmış olur. Yüzyıllar boyunca büyüyen öfkesiyle günümüze uyanan kraliçe insanlığa boyun eğdirmeye ve kendisine yapılanları ödetmeye kararlıdır.
The Mummy filmi Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler listesinde yer almaktadır.
MettÇk

MettÇk

@mettck

Vasat
Fragman iyi hazırlanmıştı ama film, fragmanın verdiği beklentiyi bende karşılamadı. Replikler sıradandı ve senaryo da pek profesyonel değildi. Filmin sonunda ikinci filmin çekileceğine dair açık kapı bırakıldı ama sağlam bir senaryo ve konsept hazırlanmazsa ikinci filmin pek yankı uyandıracağını sanmıyorum.
The Mummy
filme puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

Mısır'la ilgili herşey; bu bilim kurgu filmleri olsun, kitapları olsun (firavun veya mumya hikayeleri hiç fark etmez) oldum olası ilgimi çekmiştir. Önceden yapılan mumya filmlerini de izlemiş olmama rağmen ki -Tom Crouse'un başrolde olması büyük etken tabi- izlemek istedim ve iyi ki de izlemişim.
Baştan sona aksiyonu hiç bitmeyen, dikkatinizin bir an olsun dağılmasına izin vermeyen çok keyif verici bir filmdi.
Özellikle filmdeki gerilim anlarını, mesela uçağın düşüş anını veya suyun içindeki olayları; seyirci de sanki o anın içindeymiş gibi adeta yaşatmışlardı.
Filmin devamını da dört gözle bekliyor olacağım. Kurgu sevmeyenler için bişe diyemem ama geriye kalanlar için mutlaka önereceğim bir film oldu kendileri.
Konusuyla ilgili de öyle çok şey yazmaya gerek yok diye düşünüyorum çünkü mumya dendiği anda zaten bir çoğumuzun aklında birşeyler canlanıyordur :)
The Mummy
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
412
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
9
FİLM
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi 2017 Korku Filmleri
2017 yılında vizyona girmiş olan, korku filmi tutkunlarının asla kaçırmaması gereken en iyi 2017 korku filmleri listelenmekte...
6.6/10
36 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2002
2012
2011
2016