up
ara

Thor: Ragnarok

Thor 3: Ragnarök (2017)

Thor: Ragnarok Konusu ve Özeti

Thor: Ragnarok
Büyük bir hayran kitlesine sahip olan fantastik serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok, 2017'nin ekim ayında vizyona girdi. Filmde, Asgard'tan çok uzakta hapsolmuş olan Thor'un bir an önce çıkış yolunu bulup Hela'nın sebep olduğu Ragnarok'u durdurmak için vereceği büyük mücadeleyi izleyeceğiz.
Süre: 130 dk
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Jack Kirby
Thor: Ragnarok filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Gerçekten büyük beklentilerle ama yine de çizgi roman uyarlamalarının son zamanlarda art arda gelen hayal kırıklıklarından sonra beklentimi dizginlemeye çalışarak izlediğim filmdi.
Yani, DC'nin nasıl her şeyi karanlık yaptığını bilirsiniz, aksiyon sahneleri olur geçer biter ve siz ne olduğunu anlamazsınız bile, iç karartıcı öğeler de vardır falan.. Marvel'da da tam tersi. İkisi de normal, orijinaldeki gibi uyarlayalım, bir şeyleri abartmayalım demek yerine, bu farkımız olsun dercesine her yeni filmde dozunu arttırıyorlar şunu yapmayı sanırım.
Marvel'ın sorunu, gerçekten her şeyi komikleştirme, sempatikleştirme ihtiyacı duyuyorlar, yer yer cıvıklık bile hissedebiliyorsunuz. Hiçbir karakterin ağırlığı yeterince yok, fazla seyirciyi güldürme telaşı var, oysa Thor filmi bu, insanların gülmekten çok kurguya ihtiyacı var. Elbette, çizgi romanlardan uzak sadece gülmek, aksiyon izlemek için bu tarz filmler izleyenler de var ama koca filmi onlar için çekemezsiniz ya. Ama Marvel son zamanlarda öyle yapıyormuş hissi uyandırdı.

Bu film, yine hayal kırıklığı değildi elbet. Loki'yi zaten gerçekten seviyorum, çoğu karakterleri seviyorum genel olarak ve izlettiren şey de bu. Lakin şu filmin neredeyse yarısında geçtiği o gezegenden nefret ettim desem yalan olmaz. Çizgi roman hiç okumadım ama yine de bir şeylerin bu kadar cıvık olması beni rahatsız ediyor. DC'de bazı şeylerin fazla ciddi ve komedi yoksunu, renksiz uyarlandığını düşünebiliyoruz yer yer ama bu kadarına da gerek yok, cidden.
O Sakaar mıdır nedir, cidden gereksiz bir detaydı. Filmin uzatılmaya ihtiyacı vardı pekala, oraya gidilsin ama bu kadar gerekmiyordu. Renkler de başta hoş, göz alıcıyken sonradan rahatsız edici bir noktaya vardı. Neredeyse fütüristik bir hava sezdim, hoşuma gitmedi. Efektler bazen çok iyiyken bazen felaketti.
Kurgu da beni çok tatmin etmedi.
Hela'nın abla olarak uyarlanmasından hoşnut değilim mesela. Loki'nin kızı olma fikri daha hoşuma gidiyordu ne yalan söyleyeyim. Yine Asgard, namı diğer alem, bir gök katına küçük bir ülke, toprak muamelesi yapılması hoşuma gitmedi. Hela'nın kolay yenildiğini düşünen de tek değilimdir diye düşünüyorum. 5 dakika mı sürdü, ya da 10 mu.. Hela gibi bir karakterin biraz daha zorlayacağını düşünmüştüm. Evet, film boyunca düşmandı ama film boyunca onu yenmeye çalışmıyorduk, farklı yerlerde oyalanmaktaydık. O yüzden işin çabuk sürmesi bize Hela'nın kolay haklandığı hissiyatını uyandırıyordu.
Ektra şu Valkyrie'nin hikayesi güzel olsa da o kızı da sevemedim. Savaşçı kadın görmek güzel ama mimikleri cidden itiyordu.

Doctor Stranger'ı görmek güzeldi. Yerinde espriler güzeldi, Thor ile Loki'nin arası güzeldi. Oyunculuklar iyiydi. Sakaar denen yer dışındaki çoğu efektler güzeldi. İyi zaman geçirebilirsiniz ama sağlam kurgu isterseniz tatmin olamayabilirsiniz, mitolojiyle ilgileniyorsanız, tatmin olamazsınız, karakterlerin olması gerektiği halini seviyorsanız yine tatmin olamayabilirsiniz. Eksikleri var, fazlalıkları da öyle. Olması gerektiği gibi olanlar ise yeteri kadar değil. Ama izlemenizi ve sıkılmamanızı sağlayacak öğeler ağırlıklı olarak mevcut.
Thor: Ragnarok
filme 7 verdi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Thor serisi Marvel evreninde bütün ihtişamına rağmen en sıkıcı bulduğum (Hulk faciası hariç tabii.Ondan beter olamaz hiçbiri) filmlerden.O yüzden Ragnarok cidden çok eğlendiğim ve bütün cıvıklığına rağmen izlemekten zevk aldığım bir Thor son filmi oldu.Ayrıca başında ve sonlarında kullanılan Led Zeppelin klasiği Immigrant Song şarkısının Thor'un karizmasına ve savaş sahnelerine yakışması çok hoşuma gitti .Thor serisinin geneline baktığımda benim oldukça sevdiğim bir filmdi.
Thor: Ragnarok
filme 9 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Marvelin solo filmi olan Thor serisinin 3. serisi Thor:Ragnarok bize görsel efek şöleni sunuyor bolca aksiyonda var.
Marvel bu işi biliyor reklamıda gerek yok zaten filmleri bolca gişe yapıyor DC'nin bir adım önünde gişe konusunda filmin 180 milyon dolar gişesi var ve şuana kadar 800 milyon dolar gişe yaptı gişesinin son evresinde olsada hala gişe yapacaktır ayrıca Thor serisinde şimdiden en çok gişe yapan film.
Filme gelecek olursa Filmde Yeşil Dev Hulk var filmin başlarında az da olsa gördüğümüz Doctor Strange ve Loki zaten bildiğimiz Loki :)
Marvel solo filmlerinden sonra Avengers serisi yaptı ve şimdide Kaptan Amerika İç Savaş filmindeki gibi aynı takımda olan kahramanların kendi içlerinde birbirleriyle kapışmalarını konu yapmaya başladı bu filmde Hulk vs Thor'u gördük.Gayet ilgi çekici oluyor bu tür konular fragmanları bile bomba gibi düşüyor zevkle izlemek düşüyor bize.
Eleştiri yapacağım tek konusu espriler evet espriler güzel hoş fakat ciddiyet kayboluyor sanki bunu DC'nin Justice League filmindede gördük.Esprileri yerinde olursa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.
Ben filmi genel olarak beğendim seyir keyfi yüksek bir yapım olmuş.
Thor: Ragnarok
filme puan vermedi
0 yorum
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Stan Lee in Thor: Ragnarok (2017) paylaşım fotoğrafı
Stan Lee in Thor: Ragnarok (2017)
Stan Lee in Thor: Ragnarok (2017)
Thor: Ragnarok
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.2/10
54 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2005
2004
2012