up
ara

Ip Man 3

- Yip Man 3 (2015)

Ip Man 3 Konusu ve Özeti

Ip Man 3
Ip Man, 1950’lerin sonlarında küçük oğlu ve karısıyla beraber sakin bir hayat sürdürmektedir. Ancak, Frank adında Amerikalı bir çete lideri, mahalledeki mülkleri ele geçirmeye başlayınca herkesin huzuru kaçar. Bunun üzerine Ip Man ve öğrencileri, mahalleyi korumak için Frank’e karşı bir mücadele başlatırlar. Öfkelenen çete üyelerinin, içlerinde Ip Man’in oğlunun da bulunduğu bir grup öğrenciyi kaçırmasıyla işler iyice kızışır.
Yapım: 2015 HongKong
Yönetmen:
Senaryo:
  • Edmond Wong
Ip Man 3 - Yip Man 3 Filmi Hakkında Genel Bilgiler
Ip Man film serisinin üçüncü filmi olan Ip Man 3’nin yönetmenliğini diğer iki filminden yönetmenliğini yapmış olan Wilson Yip yapıyor.

Ip Man 3 Filminin Konusu
Filmde Bruce Lee'nin ustası olarak bilinen Yip Man’in biyografisi kaldığı yerden devam ediyor. Dövüş sanatlarına başlama kararını nasıl aldığını izlerken diğer taraftan da romantik ilişkilerine tanık oluyoruz.

Etkileyici dövüş sahnelerinin bulunduğu filmin çekimlerinde görsel efekt yerine gelişmiş kamera teknikleri ve özel çekim setleri kullanılmış. Filmin çekimleri ile alakalı daha detaylı bilgi için (bkz:28188) başlığındaki habere göz atabilirsiniz.
Ip Man 3 filmi En iyi 2016 Aksiyon Filmleri listesinde yer almaktadır.
Furkan

Furkan

@turgenyev

Beklentilerimin Altında Vasat Bir Film
Tek kelimeyle ifade edecek olursam film tamamen vasat. Her konuda beklentilerimin çok altındaydı.Serinin diğer iki filminin oldukça gerisinde kalan bir filmdi. Büyük beklentilerle filmi izlemeyin!

Acaba ben mi filme karşı fazla acımasız davranıyorum diye düşünüyorum; ama cidden filmde hiçbir olumlu şey bulamadım. Aksiyon sahneleri yetersiz, dram vasatın altında, dövüş sahneleri çoğu uzak Doğu filminden öte değil. Filmde beğendiğim tek kısım belki de sesleriydi, müzikleri hoşuma gitti diyebilirim. Haricinde belirtmek istediğim bir nokta da var ki dediğim gibi dram sahnelerini etkili olmamasına rağmen gereksiz uzatmışlar bu da ayrı bir can sıkıcı noktaydı. Filmin ilk yarısında salon sıkıntıdan olsa gerek telefonlara gömülmüştü, ikinci yarısında da salonun büyük bir kısmı günün getirdiği yorgunluktan olsa gerek uyukluyordu!!!

Kısaca söylemek gerekirse filmi izlemeyi kafasına koyan varsa serinin diğer filmlerini göz önüne alarak fazla beklentiye girmesin. Zaman geçirmek için ideal bir film olabilir; ama fazlası da değil. İzlediğim ilk uzak Doğu filmi değildi; ama bu son olur muydu bilemiyorum!
Ip Man 3
filme 5 verdi
1 beğen · 0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy

filme saygı
ilk iki filme olan saygı ile izlenen bir film olarak görünebilir.kesinlikle ilk iki filmin kalitesi ile alakası yok. hele ki mike tyson neden oynamış hiç bir anlam veremedim
Ip Man 3
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Mehmet Alhas

Mehmet Alhas

@mehmetalhas

Efsane devam ediyor
İlk iki film gerçekten çok iyiydi. O yüzden üçüncü filmden de beklentim oldukça yüksek. 5 şubatta sinamalara giriyormuş. Bu ay izleyeceğim ilk film olacak kendisi. Merakla beklemekteyim :))
Ip Man 3
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Sevgi-Mustafa Şimşek

Sevgi-Mustafa Şimşek

@mustafasimsek0

Adaletsiz dünya (Alınacaklar var)
3. film olmasına rağmen 1. ve 2. inci seriden ne uzak ne yakın yani ilk bölümlerini izlemedin derdine düşmeyin bu film başlı başına ayrı olmuş. Honkong medeniyetine vurgu yapan film paranın insanları kültürlerini satacak kadar değiştirdiğini anlatıyor. içerisinde dram aksiyon bulunan klasik kungfu filmi ben çok beğendim zamanınız boşa gitmeyecektir ;
Ip Man 3
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Procyon~

Procyon~

@procyon

İlk filmleri izlemedim fakat bir kopukluk bir anlaşılmazlık yaşamadım. Filmde bolca Kungfu görebilirsiniz tahmininiz üzerine. Sert duyguların ağır bastığı filme naif duygular da serpiştirilmiş. İzlemesi heyecanlı bir filmdi.
Ip Man 3
filme 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Recep Şahbudak

Recep Şahbudak

@recepsahbudak

Dünya adil değil, ama temel ahlaki değerler herkes için aynıdır. Yöneticiler üstün değildir, halkta onların kölesi değildir. Bu dünya zenginlerin malı değil, güçlü olanlarında malı değil. Dünya çocuklara ait. O çocuklara ne olacak yaptığımız her şeyi görüyorlar, böylemi örnek olacağız yaptıklarımızı sadece bu günü kurtarmak için yapmıyoruz, yaptıklarımızla geleceği şekillendiriyoruz.
(Ip Man 3 replik )
Ip Man 3
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
onur  yücedağ

onur yücedağ

@onryucedag

En önemli şey yanındakilerin sevgisidir.
Ip Man 3
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

En önemli şey yanındakilerin sevgisidir.
Ip Man 3
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
12
FİLM
En iyi 2016 Aksiyon Filmleri
Jason Bourne, Ip Man 3, Kod Adı: Londra ve daha fazlası... Türkiye'de 2016 yılında vizyona giren en iyi aksiyon filmleri bu l...
7.6/10
30 oy
Sence kaç puan almalı?
0