up
ara

Lanetli Çocuk

The Inhabitant - The Boy (2016)

Lanetli Çocuk Konusu ve Özeti

Lanetli Çocuk
Greta, İngiliz bir çiftin çocuğuna dadılık yapmak üzere evlerinde işe başlar. Ancak bakacağı çocuğun porselen bir bebek olduğunu görünce çok şaşırır. Daha sonra yaşlı çiftin, bu bebeği, yıllar önce ölen çocuklarının yerine koyduklarını anlar ve çift evde yokken bebekle ilgilenmeyi kabul eder. Ancak uyması gereken kuralları çiğnemeye başlayınca esrarengiz olaylar gerçekleşmeye başlar. Greta, çocuğun canlı olduğunu düşünür.
Yapım: 2016 ABD
Senaryo:
  • Clay Mcleod Chapman
  • Craig Macneill
  • Stacey Menear
Lanetli Çocuk - The Boy Filmi Hakkında Genel Bilgiler
William Brent Bell’den yeni bir gerilim filmi The Boy - Lanetli Çocuk seyircisi ile buluşuyor.

Lanetli Çocuk - The Boy Filminin Konusu
Amerikalı Greta İngiltere’de bir köyde henüz sekiz yaşında olan bir çocuğa dadılık yapma işini kabul eder. Yalnız bir sorunu vardır, bakıcılık yapacağı çocuk aslında porselen bir oyuncak olan bebektir. Yirmi yıl önce ölen çocuklarının, ölümünü kabul etmeyen bir aile tarafından çocukları yerine koydukları porselen bebek. Greta bu bebeğe bakarken bazı kurallara kesinlikle uyması gerekir. Aile bunu istemektedir. Ne var ki Greta bu kuralları çiğnemeye başlar. Olaylar Greta’nın hayatının kabusa çevrilmesi ile devam eder.
Lanetli Çocuk filmi Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler listesinde yer almaktadır.
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Merakla beklediğim bir korku filmiydi. Film çıkar çıkmaz izledim çünkü kurgusu konusu olarak epey farklı bir tür benim için hep kukla oyuncak bebekli korku filmleri beni germiştir zaten. Bu film de son kısma kadar sizi germeyi başarıyor.

Ama yaniiiiii baya bir hayal kırıklığı oldu ben de. Sonuna geldiğiniz anda siz de anlayacaksınız sanırım. Neydi ne oldu gibi bir durum söz konusu fazla spoiler vermek istemiyorum ama yine de güzel diyebiliriz.

Çok fazla klişe olmasa da şu depolar kilerler onlara bir çıkma isteği nedir anlamıyorum ben. Özellikle merdivenlerin kapanacağını bile bile. Işıksız vs... O depolarda bi kalma durumları..

Özetle o kadar beklemeye değdi mi bilmiyorum ama için de sizi fazlaca merak ve heyecana sürüklüyor.
Lanetli Çocuk
filme 7 verdi
0 yorum
Batuhan Saydam

Batuhan Saydam

@batuhansaydam

klasik ama etkileyici
ilk başta etkileyici bir kukla korku filmi bekledim sonu biraz sıradanlaştı ama gerilim üst seviyede izlenebilirliği yüksek sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bitti 10 üzerinden 7..
Lanetli Çocuk
filme 8 verdi
0 yorum
Elerrína

Elerrína

@elerrina

Lauren Cohan için izlediğim Annabelle ya da Ölüm Sessizliği gibi içinde bir ruh hayalet falan barındıran korkunç bir oyuncak bebeğin gizemli cinayetlerini konu alan sıradan bir gerilim filmi olur diye düşünmüştüm ama fragmanı öyle güzel ve gizemli hazırlamışlar ki film tamamiyle şaşırttı beni. yabancı korku filmlerinden çok şey beklemediğimden tatmin olmuşumdur belki de, farklı bir filmdi. İzlemeye değer.
Lanetli Çocuk
filme 10 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Fragmandan klasik -korku olmayan korkular- gibi olmadığını düşünüp bir şans verdim, bu tür için genellikle sinemaya gitmem evde izledim ve gayette ideal. Bebekli ruhlu filmleri genelde dramatik saçma bi yere bağlarlar bu muydu yani dersin ve o vakte acırsın ama bunu beğendim tabi çok farklı denemez ama güzeldi.
Film kimlere hitap ediyor?: gerilim korku severler için
Lanetli Çocuk
filme 8 verdi
0 yorum
Sena sönmez

Sena sönmez

@senasonmez0

Bir korku filminde en sevdiğim özellik gerçek hayatta da olabilir duygusu yaşatması. Psikolojik bir vaka üzerine kurulu bir film. Eğer çok tecrübeli değilseniz sonunda uzun ve sesli aaaaaaa diyeceğiniz bir film
Lanetli Çocuk
filme 7 verdi
0 yorum
413
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
7.3/10
28 oy
Sence kaç puan almalı?
0