up
ara

Suikastçi

The Assassin - Nie Yin Niang (2015)

Suikastçi Konusu ve Özeti

Suikastçi
Onu büyüten insanların suikastçı olarak yetiştirdiği genç bir kadının son görevi kuzenini öldürmektir. Assassin’ın yapacağı seçimi konu alır.
Süre: 107 dk
Yapım: 2015 Tayvan ,  Çin ,  HongKong ,  Fransa
Yönetmen:
Senaryo:
  • Cheng Ah
  • T'ien-wen Chu
  • Hsiao-hsien Hou
Suikastçi Filmi Hakkında Genel Bilgiler

En İyi Yönetmen Cannes Film Festivali Ödülü sahibi olan Hsiao-Hsien Hou tarafından yönetmenliği yapılan Suikastçi filminin oyuncuları arasında Chang Chen, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Dalında Hong Kong Film Ödülü olan Shu Qi gibi isimlerde yer alır.

Suikastçi Filminin Konusu

Assassin rahiplerle beraber büyümüştür. Rahipler bu kızı ona özel olan bir büyü ile suikastçı olarak büyütmüşlerdir. Suikastçı olarak büyüyen kız, tam üç yıl süren bir sürgüne gönderilir.
Sürgünden sonra geri dönen kızı yeni bir suikast beklemektedir. Kız, ona her şeyi öğreten ustası tarafından kuzenini öldürmesini istemiştir. Bu görev genç kadını büyük bir çelişki de bırakacaktır. Ya kuzenini öldürecek ya da kuzenini öldürmeyerek onu büyüten insanlara ihanet edecekti.
Suikastçi filmi En İyi 2016 Macera Filmleri listesinde yer almaktadır.
9
FİLM
En İyi 2016 Macera Filmleri
Diriliş, Denizin Ortasında, Zor Saatler ve daha fazlası... Türkiye'de 2016 yılında vizyona giren en iyi 2016 macera filmlerin...
12
FİLM
En iyi 2016 Aksiyon Filmleri
Jason Bourne, Ip Man 3, Kod Adı: Londra ve daha fazlası... Türkiye'de 2016 yılında vizyona giren en iyi aksiyon filmleri bu l...
6/10
3 oy
Sence kaç puan almalı?
0