up
ara

Deliormanlı

(2016)

Deliormanlı Konusu ve Özeti

Deliormanlı
Şampiyonluğu bulunan Savaş Türkyılmaz’ın boksörlük macerasının anlatıldığı filmdir.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Murat Şeker
  • Ali Tanrıverdi
Deliormanlı Filmi Hakkında Genel Bilgiler

Deliormanlı filminde yönetmen koltuğuna Çakallarla Dans filminden tanıdığımız Murat Şeker oturmuştur. Deliorman karakterini ise Sarp Levendoğlu canlandırmıştır. Filmde Sarp Levendoğlu’na eşlik eden isim ise Birce Akalay olmuştur.

Deliormanlı Filminin Konusu

Yerli Rocky olarak adlandırılan Savaş Avrupa Şampiyonluğu olan bir boksördür. Ayrıca Savaş Deliormanlı olarak da adlandırılmıştır. Karısı ölen Savaş, bu olaydan çok etkilenmiş ve boksörlüğü bırakmıştır. Ringleri bıraktıktan sonra ise annesi rahatsızlanan Savaş, annesinin hastane masraflarını karşılamak için boksörlüğe geri dönme kararı alır. Bu karardan sonra bir televizyon kanalında çalışan ve onunla röportaj yapmak isteye Hülya ile karşılaşır. Büyük maçına çıkmaya hazırlanan Deliormanlı’yı mafya babası olan Tahsin engel olmaya çalışmaktadır. Hülya ve Deliormanlının aşk ve aksiyon dolu macerası anlatılmıştır.
Sezgi

Sezgi

@sezgii

En son Southpaw'i izlerken bu kadar heyecanlanmıştım ama sevinerek söylemeliyim ki Deliormanlı çok çok daha iyi olmuş. Son zamanlarda izlediğim en yi Türk filmi. Birce akalay'ın samimi oyunculuğuna verilecek ayriyeten bir 10 puan olmalı. Ve milli bilinci vurgulayan güzel senaryo sebebiyle ayrı tuttuğum filmlerden olacak. :)
Deliormanlı
filme 10 verdi
0 yorum
K.i.n.g

K.i.n.g

@king - Malatya

Bugun İzledim Filmi Çok Abartacak Birşeyler Yok Merakla Bu Filmi Beklerken. Bana Göre Sıradan Bir Film Sadece Türkiyede bu tarz film olmamasından dolayı izlenir. derim farklılık iyidir. ama artık gürkan uyguna rol vermeyin midemiz bulandı!!!. her filmde görmekten.
Deliormanlı
filme 7 verdi
0 yorum
6.7/10
17 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
1979
1985
2008
2014