up
ara

91.1

(2015)

91.1 Konusu ve Özeti

91.1
Birbirinden habersiz aynı şehirde yaşayan arkadaş gruplarının bir radyo yayını ile kesişen hayatları anlatılmaktadır.
Süre: 113 dk
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Mustafa Haktanır

91.1 Filmi Hakkında Genel Bilgiler

91.1 filmi Mustafa Haktanır2ın ilk uzun filmidir. Film sosyal sorumluluk projesi olarak izleyicileriyle buluşurken, Filmde Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kaptanı olan Alper Şentürk’ün hayat hikayesinden esinlenilmiştir.

91.1 Filminin Konusu

Soner Alper’in en yakın arkadaşıdır. Alper’in Hazan isminde yıllardır birlikte olduğu bir sevgilisi vardır. Bu üç arkadaş aynı okulda okuyorlardır. Hazan ve Alper’in aralarındaki ilişki son zamanlarda pek yolunda gitmemektedir. Soner bu konuda en yakın arkadaşı Alper’i ilişkisini kurtarmak için desteklemektedir.

Serhat, Barkın ve Hakan ise diğer üç arkadaş ile aynı şehirde oturmaktadırlar. Bu üç arkadaş ise tatil planları yapmaktadır. Tatilde harcamak için ise ailelerinden para çalmayı bile düşünmüşlerdir. Bu iş için Barkın annesinin cüzdanını çalar ve tatil planları suya düşer.

Aynı şehrin başka bir semtinde ise on iki yaşlarında olan Emre ve Mustafa yaşamaktadır. Bu iki çocuğun hayali ise özel bir radyoda radyo yayını yapmaktır. Emre’nin hayali babası tarafından gerçekleştirilirken Mustafa üzüntü duyar. Çünkü yapmak istediği şey aynı hayaldi. Bunun üzerine Mustafa’nın babası özel bir verici hazırlar. Bu verici sayesinde Mustafa yakın bir çevreye yayın yapabilecekti.

Hiç beklenmeyen bir anda ise bu kişilerin hayatları birbirine bağlanmaya başlar.
7/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
1992
2003
2015