up
ara

Imperium

Köstebek - (2016)

Imperium Konusu ve Özeti

Imperium
Nate Foster, prensipli ve idealist bir FBI ajanıdır. Bir gün, yerel bir terörist grubun yürüttüğü bomba çalışmalarını engellemek amacıyla gizli bir göreve katılır. Beyaz ırkın üstünlüğünü savunan aşırı ırkçı üyelerden oluşan grubun planlarını öğrenip engelleyebilmek için sivil bir kimliğe bürünerek grubun arasına sızar. Bir yandan yeni kimliğine alışamamanın verdiği zorlukları yaşarken bir yandan da çevresindeki saldırgan ve aşırı şiddet eğilimli grup üyeleri sebebiyle oldukça tehlikeli durumlarla karşılaşır.
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Daniel Ragussis
  • Michael German
Michael German’ın gerçek hikâyesinden esinlenen Daniel Ragussis’in yazıp yönettiği polisiye filmde idealist FBI ajanı Nate Foster, neo-nazi beyaz terörist grubun yürüttüğü bomba yapma çalışmalarını engellemek ve terör örgütünü alaşağı etmek için gizli bir göreve atanır. Foster, parlak ve geleceği olan analist yeni bir kimliğe bürünmenin zorluğuyla karşı karşıya gelirken birçok aktif, tehlikeli grubun arasına girecek, olası bomba-patlayıcı miktarını, şüphelileri ortaya çıkarmak için bu ırkçı grup üyelerinden biri olacak, kafasını kazıyarak neo-Nazi olarak sivil bir kimliğe bürünecektir.

Harry Potter olarak dünya çapında ün kazanan Daniel Radcliffe, Toni Collette, Tracy Letts, Sam Trammell, Burn Gorman, ve Nestor Carbonell gibi isimler filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Daniel Ragussis üstleniyor.

Prensipli ve yükselişteki bir FBI ajanı olan Nate Foster (Daniel Radcliffe), ülkeye kaçak yollardan sokulmuş Sezyum-137 izotopu davasını araştırırken, beyaz ırkın üstünlüğünü savunan bazı aşırı ırkçı gruplardan haberdar olur. İş arkadaşı Angela Zamparo'nun (Toni Collette) içerideki adamlarının aracılığıyla kimliğini gizleyip bir ırkçı gruba katılır. Bazı fanatiklerin bombalı saldırı planlarından haberdar olan Foster, gruptaki yoğun ırkçı söylemlerin arasında kötü şeylerin olmasını engellemeye çalışacaktır.
6.5/10
6 oy
Sence kaç puan almalı?
0