up
ara

Güzel ve Çirkin

- La belle & la bête (2014)

Güzel ve Çirkin Konusu ve Özeti

Güzel ve Çirkin
Başrollünde oyuncu Vincent Cassel yer aldığı, yönetmenliğini Christophe Gans üstlendiği film
Uyarlama türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Uyarlama, Çocuk türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Güzel ve Çirkin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 112 dk
Yapım: 2014 Fransa
Yönetmen:
Senaryo:
  • Christophe Gans
Güzel ve Çirkin filmi Hayali Diyarların Kapılarını Açan Fantastik Filmler listesinde yer almaktadır.
İlkin

İlkin

@ilkink

''Ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar''
Biraz yavaş ilerleyen bir film. Ve kabul, bazı sahneleri atladım. -sözsüz kısımları tabii- Hikaye aslını biraz değiştirmiş olsalar da ben beğendim. Sonuçta tamamen masala bağlı kalmak zorunda değiller. -gerçi yine ana konu aynı- "Çok beğendim, mutlaka izleyin!" diyemem ama, masallardan uyarlanan filmleri seviyorsanız izleyebilirsiniz. Genel açısıyla güzel bir filmdi.
Sevmediğim bir iki küçük nokta ise; kızın adının 'güzel' olması, biraz tuhaf kaçtı sanki. Sonra, erkek oyuncuyu -yani prensi- daha genç, daha etkileyici beklerdim. İlk başlarda gösterilen oyuncuyu çirkin prensimizin babası sanmıştım ama değilmiş. Öyle olmasını tercih ederdim. Prensi hiç göstermeyip en sonunda göstermeleri daha etkileyici olurdu. Ve son olarak, sonunun her masal gibi 've sonsuza kadar mutlu yaşadılar' şeklinde bitmesi. Ne biliyim sonu çok bariz bir şekilde biten filmleri pek sevemiyorum. Tipik 'herkes mutlu' imajını verince, bana hayal edecek bir şey kalmıyor ne yazık ki.
Güzel ve Çirkin
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
59
FİLM
Hayali Diyarların Kapılarını Açan Fantastik Filmler
İzleyicileri gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fan...
8.5/10
30 oy
Sence kaç puan almalı?
0