up
ara

Loving Vincent Filmi İncelemeleri

Berat Bahadır SEYHAN

Berat Bahadır SEYHAN

@beratbahadirseyhan

İnanılmaz!
Sinemanın da bir sanat dalı olduğu daha iyi nasıl kanıtlanabilirdi ki? Tüm filmi yağlı boya ile çizmek nasıl bir başarıdır? Mutlaka izlenmeli, ders ve tablo niteliğinde muhteşem bir film.
Loving Vincent
filme 10 verdi
0 yorum
Film adam

Film adam

@serserimsi

Büyük Başarı
100 den fazla sanatçının çabasıyla, emeğiyle ve yüreğiyle çalıştığı süper bir yapım olmuş. Belirlenen hikaye çok güzel ve anlatım iyi derecede kurgulanmış. Vincent i anlamak ve onu sevmek ayrı bir hediyedir ona. Çünkü en çok istediği şeydi onun. Abisi ile arasındaki ilişki ve tüm çevresine olan bakışı çok güzel anlatılmış. Arkadaşlar fazla söze de gerek yok mutlaka izleyen.
Loving Vincent
filme 10 verdi
0 yorum
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Merakla beklediğim film.
Sonunda izlemek nasip oldu. Van Gogh'a ve eserlerine duyduğum hayranlıktan dolayı bu filmin içeriği beni çok heyecanlandırmıştı. Çünkü 100'den fazla ressamın emeğiyle oluşturulmuştu film. Van Gogh'un orijinal resimleri ve onun tarzında yapılan resimlerin birleştirilmesiyle ortaya çıkan şey tam bir efsane olmuş. Gözümü kırpmadan odaklandım tüm sahnelere. Fırça darbeleri, resimlerindeki renk cümbüşü, spiraller sayesinde oluşan hareketlilik gerçekten heyecan verici.
Van Gogh'un intiharından 1 yıl sonrasında geçiyor film. Yazdığı son mektubu kardeşi Theo'ya ulaştırmak isteyen postacının oğlu Theo'nun da ölüm haberini alınca mektubu ulaştırabileceği en uygun kişiyi bulmak için yola düşer ve kendini Van Gogh'un ölümünün sırrını çözmeye çalışırken bulur.
Filmi izlemeden önce tablolarını incelemenizi ve "Theo'ya Mektuplar" kitabını okumanızı öneririm. Van Gogh'u tanımadan filmi izleğinizde zihninizde boşluklar kalabilir diye düşünüyorum.

İyi seyirler.
Loving Vincent
filme 10 verdi
0 yorum
Yaser

Yaser

@yaserarslan

Armand ile Vincent'ın dünyasına giriyoruz. Tabi Clint Mansell in müziği eşliğinde...
Düşünce çok güzel ve harika bir yapım olmuş.
100 den fazla ressamın büyük yetenegi ve emeğiyle...
Loving Vincent
filme puan vermedi
0 yorum