up
ara

Nerve

Oyun - Nerve (2016)

Nerve Konusu ve Özeti

Nerve
Film, cesarete dayanan bir sanal gerçeklik oyunu üzerine kurulmuştur. Lise son sınıf öğrencisi olan Vee, oyuna katılır. Ancak çok geçmeden, yaptığı hamlelerin yarışmanın izleyicileri tarafından manipule edildiğini ve tamamen onların yönlendirmesiyle hareket ettiğini anlar. Zaman ilerledikçe oyun giderek daha tehlikeli bir hal alır.
Yapım: 2016 ABD
Senaryo:
  • Jessica Sharzer
American Horror Story dizisinin oyuncusu Emma Roberts ve senaristi Jessica Sharzer'i yeniden bir araya getiren Oyun filminin yönetmenliğini Paranormal Activity serisinin 3. ve 4. filmlerini yönetmiş olan Ariel Schulman & Henry Joost ikilisi üstleniyor. Roberts'ın baş karakter Vee'yi, Dave Franco'nun ise Ian karakterini canlandırdığı film sanal oynanan bir Doğruluk-Cesaret oyununu temel alıyor. Vee oyunda ilerledikçe attığı adımların kimliği belirsiz "izleyiciler" tarafından yönlendirildiğini fark ediyor. Gerilimi bol filmin kadrosunda Juliette Lewis, Emily Meade, Miles Heizer ve Jonny Beauchamp da yer alıyor.
Nerve filmi Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri listesinde yer almaktadır.
Ceren

Ceren

@cereny

Film izlerken çok eğlenceli bir film, gerçekten bir an bile göz kırpmıyorsunuz. Müziklerle hikaye çok daha güçlendirilmiş, filmin stili de aynı zamanda çok güzel. Genel olarak karanlık sahneler ve neon renkler kullanılmış.

Filmde çok katıldığım bir mesaj vermiş; Bazı konularda risk almak iyidir ama hayatını tehlikeye atacak ya da sonucunun kötü olacağını bildiğin şeyleri adrenalin ya da arkadaşlarına yaranmak için yapmamalısın.

Film çok güzel başlıyor sizi direkt hikayenin içine alıyor, fakat sonu oldukça klişe ama yine de istediğinizi alıyorsunuz o yüzden tamda bir hayal kırıklığı sayılmaz.

Filmin kötü kısmı, filmi sorgulamaya kalkınca başlıyor. Gerçekten hikayede nasıl ve neden diyebileceğiniz çok fazla şey var. Sadece izlerken eğlenceli olan bir daha izlenmeyip unutulup giden filmlerden kendisi kanımca.
Nerve
filme 6 verdi
12 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Söylendiği gibi son zamanların moda konularından. Ben Emma ve Dave ikilisini çok yakıştırdım ve beğendim. Son ana kadar bitmeyen bir heyecan vardı. İnternet çılgınlığının çok yakın bir zamanda göreceğimiz yüzü bu aslında. Korkunç ve keşke sadece film olarak kalsa. :)
Nerve
filme 9 verdi
7 beğen · 0 yorum
Gece Derin

Gece Derin

@gecederin

Internetin korkunç yüzünü eğlenceli bir şekilde bize yansıtan çok güzel bir film. Başından sonuna kadar heyecan dolu ve sonu da aynı şekilde çok güzel. Bir an böyle bir oyun Türkiye de olsa nasıl olur diye düşündüm ama... neyse bu kadarı bizim çok "ahlaklı(!)" toplumumuza fazla. Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.
Nerve
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
nehir yet

nehir yet

@nehiryet

-oyun-
İnternette oynanan doğruluk mu cesaret mi oyunu, zararsız bir eğlenceye katıldığını düşünen çaylak oyuncu için ölümcül bir hâl alır. Tek çıkış yolu ise oyunu kazanmaktır.
Nerve
filme 10 verdi
3 beğen · 3 yorum
zeynep yenel (@zeynepyenel)
Doğruluk mu cesaret mi diyince aklıma korku filmi olan Truth or Dare geldi.Tavsiye ederim :)
12.11.18 beğen cevap
nehir yet (@nehiryet)
Teşekkürler en kısa zamanda izlicem.👍
12.11.18 beğen cevap
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Garip bir filmdi
12.11.18 beğen cevap
serkan gündem

serkan gündem

@serkangundem

Bir kere içine girdiğinizde çıkmanın imkansız olduğu size yapmanızın kolay olmadığı görevler veren ve bunun karşılığında para kazandıran bir oyun olduğunu hayal edin. İşte bu oyuna normalde tamamen uysal bir ve sade bir hayat yaşayan normal bir genç kızın bulaşması konu ediliyor. Tabi ki tüm gençlik filmlerinde olduğu gibi serseri erkek başrol klişesi bu filmde de devam ediyor ve 'normal kızımız ' bu tarz delikanlıya hemencecik aşık oluyor. Film gençlik filmi olarak fena değil izlenebilir ama büyük film denemez yinede bu filme puanım 8
Nerve
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
28
FİLM
Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri
En beğendiğimiz ve herkes izlemeli dediğimiz 2016 filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Lütfen sadece 2016'da vizyona giren fil...
412
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
8.4/10
45 oy
Sence kaç puan almalı?
0