up
ara

Spider-Man: Homecoming

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017)

Spider-Man: Homecoming Konusu ve Özeti

Spider-Man: Homecoming
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı'nda yaşanan olaylardan birkaç ay sonra Peter Parker, akıl hocası Tony Stark'ın yardımıyla hayatını sıradan bir lise öğrencisi olarak sürdürmeye çalışırken, bir anda ortaya çıkan yeni düşmanıyla mücadele etmek zorunda kalır.
Süre: 133 dk
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Stan Lee
  • Steve Ditko
2014 yılı içinde İnanılmaz Örümcek Adam serisinin 3. ve 4. filminin çekileceği, 3. filmin 2016'da vizyona gireceği duyurulmuştu. Ancak 2015 yılının başında Örümcek Adam'ın hakları konusunda Sony Pictures ile Marvel anlaştı ve serinin devam filminin 28 Temmuz 2017'de vizyona gireceği açıklandı. Filmde Örümcek Adam karakterini Tom Holland canlandıracak.
Spider-Man: Homecoming filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

BU SEFER OLMUŞ
Örümcek Adam 3. evrimini geçiriyor kuşkusuz Marvel'in en köklü kahramanlarından biri.İlk evrimin yeri benim için her zaman ayrıdır.İnanılmaz Örümcek adam serisi ise en kötü seriydi bence Andrew Garfield sırıtıryordu biraz.Kahramanımız Tom Holland 21 yaşında oldukça genç bir süper kahraman.Filmin diğer serilere göre daha oturmuş bir senaryosu ve işleyisi vardı bu filmde İron Man var diye söylemiyorum gerçekten daha keyif aldığım bir filmdi.Zaten İron Man'ın çok az sahnesi var daha çok sahne bekliyordum açıkcası.Peter Parker filmde sürekli Yenilmezleri katılma çabası ve kendini kanıtlama girişimleri vardı.Tom Holland oturmuş rolüne Tony Stark'ın hediyesi olan kostümü mükemmeldi final sahnesinde başka kostüm vardı ama giyemedi kahramanımız.Güçlü bir kötü kahramanımız yoktu filmin asıl eğlenceli kısmı Peter Parker çömez olduğundan daha doğal davranması ve bunu yansıtmasıydı.Filmin 175 milyon dolar bütçesi var toplam bu filmle birlikte 6 film serisi var Örümcek Adam'ın ve bu bütçe en düşük 2 bütçeden biri.Az önce açıklanan rakamlara görede ABD'de Cuma günü 50 milyon dolar gişe yapmış oldukça iyi bir rakam genelde rekor kırmasada 700-800 milyon dolarları göreceğini düşünüyorum.Yaz sezonunun en iyi filmlerinden olacaktır.Marvel ve Dc sürekli rekabet ettiği müddetçe daha iyi filmler izleyeceğiz.
Spider-Man: Homecoming
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

En sevdiğim Örümcek Adam filmi diyebilirim.Genç ve çömez kahramanımızın alışmasındaki sakarlıkları ve ergenlikten dolayı olan tavırları çok eğlenceli gerçekten.Ve bu rolde Tom Holland çok tatlı duruyor.Liz olarak karşımıza çıkınca sevgilisi biraz şaşırdım;fakat bilgi yarışması grubunda okula yeni gelen ,bütün film boyunca arada sırada ufak konuşmalarla gözümüze çarpan kızımız filmin sonlarında" arkadaşlarım bana M.J. der "deyince meşhur Mary Jane karakterimizin kim olacağı ileride belli oldu.İzlerken pişman olmayacağınız bir macera ve süperkahraman filmi :)
Spider-Man: Homecoming
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
Buse sıla

Buse sıla

@busesila

Öncelikle , film 2017'nin en iyi filmi olabilirdi . Başka bir zaman beğenmeyebilirdim ama Karayip Korsanlarındaki ve woder woman' daki hayal kırıklığından sonra ortalama bir filmi beğenmekmek elde değil. Öncelikle Peter Parker diğer Parker'lardan farklıydı daha heyecanlı ve daha hırslıydı . Filmde Parker'ın aşık olduğu kızıda bu sefer Liz adıyla gördük . Bunu pek sevmedim . Çünkü marvel çizgi romanlarında ve tarihinde örümcek adamı tek bir kızla görüyoruz oda Mary Jane Watson . Dış görünüşü değil ama kızın adının değişmesi beni hayal kırıklığına uğrattı . Robert Downey JR. yine harikaydı ve filmde olması filmi sevmenize biraz yardımcı oluyor .
EK 1
Ve ayrıca filmi örümceğin ısırdığı sahneden başlatmayıp seneryonun tamamıyla değiştirilmesi ayrı bir güzeldi . 11.07.17
Spider-Man: Homecoming
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Ayberk Akıncı

Ayberk Akıncı

@ayberkakinci

İçimizden bir SpiderMan..sonunda!
Film çok eğlenceli öncelikle...
Amatör bir örümcek adam nasıl olur sorusunun cevabını çok iyi veriyor bu film.
Motivasyonunun ne olduğu belli bir kötümüz var.
Ben amca geyiğini bir çırpıda bize aktarıyor ve bizi yormuyor bununla beraber kostümü çok eğlenceli,
kendini gösterme çabası Peter Parker karakterizasyonu açısından mühim.
Tüm bu bocalamalarının arasında bize Örümcek Adam olduğunu hatırlatması ise muazzam...
Oyuncu (Tom Holland) rolünü arzulayınca ortaya böyle bir şey çıkıyormuş demek ki!
Spider-Man: Homecoming
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Marvel filmlerine göre çok daha basit kalmış bir yapım bence.
Espriler falan iyiydi ve iyi hava katmaya çalışmışlar.
Ama konu ve aksiyon bakımından yeterli değildi.
Spider-Man: Homecoming
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
8.5/10
33 oy
Sence kaç puan almalı?
0